Бекітемін:
ДТЖЖО: Б.Айдосқызы
|
Мектеп: |
Т.Жаманмұрынов атындағы ЖББОМ |
|
Педагогтің Т.А.Ә.(болған жағдайда) |
Мұқашева Ақмарал Әділқызы |
|
Күні: |
9 ақпан |
|
Сынып: |
2 |
|
Сабақ тақырыбы: |
"Заңды біл – тәртіпті бол!" |
|
«Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасының құндылығы: |
- адалдық - әділдік - жауапкершілік |
|
Құзыреттілігі: |
Азаматтық-құқықтық құзіреттілік (оқушы заң, ереже, тәртіп ұғымдарын түсінеді; өз құқықтары мен міндеттерін біледі; мектеп және қоғам ережесін сақтаудың маңызын ұғынады.) |
|
Апта дәйексөзі |
«Жаңалық – жасампаз ойдан басталады.» |
|
Сабақтың мақсаты: |
- Оқушыларға «заң», «ереже», «тәртіп» ұғымдарын қарапайым тілмен түсіндіру - Мектептегі, үйдегі және қоғамдағы тәртіптің маңызын ұғындыру. - Жақсы мен жаман әрекеттерді ажырата білуге тәрбиелеу. |
|
Қауіпсіздік сабағы: |
«Төтенше қызмет нөмірлері» |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Сәлемдесу Психологиялық ахуал қалыптастыру «Wordwall» платформасында Берілген іс әрекеттерді жұптасып қайталау. Қауіпсіздік сабағы
Жаңа сабақ Тақырып ашу Мұғалімнің түсіндірмесі
(қарапайым тілмен): Мысалдар: Сабаққа кешікпеу Үлкендерді сыйлау Біреудің затын рұқсатсыз алмау Заң деген не?
Түсіндіру (балалар
тілімен):
«Ой қозғау» бейнеролик тамашалайды.
«Дұрыс па, бұрыс па?» ойыны Мұғалім жағдай айтады, балалар қол көтеріп жауап береді. Досыңды итеру ❌ Кітапты таза ұстау ✅ Көшеде белгісіз адаммен кету ❌ Мұғалімді тыңдау ✅
Сергіту сәті «Тәртіп сақшысы» Мұғалім әрекет айтады,
оқушылар дұрыс болса – қол шапалақтайды,
Қорытынды – Тәртіпті бала қандай
болады?
Есте сақтап ал! Заң мен тәртіпті сақтау – әр адамның міндеті; Тәртіпті бала – үлгілі; Өз құқығыңды білу – маңызды. Тәртіп – жақсы болашақтың кепілі. Рефлексия «Жақсы уәде» Барлығы хормен айтады:
«Мен тәртіпті болуға,
|
Сәлемдеседі
Психологиялық ахуал қалыптастырады
Интерактивті тақтада жұмыс жасайды
Бейнероликті тамашалап, талқылайды
Ойын ойнайды.
Әрекетті қайталайды.
Сұрақтарға жауап береді.
Ережені есте сақтайды Барлығы хормен айтады |
Шұғыл қызмет телефондарының нөмірлері
https://youtu.be/Xv_355aRDDE?si=RPAMKU1sScPyQFxg
Бейнеролик тамашалайды.
Ережелер
https://youtu.be/Q426ghj5Hcs?si=wsiAXdLziJl1dzoh
https://youtu.be/b7Psl6-Lddk?si=utjBIfY3MAy_Ecvx
"Жақсы уәде" рефлексия |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Заңды біл – тәртіпті бол!" 2 класс тәрбие сағаты
"Заңды біл – тәртіпті бол!" 2 класс тәрбие сағаты
Бекітемін:
ДТЖЖО: Б.Айдосқызы
|
Мектеп: |
Т.Жаманмұрынов атындағы ЖББОМ |
|
Педагогтің Т.А.Ә.(болған жағдайда) |
Мұқашева Ақмарал Әділқызы |
|
Күні: |
9 ақпан |
|
Сынып: |
2 |
|
Сабақ тақырыбы: |
"Заңды біл – тәртіпті бол!" |
|
«Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасының құндылығы: |
- адалдық - әділдік - жауапкершілік |
|
Құзыреттілігі: |
Азаматтық-құқықтық құзіреттілік (оқушы заң, ереже, тәртіп ұғымдарын түсінеді; өз құқықтары мен міндеттерін біледі; мектеп және қоғам ережесін сақтаудың маңызын ұғынады.) |
|
Апта дәйексөзі |
«Жаңалық – жасампаз ойдан басталады.» |
|
Сабақтың мақсаты: |
- Оқушыларға «заң», «ереже», «тәртіп» ұғымдарын қарапайым тілмен түсіндіру - Мектептегі, үйдегі және қоғамдағы тәртіптің маңызын ұғындыру. - Жақсы мен жаман әрекеттерді ажырата білуге тәрбиелеу. |
|
Қауіпсіздік сабағы: |
«Төтенше қызмет нөмірлері» |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Сәлемдесу Психологиялық ахуал қалыптастыру «Wordwall» платформасында Берілген іс әрекеттерді жұптасып қайталау. Қауіпсіздік сабағы
Жаңа сабақ Тақырып ашу Мұғалімнің түсіндірмесі
(қарапайым тілмен): Мысалдар: Сабаққа кешікпеу Үлкендерді сыйлау Біреудің затын рұқсатсыз алмау Заң деген не?
Түсіндіру (балалар
тілімен):
«Ой қозғау» бейнеролик тамашалайды.
«Дұрыс па, бұрыс па?» ойыны Мұғалім жағдай айтады, балалар қол көтеріп жауап береді. Досыңды итеру ❌ Кітапты таза ұстау ✅ Көшеде белгісіз адаммен кету ❌ Мұғалімді тыңдау ✅
Сергіту сәті «Тәртіп сақшысы» Мұғалім әрекет айтады,
оқушылар дұрыс болса – қол шапалақтайды,
Қорытынды – Тәртіпті бала қандай
болады?
Есте сақтап ал! Заң мен тәртіпті сақтау – әр адамның міндеті; Тәртіпті бала – үлгілі; Өз құқығыңды білу – маңызды. Тәртіп – жақсы болашақтың кепілі. Рефлексия «Жақсы уәде» Барлығы хормен айтады:
«Мен тәртіпті болуға,
|
Сәлемдеседі
Психологиялық ахуал қалыптастырады
Интерактивті тақтада жұмыс жасайды
Бейнероликті тамашалап, талқылайды
Ойын ойнайды.
Әрекетті қайталайды.
Сұрақтарға жауап береді.
Ережені есте сақтайды Барлығы хормен айтады |
Шұғыл қызмет телефондарының нөмірлері
https://youtu.be/Xv_355aRDDE?si=RPAMKU1sScPyQFxg
Бейнеролик тамашалайды.
Ережелер
https://youtu.be/Q426ghj5Hcs?si=wsiAXdLziJl1dzoh
https://youtu.be/b7Psl6-Lddk?si=utjBIfY3MAy_Ecvx
"Жақсы уәде" рефлексия |
шағым қалдыра аласыз


















