Сабақ №10 Заманауи портрет. Фотоөнер. Фотокамерамен тәжірибе |
Мектеп: |
||||||||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||
Сынып: 6 |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
|||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
6.3.2.1-Пәндік терминологияны қолдана отырып, өзінің және өзгелердің (суретшілер, қолөнершілер, дизайнерлер) жұмыстарындағы идеялары мен тақырыптарды салыстыру 6.2.1.1-Өз идеялары мен сезімдерін беру үшін қоршаған ортаның визуалды элементтері мен өнердің көркем тәсілдерін анықтау, таңдау және қолдану |
||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
-Пәндік терминологияны қолдана отырып, өзінің және өзгелердің (суретшілер, қолөнершілер, дизайнерлер) жұмыстарындағы идеялары мен тақырыптарды салыстырады -Өз идеялары мен сезімдерін беру үшін қоршаған ортаның визуалды элементтері мен өнердің көркем тәсілдерін анықтайды, таңдау және қолданады |
||||||||||||
Сабақ барысы |
|||||||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
Басы 5 минут |
Ұйымдастыру бөлімі
ә) оқушыларды бояу түстері арқылы топқа бөлу. сұрақтарға жауап беріңіз
|
Кесте толтыру қолда бар білімді анықтау үшін қажет және сабақтың мақсаттарын анықтауға көмектеседі
|
Оқушылар арасында кері байланыс орнату |
Суреттер, плакаттар, интербелсенді тақта, көрсетілім материалдары |
|||||||||
Сабақтың ортасы
|
Сабақ мақсаты 1. •Визуалды элементтердің мәнерлі құралдар ерекшеліктері арқылы, фотосуреттің әр түрлі типтері мен жанрларын таниды; (И) (П) (Д)Дәрежесіүшін. Оқушыларды өнердің әртүрлі түрлерінде және жанрларында орындалатын фотосуреттерді қарастыруға шақырыңыз. Фотосуреттердің мәнерлі көрнекі құралдарына назар аударыңыз. Материалдарды белгілі бір топтарға жинақтауды ұсыныңыз. Анықтамалық материалдар Фотосуреттер түрлері: ақ-қара фотосурет; • түсті фотосурет; • жылдам фотосурет; • сандық фотосурет Фотоның жанрлары
Фотографияның өзіндік түрлері
|
Сабақ мақсаты 2:.Камераныңқұрылысынжәнесуреткетүсірупроцесінзерттеу. Зерттеу. Мұғалім оқушыларға фотосурет өнерімен танысуды және бірнеше аспектілер бойынша зерттеу жүргізуді ұсынады: 1 топ: «Тарихшылар».тобы Камераны құру және дамытудың ғылыми факторларымен таныстырады. 2 топ:«Ойлаптапқыштар».тобы Камераның құрылғыларымен және қалай жұмыс істеуге болатынын түсіндіреді, көрсетеді. 3 топ:«Технологтар».тобы Оқушылар «Ассоциативті карта» постер жасау Фотосуретті жасау үрдісімен таныстырады. Оқушылар шығармашылығындағы шығармашылық идеяларды салыстыру. (ж) (т) Салыстыр. Кәсіби суретшілердің жұмысын өз көзқарастарын және шығармашылық идеяларын салыстыру үшін шақырыңыз, мысалы:
Осы суретшілердің материалдық немесе көрнекі материал суреттерін іздеу үшін АКТ пайдалануға болады. |
|
Фотоальбом https://natalie-berta.livejournal.com/ photo/album/311/ ?page=2
Фотосуреттер, фотокамералар, ұялы телефондар және басқа да суреттер түсіру.
Фотография тарихы,қалай барлығы басталды. ru/articles/photo-history/beginning. php |
|||||||||
Соңы
|
Фототүсірілімнің тәсілдері». Оқушыларға негізгі композицияны сақтай отырып, көрсететін заңдарды сақтау арқылы суретке түсіру техникасымен танысуды сұраңыз. Зерттеу және нәтижелерге арналған альбомда «ақ қала » әдісі бойынша сабаққа қатысу үшін жазыңыз және жазып алыңыз. «Фотоаппаратпен тәжірибе». Оқушыларды жұптарға бөліңіз. Фотоаппараттың көмегімен әр түрлі ракурстарды таңдап, қомпозиция заңдылығын қолданып,тәжірибе жасау.«Портрет» тақырыбындағы алдыңғы сабақтарда алынған білім мен тәжірибені студенттер пайдалана алады.
|
Мұғалімнің басшылығымен тәжірибе жасау. Уақытылы көмек көрсету үшін кері байланыс алу. Дескрипторлар: - композициялық заңдарды сақтайды. - суреттің нақты бейнесін салады; -фотодағы жарық көзін түсудің ережесін қолданады. Оқушылар өздіктерінен БББ таблицасын скетч букте толтыру. «Не білдім» Жұмысты аяқтағаннан кейін, оқушыларға эксперименттің нәтижелерімен бөлісуге және алдын ала әзірленген дескрипторларға сәйкес «Сэндвич» техникасындағы жұмысты бағалауға кеңес беріңіз. - Не білдім,неге үйрендім? - Не түсінбей қалдым? - Нені дұрыстау қажет |
Сабақ соңында оқушыларға берілген кері байланысты қорытындылау |
|
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Заманауи портрет. Фотоөнер. Фотокамерамен тәжірибе
Сабақ №10 Заманауи портрет. Фотоөнер. Фотокамерамен тәжірибе |
Мектеп: |
||||||||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||
Сынып: 6 |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
|||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
6.3.2.1-Пәндік терминологияны қолдана отырып, өзінің және өзгелердің (суретшілер, қолөнершілер, дизайнерлер) жұмыстарындағы идеялары мен тақырыптарды салыстыру 6.2.1.1-Өз идеялары мен сезімдерін беру үшін қоршаған ортаның визуалды элементтері мен өнердің көркем тәсілдерін анықтау, таңдау және қолдану |
||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
-Пәндік терминологияны қолдана отырып, өзінің және өзгелердің (суретшілер, қолөнершілер, дизайнерлер) жұмыстарындағы идеялары мен тақырыптарды салыстырады -Өз идеялары мен сезімдерін беру үшін қоршаған ортаның визуалды элементтері мен өнердің көркем тәсілдерін анықтайды, таңдау және қолданады |
||||||||||||
Сабақ барысы |
|||||||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
Басы 5 минут |
Ұйымдастыру бөлімі
ә) оқушыларды бояу түстері арқылы топқа бөлу. сұрақтарға жауап беріңіз
|
Кесте толтыру қолда бар білімді анықтау үшін қажет және сабақтың мақсаттарын анықтауға көмектеседі
|
Оқушылар арасында кері байланыс орнату |
Суреттер, плакаттар, интербелсенді тақта, көрсетілім материалдары |
|||||||||
Сабақтың ортасы
|
Сабақ мақсаты 1. •Визуалды элементтердің мәнерлі құралдар ерекшеліктері арқылы, фотосуреттің әр түрлі типтері мен жанрларын таниды; (И) (П) (Д)Дәрежесіүшін. Оқушыларды өнердің әртүрлі түрлерінде және жанрларында орындалатын фотосуреттерді қарастыруға шақырыңыз. Фотосуреттердің мәнерлі көрнекі құралдарына назар аударыңыз. Материалдарды белгілі бір топтарға жинақтауды ұсыныңыз. Анықтамалық материалдар Фотосуреттер түрлері: ақ-қара фотосурет; • түсті фотосурет; • жылдам фотосурет; • сандық фотосурет Фотоның жанрлары
Фотографияның өзіндік түрлері
|
Сабақ мақсаты 2:.Камераныңқұрылысынжәнесуреткетүсірупроцесінзерттеу. Зерттеу. Мұғалім оқушыларға фотосурет өнерімен танысуды және бірнеше аспектілер бойынша зерттеу жүргізуді ұсынады: 1 топ: «Тарихшылар».тобы Камераны құру және дамытудың ғылыми факторларымен таныстырады. 2 топ:«Ойлаптапқыштар».тобы Камераның құрылғыларымен және қалай жұмыс істеуге болатынын түсіндіреді, көрсетеді. 3 топ:«Технологтар».тобы Оқушылар «Ассоциативті карта» постер жасау Фотосуретті жасау үрдісімен таныстырады. Оқушылар шығармашылығындағы шығармашылық идеяларды салыстыру. (ж) (т) Салыстыр. Кәсіби суретшілердің жұмысын өз көзқарастарын және шығармашылық идеяларын салыстыру үшін шақырыңыз, мысалы:
Осы суретшілердің материалдық немесе көрнекі материал суреттерін іздеу үшін АКТ пайдалануға болады. |
|
Фотоальбом https://natalie-berta.livejournal.com/ photo/album/311/ ?page=2
Фотосуреттер, фотокамералар, ұялы телефондар және басқа да суреттер түсіру.
Фотография тарихы,қалай барлығы басталды. ru/articles/photo-history/beginning. php |
|||||||||
Соңы
|
Фототүсірілімнің тәсілдері». Оқушыларға негізгі композицияны сақтай отырып, көрсететін заңдарды сақтау арқылы суретке түсіру техникасымен танысуды сұраңыз. Зерттеу және нәтижелерге арналған альбомда «ақ қала » әдісі бойынша сабаққа қатысу үшін жазыңыз және жазып алыңыз. «Фотоаппаратпен тәжірибе». Оқушыларды жұптарға бөліңіз. Фотоаппараттың көмегімен әр түрлі ракурстарды таңдап, қомпозиция заңдылығын қолданып,тәжірибе жасау.«Портрет» тақырыбындағы алдыңғы сабақтарда алынған білім мен тәжірибені студенттер пайдалана алады.
|
Мұғалімнің басшылығымен тәжірибе жасау. Уақытылы көмек көрсету үшін кері байланыс алу. Дескрипторлар: - композициялық заңдарды сақтайды. - суреттің нақты бейнесін салады; -фотодағы жарық көзін түсудің ережесін қолданады. Оқушылар өздіктерінен БББ таблицасын скетч букте толтыру. «Не білдім» Жұмысты аяқтағаннан кейін, оқушыларға эксперименттің нәтижелерімен бөлісуге және алдын ала әзірленген дескрипторларға сәйкес «Сэндвич» техникасындағы жұмысты бағалауға кеңес беріңіз. - Не білдім,неге үйрендім? - Не түсінбей қалдым? - Нені дұрыстау қажет |
Сабақ соңында оқушыларға берілген кері байланысты қорытындылау |
|
|||||||||
шағым қалдыра аласыз


