Заманауи музыка мәдениеті

Тақырып бойынша 12 материал табылды

Заманауи музыка мәдениеті

Материал туралы қысқаша түсінік
Заманауи музыка мәдениеті
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бөлімі:

Заманауи музыка мәдениеті

Педагогтің аты жөні:

Туймебаева Н.

Күні:6.11.23ж.


Сынып: 6 б


Қатысқандар саны:


Қатыспағандар саны:


Сабақтың тақырыбы:

Эстрадалық музыка.Шет ел эстрадасы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

6.1.2.2-эстрада музыкасының бағыттары мен жанрларын анықтау.

Сабақтың мақсаты:

Эстрада музыкасының жанрлары мен бағыттарын анықтайды.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі (уақыты)

Педагог әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы: 7 мин















Жаңа сабақ:

15 мин











Ортасы: 16мин
















Сабақтың соңы: 7 мин

Амандасу.

«Миға шабуыл» әдісі. Тыңдалым

Бейнероликті тамашалау

1 тапсырма. «Зерттеу» әдісі.Эстрадалық музыка өнеріне бейнеленген суреттерге және бейнежазбаға назар аударып, сұрақтарға жауап беріңіздер?


1.Бұл суреттердің эстрадаға қандай байланысы бар? 2.Эстрадалық музыка дегеніміз не?

3.Поп – музыка мен рок музыка ерекшелігі неде?

4.Музыкалық терминдер дегеніміз не?

Бағалау критерийлері Дескриптор 1.Эстрадалық музыка жанрлары мен бағыттарын анықтайды;

2.Эстрадалық музыканы анықтайды.. Музыкалық терминдерді анықтайды.


2 – тапсырма.Әнді орындау.

«Я учу английский» әнін жаттап үйрену.

3-тапсырма. Тыңдалым.Майкл Джексон өмірі мен шығармашылығымен танысу.Қысқаша бейнежазба тамашалайды. «We Are The World» әнін тыңдайды.

Дескриптор:

Әнді үнтаспадан тыңдайды,әннің ырғағын алақанмен соғып көрсетеді.

Кері байланыс:

-Орындауыңызда не жақсы шықты?

Нені одан әрі жақсарта түсуге болады?

Үйге тапсырма: «Я учу английский» өлеңін жаттау.

Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді және жаңа сабаққа назар аударып, берілген сұрақтарға жауап береді.


Бейнежазбаны тамашалап, екі елдің эстрадалық музыкасы туралы түсінігін ортаға тастайды.


Оқушылар берілген әнді мұқият тыңдап,

бірге орындайды.

Әнді жаттап үйренеді.

Дәптермен жұмыс




Бейнежазба тамашалай

ды, әннің ырғағын алақанмен соғып көрсетеді











Тапсырманы жазып алады.

.







Балалар бір бірін «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалай

ды







Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі






Смайлик



Бейнежаз

ба










Оқулық












Оқулық




Аудио

жазба


Үнтаспа




Смайлик





оқулық











































ДОІЖО: Омаров Б

Бөлімі:

Заманауи музыка мәдениеті

Педагогтің аты жөні:

Туймебаева Н.

Күні:

13.11.23ж

Сынып:

6 б

Қатысқандар саны:


Қатыспағандар саны:


Сабақтың тақырыбы:

Қазақ эстрадасы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

6.1.3.2 – әртүрлі стильдегі және жанрдағы әндердің орындау түрлерін салыстыру

Сабақтың мақсаты:

Әр түрлі стильдегі және жанрдағы әндердің орындау түрлерін салыстырады.Қазақ эстрадасы туралы мәлімет біледі.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі (уақыты)

Педагог әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

15 мин



























Сабақтың ортасы

15 мин


























10 мин










Сабақтың соңы

5 мин







І. Ұйымдастыру кезеңі: Сәлеметсіздер ме, балалар! Психологиялық ахуал. Сабақта көңіл–күйді анықтау үшін сабақ басында оқушылар бір параққа өзінің көңіл-күйін келтіретін сурет салады.Олар суреттерін бір-біріне көрсетеді.Оларға сабақтың аяғына дейін көңіл-күйлерін көтеріңкі деңгейге жеткізу жұмысы тапсырылады. «Миға шабуыл» әдісі Бүгінгі жаңа тақырыппен таныспас бұрын бейнежазбаға назар аударайық.Қазақтың халық әні «Он алты қызды» әртүрлі орындауда тыңдаңыздар. Мына сұрақтарға жауап беріңіздер:

- Бұл ән сізге таныс па?

- Бұл ән не жайында айтылады? - Ұсынылған орындаулар несімен өзгешеленеді?

- Қандай музыкалық аспаптар ойналды?

- Ұсынылған орындаудың қайсысы эстрадалық болады?


1-тапсырма: «Сарапшылар топтарының отырысы» тәсілі Пікірталасқа дейін. Оқушылар шағын топ құрамында ұсынылған мәтінді өзара талқылайды. Қазақстанға танымал әншілермен танысады.

Осыдан кейін әр топ өз ішінен бір сарапшыны таңдап, оған өз көзқарастарын қорғау жұмысын жүктейді. Пікірталас. Сарапшылар сынып алдына шығып, пікірталас барысында топ пікірін қорғайды. Мұғалім сарапшыларға кезекпен сөз беріп, олардың идеяларына комментарий жасап, пікірталас ережелерінің ұстануын қадағалайды.

Дескриптор: Тапсырма бойынша дәлелдеме келтіреді. Пікірлерге комментарий жасайды. мәтіннен термин сөздерді тереді; топ алдында қорғайды.

2-тапсырма «Сұрақ ілмегі» әдісі.

1. Е.Хасанғалиев шығармашылығында қандай әншілік дәстүрді жалғастырды?

2.Роза Бағланованың орындау мәнерін қалай сипаттар едің?

3.Роза Қуанышқызының қандай әндері ұнайды?«Автор орындығында» қорғайды. Дескриптор: -Сұрақты іріктеп, зерттеп өз пікірін жазады; -сараланған жұмысты қорғайды;


3-тапсырма. Ән тыңдау. «Заман -ай» әнін тыңдап, сөзін мұқият оқиды, төмендегі сұрақтарға жауап береді.

1.Бұл ән қандай тарихи жағдайға байланысты шығарылды?

2.Қарамен боялған сөздерге назар аударып, оның мағынасын түсіндір.

Дескриптор:

Әннің мазмұнын түсінеді, ойларын нақтылайды.

Рефлекция. «Менің сөзім» әдісі. Бұл әдісті оқушылардың сабақта алған білім, білігін бағалау үшін қолданамын. Сыныптан бір оқушы тұрып, сабақтан бүгінгі үйренгендерін қорытындылап айтады. Айтып болған соң, басқа бір оқушының атын атайды. Сөзді сол оқушы жалғастырып, сабаққа рефлекция жасайды.


Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді және жаңа сабаққа назар аударып, берілген сұрақтарға жауап береді.


Түсінігін ортаға тастайды.


Оқушылар берілген мәтінді оқиды






Оқулықпен жұмыс



Сарапшылар пікірталас барысында топ пікірін қорғайды.



Тапсырма бойынша пікір,комментарий жасайды.





Сұрақтарды іріктеп,зерттеп пікір жазады.


Дәптермен жұмыс




Әнді тыңдайды

Форма

тивті бағалау.




Балалар қойылған сұрақтар ға жауап беріп өз ойлары мен бөліседі. Бір бірін «Бас бармақ бағам дары арқылы бағалай

ды




Дескрип тор нәтиже сінде «Басбар мақ» тәсілімен бағалай мын


Дескрип тор нәтиже сінде «Үш шапалақ»тәсілі арқылы бағалана ды.



Дескрип тор нәтиже сінде «Бағдар шам» әдісімен бағалана ды.


Жеке тапсырма

лар








Бейнежаз ба





Оқулық











Оқулық




Суреттер

Смайлик










Бейне жазба көрсеті леді




Оқулық, дәптер








Бейне жазба











Кері байланыс тақтайша сы



















ДОІЖО: Омаров Б

Бөлімі:

Заманауи музыка мәдениеті

Педагогтің аты жөні:

Туймебаева Н.

Күні:

20.11.23ж

Сынып:

6,б.

Қатысқандар саны:


Қатыспағандар саны:


Сабақтың тақырыбы:

Заманауи музыкалық жанр

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

6.1.1.1 – тыңдаған музыкалық шығарманы талдау және өнердің түрлері, стилі және жанрларын, сонымен қатар, өнердің өзге түрлерімен байланысын анықтау;

Сабақтың мақсаты:

Тыңдаған музыкалық шығарманы талдайды,және өнердің түрлерін, стилін,жанрын сонымен қатар өнердің өзге түрлерімен байланысын анықтайды.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі (уақыты)

Педагог әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

20 мин























Сабақтың ортасы

15 мин




















5 мин


























Сабақтың соңы5мин

І. Ұйымдастыру кезеңі: Сәлеметсіздер ме, балалар! Бейнеролик.Сұрақ қою арқылы жаңа тақырыпты ашамыз.

1 тапсырма Тыңдау және талдау. Дәулеткерейдің «Көрұғлы» күйін екі түрлі орындауда тыңдаңыздар.

Талқылау.

- Бірінші орындаудың екіншісінен қандай айырмашылығы бар?

- Қандай өзгерістер болды?

- Осы орындаулардың қайсысын заманауи деп ойлайсыз? Нелікен?

- Заманауи музыка дегеніміз не?


Поп, рэп, хип-хоп, рок-н-ролл, битбокс, джаз, мюзикл,рок опера тектес музыкалық жанрлар сіздерге таныс па?

- Бұл жанрлардың әрқайсысы туралы не білесіз? - Олар несімен өзгешеленеді?

Дескриптор: Сұрақтарға жауап ретінде дәлелдеме келтіреді. Пікірлерге комментарий жасайды.

2-тапсырма «INSERT» әдісі.

Жаңа материалмен таныса отырып, түртіп алу жүйесімен мәлімет жинайды, саралайды, бағалайды.

Мюзикл- музыкалық театр сахнасының жанры. Бұл шығарма музыкалық,драмалық,хореографиялық және опералық өнерді біріктіреді.

Рок опера жанрының негізін салушы және терминді ойлап табушы гитарист, әнші және The Who Pit тобының көптеген әндерінің авторы Тауншенд болып саналады.

Дескриптор: -Мәліметтерді іріктеп, зерттеп өз пікірін жазады; -сараланған жұмысты қорғайды;

3-тапсырма. Ән тыңдау. «Нұрлы арман» әнін тыңдап, сөзін мұқият оқиды, төмендегі сұрақтарға жауап береді.

1.Әнге сипаттама бер.

2.Бұл ән қандай көңіл күйді, эмоцияны білдіріп тұр?

3. «Memory» әнін Б.Стрейзанд,Д.Құдайбергенов, Х.Карреростың орындауында тыңдап, салыстыр.Кімнің орындауы және не себепті ұнады?

Дескриптор:

Әннің мазмұнын түсінеді, ойларын нақтылайды.

4 -тапсырма Музыка шығару мен импровизациялау. (топпен жұмыс) Ұсынылған жанрдың кез-келгеніне музыкалық композиция шығарыңыз. Дауысыңызды, музыкалық аспаптарды қолдана отырып композицияларды орындаңыздар.

Бағалау. Өз орындауларыңызды бағалаңыздар: - Сізге қай топтың орындауы көбірек ұнады? Неліктен? - Дайындық кезінде қандай қиындықтар кездесті

Рефлекция. «Менің сөзім» әдісі. Бұл әдісті оқушылардың сабақта алған білім, білігін бағалау үшін қолданамын. Сыныптан бір оқушы тұрып, сабақтан бүгінгі үйренгендерін қорытындылап айтады. Айтып болған соң, басқа бір оқушының атын атайды. Сөзді сол оқушы жалғастырып, сабаққа рефлекция жасайды.


Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді және жаңа сабаққа назар аударып, берілген сұрақтарға жауап береді.








Түсінігін ортаға салады.















Оқушылар берілген мәтінді оқиды



Оқулықпен жұмыс





Сарапшылар пікірталас барысында топ пікірін қорғайды.





Тапсырма бойынша пікір,комментарий жасайды.

Сұрақтарды іріктеп,зерттеп пікір жазады.Дәптермен жұмыс

















Кері байланыс






Форматив ті бағалау.








Балалар қойылған сұрақтарға жауап беріп өз ойларымен бөліседі. Бір бірін «Бас бармақ бағамдары арқылы бағалайды


Дескрип

тор нәтижесінде «Басбар

мақ» тәсілімен бағалай

мын



Дескрип

тор нәтижесінде «Үш шапалақ»

тәсілі арқылы бағалана

ды.



Дескрип

тор нәтижесінде «Бағдар

шам» әдісімен бағалана

ды.








Аудио

жазба










Оқулық













Оқулық








Суреттер

Смайлик








Бейне

жазба көрсеті

леді.






Оқулық, дәптер





















Кері байланыс тақтайша

сы

























































































































Бөлімі


Педагогтің аты жөні:

Туймебаева Назира

Күні:27.11.2023ж


Сынып:6 б


Қатысқандар саны:


Қатыспағандар саны:


Сабақтың тақырыбы:

Заманауи музыкалық жанр стильдер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

6.1.1.1 – тыңдаған музыкалық шығарманы талдау және өнердің түрлері, стилі және жанрларын, сонымен қатар, өнердің өзге түрлерімен байланысын анықтау;

6.1.3.1 – әуеннің көңіл-күйі мен көркем бейнесін жеткізе отырып, екі дауыспен немесе канон элементтерін қолдана отырып, әртүрлі стильдегі және жанрдағы әндерді орындау;

Сабақтың мақсаты:

Тыңдаған музыкалық шығарманы талдайды және өнердің түрлері, стилі және жанрларын, сонымен қатар, өнердің өзге түрлерімен байланысын анықтайды;

әуеннің көңіл-күйі мен көркем бейнесін жеткізе отырып, екі дауыспен немесе канон элементтерін қолдана отырып, әртүрлі стильдегі және жанрдағы әндерді орындайды;

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі (уақыты)

Педагог әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


20 мин
























Сабақтың ортасы


15 мин













5 мин


































Сабақтың соңы5









Амандасу.

«Миға шабуыл» әдісі.

1 тапсырма.

Тыңдалым

Бірінші тапсырмада мұғалім алдын ала әні мен сөзі С.Мусалимовтың «Менің Қазақстаным» әннің сөзін, караокесін және бейнебаянын дайындап алады. Әнді үйрету және орындату үшін мұғалім әннің караоке нұсқасын қолдануына болады. Әннің бейнежазбасы және караокесі болмаған жағдайда дыбысжазбаны пайдалана алады.

Оқушылар әнді тыңдайды.

Тыңдау және орындау.

Әні мен сөзі С. Мусалимовтың «Менің Қазақстаным» әнін тыңдаңыз.

Сұрақтарды талқылаңыз:

- Ән не жайында айтылады? - Бұл ән заманауи болып санала ма? Неліктен?

Әнді барлық сыныппен қосылып орындаңыз.

Бағалау критерийлері Дескриптор

1.Заманауи музыка жанрлары мен бағыттарын анықтайды;

2.Заманауи музыканы анықтайды.. Музыкалық терминдерді анықтайды.

2-тапсырма. Тыңдалым.Заманауи музыкалық жанрлар мен стильдерді анықтау және оларға жеке талдау жасау.

Рок –н- ролл «тербел және сырғана» ХХ ғасырдың ортасында Америка Құрама Штаттарында таралған танымал музыканың стильі болып табылады.

Электрондық музыка. Музыканың бұл түрі электронды технологиялармен құралдар, атап айтқанда арнайы компютнерлік бағдарламалар мен сентизатор арқылы шығарылған туындыларды біріктіреді.

Хип- хоп – бұл 1979 жылы АҚШ та афроамерикалық ортада пайда болған стиль.

Дескриптор:

Заманауи музыкалық жанрлар мен стильдері мен танысады, айырмашылықтарын сезінеді.

3- тапсырма Импровизация және орындау. (топпенжұмыс) «Менің Қазақстаным» әнінің шумағын берілген жанрлардың бірінде орындаңыз. - поп - рэп - хип-хоп Әннің қайырмасын сыныппен өз нұсқасында қосылып орындаңыз.

Кері байланыс:

Мен білдім.

Мен үйрендім.

Маған ұнады.






Бейнежазбаны тамашалап, түсінігін айтады.











Оқушылар берілген әнге мұқият тыңдап,біргелікте орындайды.

Әнді жаттап үйрену. Және де сол әннің жанры мен стильін ажыратады.













Дәптермен жұмыс






Бейнежазба тамашалайды, заманауи жанр мен стильдер туралы мәлімет алады.












Заманауи музыкалық жанрлар мен стильдермен танысады,айырмашылықтарын сезінеді




Топтық жұмыс









Кері байланыс.

Мен білдім.

Мен үйрендім.

Маған ұнады.







Формативті бағалау.







Балалар қойылған сұрақтарға жауап беріп өз ойларымен бөліседі. Бір бірін «Бас бармақ бағамдары арқылы бағалайды


«Бас бармақ» әдісі, смайлик арқылы бағалайды.












Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі

























«Өзара бағалау» әдісі




Смайлик

Жеке тапсырмалар













Оқулық













Оқулық









Смайлик









































Топпен жұмыс.Импровизация жасау







Кері байланыс тақтайшасы















Бөлімі


Педагогтің аты жөні:

Туймебаева Назира

Күні:

04.12.2023ж

Сынып:6.б,


Қатысқандар саны:


Қатыспағандар саны:


Сабақтың тақырыбы:

Әлемдік джаз музыкасы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

6.1.1.1 – тыңдаған музыкалы шығарманы талдау және өнердің түрлері, стилі және жанрларын, сонымен қатар, өнердің өзге түрлерімен байланысын анықтау;

Сабақтың мақсаты:

Тыңдаған музыкалық шығарманы талдайды және өнердің түрлері, стильі және жанрларын сонымен қатар өнердің өзге түрлерімен байланысын анықтайды.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі (уақыты)

Педагог әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


20 мин
























Сабақтың ортасы


15 мин











Сабақтың соңы


10 мин









1 тапсырма .Тыңдау және талдау. Ән тыңдаңыз.Бейнежазба тамашалау

- Сіздің ойыңызға не келді?

Өз ойыңызды сөз тіркестерімен қағаз бетіне жазыңыз. Мысалы, ер адам ән айтып тұр, батыл би, ырғақты ән және т.б Өз жазғаныңызды оқыңыз және түсіндіріңіз.

Сұраққа жауап беріңіз: - бұл тыңдаған ән қандай жанрға жатады, қалай ойлайсыздар? Бірінші тапсырманы орындау үшін мұғалім алдын ала тыңдатуға джаз музыкасын (оқу ресуртар бөлімінде берілген музыканы таңдауына болады) таңдап дайындап алады. Оқушыларға ыңғайланып жасалған джаз туралы мәтінді, дидактикалық материалдарды ұсынуы керек.

2 тапсырма Ақпарат іздеу

- Джаз дегеніміз не?

- Джаз музыкасы қашан пайда болды?

- Джаз қандай музыкалық аспаптарда орындалады?

- Джаз музыкасының орындаушыларын атаңыз?

Бағалау критерийлері Дескриптор

Джаз туралы мәліметтер жинайды.

3-тапсырма. Ән тыңдау

«Ұстазыма» .

Әнді үнтаспада тыңдаймыз.

Мәтінін оқып,әнді мәнерлеп орындау.

Дескриптор:

Музыкалық жанрлар мен стильдері мен танысады, айырмашылықтарын сезінеді.

Кері байланыс:

Мен білдім.

Мен үйрендім.

Маған ұнады.






Оқушыларға өз ойларын оқуды және түсіндіріп қорғауды ұсыныңыз. Тыңдаған ән жайлы талқылап , талдау жасаңыз










Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді, ақпараттар іздейді.


Дәптермен жұмыс






Бейнежазба тамашалайды, заманауи жанр мен стильдер туралы мәлімет алады.


Кері байланыс.

Мен білдім.

Мен үйрендім.

Маған ұнады.







Формативті бағалау.







Балалар қойылған сұрақтарға жауап беріп өз ойларымен бөліседі. Бір бірін «Бас бармақ бағамдары арқылы бағалайды


«Бас бармақ» әдісі, смайлик арқылы бағалайды.









Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі


Жеке тапсырмалар













Оқулық













Оқулық









Смайлик













Кері байланыс тақтайшасы

























Бөлімі


Педагогтің аты жөні:

Туймебаева Назира

Күні:11.12.2023ж


Сынып:6.б.


Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:


Сабақтың тақырыбы:

Қазақстанның джаз музыкасы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

6.2.1.1– музыкалық шығармашылық жұмыс жасау үшін идеялар ұсыну, жоспарлау және музыкалық материалға интепретация жасау;


Сабақтың мақсаты:

Музыкалық шығармашылық жұмыс жасау үшін идеялар ұсынады, жоспарлайды және музыкалық материалға интепретация жасайды;

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі (уақыты)

Педагог әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


20 мин
























Сабақтың ортасы


15 мин











Сабақтың соңы


10 мин









Сабақтың мақсатымен танысады.

1-тапсырма.«Кинометафора» әдісі арқылы бейнесюжеттен үзінді көрсету арқылы баланың өз ойын, ой-пікірлерін білуге болады.Бейнесюжетті көру арқылы төмендегі мағлуматтарды білетін боламыз.

1.Қазақстанның джаз музыкаасы туралы білеміз.

2. «Бумеранг» джаз ансамбльімен танысамыз

3.Е.Құсайынов шығармашылығы туралы мағлумат аламыз.Қазақстандық джаз музыканттары көп ұлтты халқымыздың өнерін ориентал джаз стильінде дамытты. 70-80 жылдары Т.Ибрагимовтың «Бумеранг» атты джаз ансамльі шығыстық джазды қалыптастыруда маңызды роль атқарды.Е. Құсайынов пен Ж.Саттарованың өмірі және шығармашылығына тоқталып өтеміз. Бейнежазбаны тамашалаймыз.

2-тапсырма.

2- тапсырма Музыка шығару және орындау (топпен жұмыс)

«Мен джазменмін» «Джаз музыкасын орындаушылар» «Джаз — бұл өмір» ұсынылған тақырыптардың біріне, журнал, газеттердің қиындысынан, суреттермен, қарындаш, фломастер, желім және т.б қолданып коллаж жасаныз.

Презентация Өз жұмысыңызды таныстырыңыз.

Бағалау

Дескриптор

Сіздің ойыңызша қай коллаж сәтті шықты?

Неліктен?

3-тапсырма. Ән тыңдау

«Чемпион болу арманым» .

Әнді үнтаспада тыңдаймыз.

Мәтінін оқып,әнді мәнерлеп орындау.

Сергіту сәтіне арнап музыканың ырғағына жаттығулар ойластыр

Кері байланыс:

Мен білдім.

Мен үйрендім.

Маған ұнады.





Оқушыларға өз ойларын оқуды және түсіндіріп қорғауды ұсыныңыз. Тыңдаған ән жайлы талқылап , талдау жасаңыз










Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді, ақпараттар іздейді.


Дәптермен жұмыс






Бейнежазба тамашалайды, заманауи жанр мен стильдер туралы мәлімет алады.

Дифференциалды тапсырма ретінде оқушыларға өз жұмыстарын үш тілде қорғауды ұсынады.











Кері байланыс.

Мен білдім.

Мен үйрендім.

Маған ұнады.



Формативті бағалау.







Балалар қойылған сұрақтарға жауап беріп өз ойларымен бөліседі. Бір бірін «Бас бармақ бағамдары арқылы бағалайды


«Бас бармақ» әдісі, смайлик арқылы бағалайды.







«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі








Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі


Жеке тапсырмалар













Оқулық













Оқулық









Смайлик








А1, А3 форматтағы қағаздар Фламастерлер Қарандаштар Журналдар Газеттер






Кері байланыс тақтайшасы

Бөлімі


Педагогтің аты жөні:


Күні:


Сынып:

6

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:


Сабақтың тақырыбы:

Жобаны дайындау және құрастыру

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

6.2.1.1– музыкалықшығармашылық жұмыс жасау үшін идеялар ұсыну,

Жобаны жоспарлау және құрастыру

6.2.2.1 – музыкалық көркем құралдарын, музыкалық аспаптар мен дауысын қолдана отырып, музыкалық композициялар шығару және импровизация жасау

Сабақтың мақсаты:

Музыкалық шығармашылық жұмыс жасау үшін идеялар ұсынады, жоспарлайды және музыкалық материалға интепретация жасайды;

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі (уақыты)

Педагог әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


20 мин



















Сабақтың ортасы


15 мин











Сабақтың соңы


5 мин









Сабақтың мақсатымен танысады.

1-тапсырма.«Кинометафора» әдісі арқылы бейнесюжеттен үзінді көрсету арқылы баланың өз ойын, ой-пікірлерін білуге болады. Шығармашылық жұмысты дайындау үшін мұғалім оқушыларға бір тақырыпты таңдауға мүмкіндік береді.Өтілген тақырыптарға сай ұсынылатын жобаларды таңдаңдар. Мысалы: «Қазақ эстрадасы», «Заманауий музыка қайраткерлері», «Джаз музыкасы» , «Мюзикл», «Рок музыка»

А) жобаның мақсатын анықтау

Ә)жоба тақырыбына сәйкес әртүрлі деректерден ақпарат іздеңдер.

Б)Жобаның жұмыс жоспарын құр

В)Өз тобыңда жоба тақырыбын талқылау

2-тапсырма.Музыка шығару және орындау (топпен жұмыс)

- «Гарри Потер» - «Алдар косе» - «Буратино» - «Шрек» Ұсынылған ертегінің бірін таңдапалып, қолда бар музыкалық аспаптарды, аудио жазбаларды, дауысты, коспьютерлік бағдарламаларды (Audacity, Soundation, Киностудия) қолдана отырып, мюзикл құрастыр.



Кері байланыс:

Мен білдім.

Мен үйрендім.

Маған ұнады.

Оқушыларға өз ойларын оқуды және түсіндіріп қорғауды ұсыныңыз. Тыңдаған ән жайлы талқылап , талдау жасаңыз










Оқушылар берілген тақырыптар бойынша ақпараттар іздейді.


Дәптермен жұмыс












Кері байланыс.

Мен білдім.

Мен үйрендім.

Маған ұнады.



Формативті бағалау.







Балалар қойылған сұрақтарға жауап беріп өз ойларымен бөліседі. Бір бірін «Бас бармақ бағамдары арқылы бағалайды


«Бас бармақ» әдісі, смайлик арқылы бағалайды.

«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі


Жеке тапсырмалар













Оқулық













Оқулық









Смайлик












































Бөлімі

Музыка

Педагогтің аты жөні:

Туймебаева Назира

Күні:25.12.2023ж


Сынып:6б

6

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:


Сабақтың тақырыбы:

Жоба нәтижелерімен таныстыру

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

6.3.1.1 – шығармашылық көрсетілімнің бағдарламасын таныстыру, оларды критерияларға сәйкес бағалау, өзінің және өзгелердің жұмысын жақсарту үшін түрлі ұсыныстар енгізу,

6.1.2.4 – ауызша және жазбаша жұмыстар орындау барысында музыкалық терминологияны пайдалану

Сабақтың мақсаты:

Шығармашылық көрсетілімнің бағдарламасын таныстырады, оларды критерияларға сәйкес бағалау, өзінің және өзгелердің жұмысын жақсарту үшін түрлі ұсыныстар енгізу, ауызша және жазбаша жұмыстар орындау барысында музыкалық терминологияны пайдаланады

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі (уақыты)

Педагог әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


15 мин










Сабақтың ортасы


15 мин














15мин


Сәлеметсіңдер ме балалар! Жобаны таныстыру.

Жоба тақырыбы:Заманауи музыка тақырыбын алып отырмыз. Мюзикл, Рок

Екі шығарманың айырмашылығын Венн Диаграммасы арқылы айырмашылығы мен ұқсастығын жазамыз.

Екі шығарманың бейнежазбасын көру арқылы.

анықтау қажет.ә)жоба тақырыбына сәйкес әр түрлі деректерден ақпарат іздеу керек б)Жобаның жұмыс жоспарын құру.Жоба үлгісі бойынша бүгін біз сендермен Қазақ заманауи музыкасы тақырыбын алып отырмыз. Бейнежазбаны көріп, тамашалаңдар.

2-тапсырма. «Сұрақтар ілгегі» әдісі арқылы сұрақтарға жауап бер.

Әннің ерекшелігі неде?

Әннің орындауының мәні қандай?

3-тапсырма.Өздік жұмысы. Екінші тоқсанда өткен тақырыптарды еске түсіріп,өткен әндерді қайталаңдар.

Рефлексия:

-Мен не білдім?

- Бүгін мен не үйрендім?

-Мен үшін қандай тапсырма қиын болды?
-Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым



Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді.










Сұрақтарға жауап беріп,талдайды



Бір -бірін бағалау







Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі









Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі



Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі






hhtp/mpp/youtube.com












http/ptt/youtube.com
















Смайлик



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
27.03.2025
195
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі