Материалдар / Заманауи портрет
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Заманауи портрет

Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақ жоспары.6 сынып.Көркем еңбек пәні мұғалімдеріне.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
15 Қараша 2018
3891
3 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзімді жоспар Мектеп:Ғ.Мұратбаев.о.м.Бөлімі: Визуалды өнер Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Алпарова.Г.И.

Сынып: Қатысқандар: Қатыспағандар:
Сабақтың тақырыбы:Заманауи портрет. Фотоөнер.
Оқу мақсаты:6.3.2.1-Пәндік терминологияны қолдана отырып, өзінің және өзгелердің (суретшілер, қолөнершілер, дизайнерлер) жұмыстарындағы идеялары мен тақырыптарды салыстыру
Сабақтың мақсаттары:
  • Заманауи құрылғыларды таниды және
  • олармен жұмыс жасай біледі.
  • Өз идеялары мен сезімдерін беру үшін қоршаған ортаның визуалды элементтері мен өнердің көркем тәсілдерін біледі.
  • Бағалау критерийлеріТерминологияны қолданадыСуретшілер, қолөнершілер дизайнерлердің жұмыстарындағы идея мен тақырыптарды ажыратады
    Тілдік мақсаттар Пәнеге тән лексика мен терминология:
  • Өнердің қайта өркендеуі заманауи өнер, кескіндеме, графика, мүсін сәулет, өнер, пейзаж, нотюрморт, дақ, штрих, көлем, форма, кеңістік, түс, сызық.
  • Диологпен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
  • Сіздің ойыңызша суретші не үшін.... материалдарды қолданады?
  • Сіз сипаттам бере аласыз ба?
  • Бұл техника сізге не үшін ұнады?
  • Суретші жұмысты сізді не үшін қызықтырады:
  • Өз жұмыстарыңызды не жақсартар едіңіз?
  • Құндылықтарға баулу Патриотизм Өмір бойы білім алу
    Пәнаралық байланыс Бейнелеу өнері, тарих, инфарматика
    Алдыңғы білім Өткен сабақты қайталау сұрақтары
  • Портрет дегеніміз не?
  • Фотосуретті портрет ретінде қарастыруға болады ма?
  • Фотосуреттер мен суретшілердің порртреттері арасында айырмашылықтарды атаңыз.










  • Сабақтың барысы
    Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақта жоспарланған жаттығу түрлеріРесурстар
    Сабақтың басы Ұйымдастыру (сәлемдесу, назарын сабаққа аудару)Психологиялық ақуал «Шаттық шеңбері» (әдісі) оқушылар бір-біріне жақсы тілек айтады. Оқушылар шаттық шеңберіне тұрадыбір-біріне ізгі тілек айтадыОқушыларды тақырыппен таныстыру, сыныпты топқа бөлуОқушылармен бірге критерийлерін талдау Сабақта білуіміз керек, неге қол жеткізуіміз мүмкін?Сабақ сөңында күтілетін нәтижелерді айту.

    Сабақтың ортасы «Миға шабуыл» (әдіс) арқылы оқушылар жаңа сабақ бастар алдында тың мәліметтер беріліп ақпаратпен қамтылып, сұрақтар қойылады. Фотография- бірінші кезекте адамды өзіне қарату керек, сосын ой салу керек, содан кейін қуанту керек немесе жылату керек. Мұндай жақсы фотолар (Ойлау, Түсіндіру, Жеткізу) терориясы арқылы туындайды. Фотоның адамзат тарихында ойнайтын рлөі өте жоғары. Дискриптор
  • Фотосуретті кескіндемелі портреттен ажыратады;
  • Кескіндемелі портрет пен фотосурет арасындағы айырмашылықты табады;
  • Кескіндемелі портретпен фотосурет арасындағы ұқсастықты анықтайды;
  • Әңгімелесу барысында оқушылар осы сала бойынша алдыңғы білімдерін толықтырып жаңа біліммен танысады. «Зерттеушілік конференциясы» әдісі арқылы оқушылар фотосуреттерді суретшілердің портрет туындыларымен салыстырады. Дискриптор:
  • портрет түрлерін анықтайды
  • Фотосурет, портрет түрлерін салыстырады
  • Айырмашылықтарын айтады
  • Тапсырма соңында оқушылардан жауап алынып «Бесбармақ» әдісі арқылы өзара бағалау әдісі жүргізіледі.


    Сабақтың соңы Бүгінгі сабақ бойнша мақсаттарына жетті ме, жеткен жоқпа анықталады. Оқушылардан 3 сұрақ (әдісі) кері байланыс аламын Мен білемінӘлі де не түсініксіз Сұрағым бар

    Саралау-Сіз қандай тәсілмен көбірекқолдау көрсетпексіз?Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырма бересіз? Бағалау-сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
    Топтық жұмыстар арқылы қабілеті төмен оқушыларға өз ойын білдіруге мүмкіндік жасалды.Қабілетті оқушылар зерттеужұмыстарын орындайды, топ басшылық қызмет атқарады. Тапсырманы орындауға үлгермеуші оқушыларға жетелеуші сұрақтар қойып, бағыт-бағдар беріп отырамын Өзін-өзі бағалау және зерттеу парағын қолдана отырып, өзара бағалау жүргізу жоспарланады. Критерийлер арқылы бағалаймын

    Жұмыс істер алдында жұмыс орнын тексеру, жұмыс орнында адамға кедергі келтіретін артық зат болмауы керек, жұмыс орны жақсы жарықтандырылған болу керек


    Сабақ бойынша рефлексияСабақ мақсаты/ оқыту мақсаты шынайы болды ма?ОМ барлық оқушылар білді ме? Жоқ болса неге? Сабақта дифференциациясы дұрыс өтілді ме? Сабақтың уақыт кезеңі сақталды ма? Сабақтың мақсаты мен жоспарынан қандай алшақтықтар байқалды?





    Жалпы бағаСабақтың қандай екі мәнісі жақсы өткізілді (оқыту сияқты оқу туралы да ойланыңыз)?1:2:Сабақты жақсарту үшін не әсер етті (оқыту сияқты оқу туралы да ойланыңыз)?1: 2: Сабақ бойынша мен сынып туралы немесе нақты бір оқушының қандай жетістіктері/ қиыншылықтарына көзім жетті, болашақта неге назар аударуым керек?














































    Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
    Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!