Материалдар / "Заманауи сәулет туындылары"
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

"Заманауи сәулет туындылары"

Материал туралы қысқаша түсінік
"Заманауи сәулет туындылары" тақырыбындағы ҚМЖ. Сабақ мақсаты: 10.3.4.1 қажетті клишелер мен лексикалық құрылымдарды қолданып, көтерілген мәселе бойынша өз ойын дәлелдеп эссе жазу («келісу, келіспеу» эссесі, аргументативті эссе) 10.4.5.1 сөйлем және мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана білу.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
11 Сәуір 2024
40
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
450 тг 338 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлім: Сәулет өнері

МЕКТЕП:

КҮНІ:

Мұғалім:

СЫНЫП: 10

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақ тақырыбы:

Заманауи сәулет туындылары

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

10.3.4.1 қажетті клишелер мен лексикалық құрылымдарды қолданып, көтерілген мәселе бойынша өз ойын дәлелдеп эссе жазу («келісу, келіспеу» эссесі, аргументативті эссе)

10.4.5.1 сөйлем және мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана білу.

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар: мәтіндегі көтерілген мәселе бойынша белгілі бір нормаларды сақтап өз ойын дәлелдеп жазу, сөйлем және мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана білу;

Көпшілігі: лексикалық құрылымдарды қолданып, сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтай отырып, көтерілген мәселе бойынша өз ойын дәлелдеп эссе жазу, сөйлем және мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана білу.

Кейбір оқушылар: қажетті клишелер мен лексикалық құрылымдарды қолданып, сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтай отырып, көтерілген мәселе бойынша өз ойын дәлелдеп «келісу, келіспеу» эссесін жазу, сөйлем және мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана білу.

Жоспар:

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы




















Сабақтың ортасы












































Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі

Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады.

Жағымды психологиялық ахуал.

ЖАЗЫЛЫМ АЛДЫ.

Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады.

ЖАЗЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ.

1-тапсырма. Мәтіндердегі негізгі ақпаратты анықтаңдар. Көпшілікке арналған мақаланың құрылымы мен рәсімделуін біліп, жанрлық ерекшеліктерін талдаңдар.

2-тапсырма. Мәтіндер бойынша ойыңызды жинақтап, эссе жазыңыз (100 сөз). Эссе жазу барысында төмендегі клишелер мен лексикалық құрылымдарды қолданыңыз.

Сәулет өнері, ғимарат, жаңа тыныс, заманауи ғимараттар, функциясы мен техникалық жабдықталуы.

Эссе жазуда мәліметтерді қолданыңдар:

Дескриптор:

  • эссенің құрылымын сақтайды;

  • қажетті клишелер мен лексикалық құрылымдарды қолданады;

  • көтерілген мәселе бойынша өз ойын дәлелдеп жазады.

«Автор орындығы». Үздік эсселер «Автор орындығында» оқылады.

ЖАЗЫЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН

Тапсырма.

Дескриптор:

  • Сөйлемдердің тиісті жеріне қос нүкте мен нүктелі үтір қойып, жазады;

  • Қойылу себебін түсіндіреді.

ҚБ

Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады.





Шахмат атының жүру тәртібі бойынша танымал сәулет нысандарының атын оқып, өз пікірлерін білдіреді.






Мәтіндердегі негізгі ақпаратты анықтаңдар. Көпшілікке арналған мақаланың құрылымы мен рәсімделуін біліп, жанрлық ерекшеліктерін талдаңдар.






























Мәтіндер бойынша ойыңызды жинақтап, эссе жазыңыз. Эссе жазу барысында төмендегі клишелер мен лексикалық құрылымдарды қолданыңыз.












Үздік эсселер «Автор орындығында» оқылады.


Грамматикалық тақырыпты меңгереді.













Грамматикалық тапсырма орындайды.


Сөйлемдердің тиісті жеріне қос нүкте мен нүктелі үтір қойып, жазады;

Қойылу себебін түсіндіреді.















ҚБ «Жүрек»


















































ҚБ «Жүрек»

























ҚБ «Жүрек»





10-сынып «Қазақ тілі» оқулығы






















(«Қазақ үні» газетінен)

















(Шот-Аман Уәлиханның «Алматы ескерткіштері

қала ажарын құлпыртуда» мақаласынан)
























Рефлексия






Үй тапсырмасы: 5-тапсырма.




























Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!