|
Көркем еңбек |
Мектеп: № 113 |
|||||
|
Күні: |
Оқытушының аты-жөні: С. Жақыпов |
|||||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Бөлім: |
Сәндік-қолданбалы өнер |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Заманауи интерьердегі сәндік бұйымдар |
|||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
9.1.2.1 мәдени және тарихи жәдігерлер, қолөнер мен дизайн салалары шығармаларының материалдарын, бағытын, салыстырмалы талдау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Заманауи интерьердің негізгі белгілерін, интерьер стильдерін, интерьердегі сәндік бұйымдардың маңызы, олардың қызметі туралы білу |
|||||
|
Құндылықтар |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басталуы
|
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу. Психологиялық ахуалды қалыптастыру. Назарларын сабаққа аудару.Өткен сабақты пысықтау мақсатында «Қар кесегі» әдісін қолдандым. 1.Тақырып мазмұнын ашу мақсатында төмендегідей сұрақтар қойылады:
Интерьер дегенімізді қалай түсінесің? Стлиль дегеніміз не? Стиль ұғымы дегеніміз не? |
Оқушылар әр ұлттың салт дәстүрімен амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді.
Ойлан , бірік, бөліс әдісі арқылы оқушылар қайталау сұрақтарына жауап береді
Серпілген сұрақтар арқылы оқушылар сұрақтарға жауап береді.
|
Қалыптастырушы бағалау: сиқырлы сандар арқылы бағалау. |
Оқулықтағы түсініктемелер мен иллюстрациялық суреттер Мен қосымша тапсырмалар
|
||
|
Ортасы
|
Суреттер арқылы үш топқа бөлу. Топтық жұмыс : зерттеу жұмысы оқулықпен 8-9 беттер және ғаламтормен жұмыс. Үш топқа үш сурет беріледі. 1.Этникалық 2.Тарихи 3.Заманауи QR арқылы ақпарат алады
Жүптық жұмыс: Топ мүшелері сәндік элементтерді орналастыру арқылы таңдалған стильге сәйкес постерде қонақ бөлмесін жасақтайды.
Жеке жұмыс- Қазақтың ұлттық нақышындағы қолданылатын интерьердің суретін толықтырады |
Топтық жұмыс Топта жұмыс жұргізеді Жұптық жұмыс Сыныптастарына постерлерін таныстырады. Жеке жұмыс Оқушы суретті толықтырады |
Бармақпен бағалау + мен бағалау 10 баллдық жүиемен бағалау |
Интербелсенді тақта Түрлі-түсті қағаздар Сәндік бұйымдар Түрлі-түсті қаламдар |
||
|
Сабақ соңы
|
Сиқырлы алтын қобдиша әдісі
|
Сұрақтарға жауап береді |
|
Сиқырлы алтын қобдиша
|
||
|
Кері байланыс |
«Алма ағашы» әдісі.
Өз ойларынт жеткізеді |
Өз ойларынт жеткізеді |
Түрлі түсті алмаларды жинақтау арқылы өзін-өзі бағалайды |
«Алма ағашы» әдісі. Түрлі түсті алмалар Плакаттар
|
||
|
Үй тапсырмасы |
Жұмысты аяқтау. Балалар бөлмесінің А3 фоматындағы интерьер суретін салу |
Оқушылар өз ойларын сурет арқылы жеткізеді |
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Заманауи интерьердегі сәндік бұйымдар
Заманауи интерьердегі сәндік бұйымдар
|
Көркем еңбек |
Мектеп: № 113 |
|||||
|
Күні: |
Оқытушының аты-жөні: С. Жақыпов |
|||||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Бөлім: |
Сәндік-қолданбалы өнер |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Заманауи интерьердегі сәндік бұйымдар |
|||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
9.1.2.1 мәдени және тарихи жәдігерлер, қолөнер мен дизайн салалары шығармаларының материалдарын, бағытын, салыстырмалы талдау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Заманауи интерьердің негізгі белгілерін, интерьер стильдерін, интерьердегі сәндік бұйымдардың маңызы, олардың қызметі туралы білу |
|||||
|
Құндылықтар |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басталуы
|
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу. Психологиялық ахуалды қалыптастыру. Назарларын сабаққа аудару.Өткен сабақты пысықтау мақсатында «Қар кесегі» әдісін қолдандым. 1.Тақырып мазмұнын ашу мақсатында төмендегідей сұрақтар қойылады:
Интерьер дегенімізді қалай түсінесің? Стлиль дегеніміз не? Стиль ұғымы дегеніміз не? |
Оқушылар әр ұлттың салт дәстүрімен амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді.
Ойлан , бірік, бөліс әдісі арқылы оқушылар қайталау сұрақтарына жауап береді
Серпілген сұрақтар арқылы оқушылар сұрақтарға жауап береді.
|
Қалыптастырушы бағалау: сиқырлы сандар арқылы бағалау. |
Оқулықтағы түсініктемелер мен иллюстрациялық суреттер Мен қосымша тапсырмалар
|
||
|
Ортасы
|
Суреттер арқылы үш топқа бөлу. Топтық жұмыс : зерттеу жұмысы оқулықпен 8-9 беттер және ғаламтормен жұмыс. Үш топқа үш сурет беріледі. 1.Этникалық 2.Тарихи 3.Заманауи QR арқылы ақпарат алады
Жүптық жұмыс: Топ мүшелері сәндік элементтерді орналастыру арқылы таңдалған стильге сәйкес постерде қонақ бөлмесін жасақтайды.
Жеке жұмыс- Қазақтың ұлттық нақышындағы қолданылатын интерьердің суретін толықтырады |
Топтық жұмыс Топта жұмыс жұргізеді Жұптық жұмыс Сыныптастарына постерлерін таныстырады. Жеке жұмыс Оқушы суретті толықтырады |
Бармақпен бағалау + мен бағалау 10 баллдық жүиемен бағалау |
Интербелсенді тақта Түрлі-түсті қағаздар Сәндік бұйымдар Түрлі-түсті қаламдар |
||
|
Сабақ соңы
|
Сиқырлы алтын қобдиша әдісі
|
Сұрақтарға жауап береді |
|
Сиқырлы алтын қобдиша
|
||
|
Кері байланыс |
«Алма ағашы» әдісі.
Өз ойларынт жеткізеді |
Өз ойларынт жеткізеді |
Түрлі түсті алмаларды жинақтау арқылы өзін-өзі бағалайды |
«Алма ағашы» әдісі. Түрлі түсті алмалар Плакаттар
|
||
|
Үй тапсырмасы |
Жұмысты аяқтау. Балалар бөлмесінің А3 фоматындағы интерьер суретін салу |
Оқушылар өз ойларын сурет арқылы жеткізеді |
|
|
||
шағым қалдыра аласыз













