Қысқа мерзімді жұмыс жоспары
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Қойшыбек орта мектебі» КММ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні |
География |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
2. Картография және геоинформатика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Тлахметова Балауса Абдыкалыковна |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
18.09.2024ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
10 «А» Қатысушылар саны:9 |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Заманауи картографиялық әдістер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.1.1 тақырыпқа сәйкес картографиялық зерттеулер әдістерін қолдану 10.2.2.1 Microsoft Excel бағдарламасы арқылы мемлекеттер туралы деректер базасын құрастырады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар зерттеу тақырыбына сай картографиялық зерттеу әдістерін ажыратып,қолданып үйренеді.
ЕББҚ: Microsoft Excel бағдарламасы арқылы деректер базасын құрастырады; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Жасампасдық және жаңашылдық. Әлемнің қазіргі ғылыми бейнесі, ғылым мен техниканың жетістіктері туралы білу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Үй тапсырмасы «Кім жылдам» |
Оқушылармен амандасып, түгендейді. Психологиялық ахуал тудыру. Шаршы болып жасалған амандасу түрлерін жасайды. Мұғалім сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлерімен таныстырады Сабақта бағалау түрімен таныстырады. Телеграмм викторина түрінде оқушылар сұрақтарға жауап береді.
Горизонталь деген не және т,б |
Оқушылар шаршыны кезекпен лақтырып қай бұрышы өзіне қарап қандай суретте болды сонымен амандасады.
Әр тапсырмадан кейін өздерін бағалап отырады. Оқушылар викторина сұрақтарына жауап береді. |
Тау шыңы әдісі арқылы бағалау.
Мұғалім тапсырмалар бойынша бағалайды 1-10 балл аралығында Дескриптор: Жалпы – 2 балл Викторина сұрақтарына жауап береді; |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Мағынаны тану
Сұрақтар
Бейнеролик: Биль Гейтс автобиографиясы Сұрақтар
Суреттегі тұлғалардың еңбектеріне тоқталады
Информатикадан алған білімді пайдаланып Excel бағдарламасымен диаграмма құрастырыңыз Әлемдегі ең биік шыңдардың диаграммасын құрастырыңыз
|
Оқушылар суреттерге қарай отырып пікір алмасады. Тақырып аясында оқушылар ақпараттармен бөліседі. Сабақтың тақырыбын ашады және мақсат қояды
Биль Гейтстің еңбектеріне тоқталады. Қазіргі рөлі туралы тоқталады.
Экзель бағдарламасының даму тарихы туралы тоқталады.
Оқушылар Microsoft Excel бағдарламасы арқылы мемлекеттер туралы деректер базасын құрастырады
Excel бағдарламасы арқылы географиялық деректер базасын құрастырады.
|
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру
«Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру
Дескриптор: Жалпы – 4 балл Деректер базасын құрастырады;
Дескриптор: Жалпы – 4 балл Excel бағдарламасы арқылы географиялық деректер базасын құрастырады |
https://youtu.be/7vMaQyykBt0?si=CeA2YIx-RL5DGNv5
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1_5X2-Rdx-fhcW6j0VTaIjba0exRuGpgESgqpP0sqBYE/edit?usp=sharing |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Сабақты «Білім шыңы » әдісі арқылы түсінгендерін біліп алу. Сабақ соңында білім алушылар өздерін бағалаған бағаларын таныстырады. |
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
Бейнеролик https://youtu.be/7vMaQyykBt0?si=CeA2YIx-RL5DGNv5
Жасанды интеллект https://chatgpt.com/
Экзель тапсырма https://docs.google.com/spreadsheets/d/1_5X2-Rdx-fhcW6j0VTaIjba0exRuGpgESgqpP0sqBYE/edit?usp=sharing

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Заманауи картографиялық әдістер
Заманауи картографиялық әдістер
Қысқа мерзімді жұмыс жоспары
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Қойшыбек орта мектебі» КММ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні |
География |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
2. Картография және геоинформатика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Тлахметова Балауса Абдыкалыковна |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
18.09.2024ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
10 «А» Қатысушылар саны:9 |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Заманауи картографиялық әдістер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.1.1 тақырыпқа сәйкес картографиялық зерттеулер әдістерін қолдану 10.2.2.1 Microsoft Excel бағдарламасы арқылы мемлекеттер туралы деректер базасын құрастырады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар зерттеу тақырыбына сай картографиялық зерттеу әдістерін ажыратып,қолданып үйренеді.
ЕББҚ: Microsoft Excel бағдарламасы арқылы деректер базасын құрастырады; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Жасампасдық және жаңашылдық. Әлемнің қазіргі ғылыми бейнесі, ғылым мен техниканың жетістіктері туралы білу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Үй тапсырмасы «Кім жылдам» |
Оқушылармен амандасып, түгендейді. Психологиялық ахуал тудыру. Шаршы болып жасалған амандасу түрлерін жасайды. Мұғалім сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлерімен таныстырады Сабақта бағалау түрімен таныстырады. Телеграмм викторина түрінде оқушылар сұрақтарға жауап береді.
Горизонталь деген не және т,б |
Оқушылар шаршыны кезекпен лақтырып қай бұрышы өзіне қарап қандай суретте болды сонымен амандасады.
Әр тапсырмадан кейін өздерін бағалап отырады. Оқушылар викторина сұрақтарына жауап береді. |
Тау шыңы әдісі арқылы бағалау.
Мұғалім тапсырмалар бойынша бағалайды 1-10 балл аралығында Дескриптор: Жалпы – 2 балл Викторина сұрақтарына жауап береді; |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Мағынаны тану
Сұрақтар
Бейнеролик: Биль Гейтс автобиографиясы Сұрақтар
Суреттегі тұлғалардың еңбектеріне тоқталады
Информатикадан алған білімді пайдаланып Excel бағдарламасымен диаграмма құрастырыңыз Әлемдегі ең биік шыңдардың диаграммасын құрастырыңыз
|
Оқушылар суреттерге қарай отырып пікір алмасады. Тақырып аясында оқушылар ақпараттармен бөліседі. Сабақтың тақырыбын ашады және мақсат қояды
Биль Гейтстің еңбектеріне тоқталады. Қазіргі рөлі туралы тоқталады.
Экзель бағдарламасының даму тарихы туралы тоқталады.
Оқушылар Microsoft Excel бағдарламасы арқылы мемлекеттер туралы деректер базасын құрастырады
Excel бағдарламасы арқылы географиялық деректер базасын құрастырады.
|
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру
«Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру
Дескриптор: Жалпы – 4 балл Деректер базасын құрастырады;
Дескриптор: Жалпы – 4 балл Excel бағдарламасы арқылы географиялық деректер базасын құрастырады |
https://youtu.be/7vMaQyykBt0?si=CeA2YIx-RL5DGNv5
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1_5X2-Rdx-fhcW6j0VTaIjba0exRuGpgESgqpP0sqBYE/edit?usp=sharing |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Сабақты «Білім шыңы » әдісі арқылы түсінгендерін біліп алу. Сабақ соңында білім алушылар өздерін бағалаған бағаларын таныстырады. |
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
Бейнеролик https://youtu.be/7vMaQyykBt0?si=CeA2YIx-RL5DGNv5
Жасанды интеллект https://chatgpt.com/
Экзель тапсырма https://docs.google.com/spreadsheets/d/1_5X2-Rdx-fhcW6j0VTaIjba0exRuGpgESgqpP0sqBYE/edit?usp=sharing

шағым қалдыра аласыз


















