Сабақ: Математика
Тақырыбы: Заңдылықтар(1)
|
Мектеп:
№34ОМ
|
Күні: 13.12.2017
ж
|
Мұғалімнің
аты-жөні: Жасаганбергенова
А.Н
|
Сынып:1
«ә»
|
Қатысқандар
саны:24
|
Қатыспағандар
саны:
|
Осы сабақта қол
жеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
1.4.3.2 табиғаттағы
әрекеттердің және күйлердің тізбегін анықтау, сандардың,
фигуралардың, ойыншықтардың, түрлі түсті моншақтардың тізбегін құру
және заңдылықтың бұзылуын анықтау
|
Сабақтың
мақсаты
|
Барлық оқушылар
білуге тиісті сандардың,
фигуралардың, ойыншықтардың, түрлі түсті моншақтардың тізбегін
құрады
|
|
Оқушылардың
көпшілігі білуге тиіс: заңдылықтың бұзылуын
анықтайды
|
|
Кейбір оқушылар
білуге тиіс: табиғаттағы
әрекеттердің және күйлердің тізбегін анықтай
алады
|
Жетістік
критерийлері
|
заңдылықтың бұзылуын
анықтайды
табиғаттағы
әрекеттердің және күйлердің тізбегін анықтай
алады
|
Тілдік
мақсаттар
|
Математикалық терминдерді дұрыс
айту
|
Ойлау дағдыларының
деңгейлері
|
Білу және
түсіну
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Оқушыларды бір-біріне
деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу
|
Пәнаралық
байланыстар
|
Дүниетану, көркем
еңбек
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
Слайдтар,бейнематериал
|
Бастапқы
білім
|
Санның
жартысы
|
Сабақтың
барысы
|
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
3
минут
|
Қолдарыңды көтеріңдер – бір
дейік.
Көп отырып, қатты шаршап
жүрмейік.
Қолды создық, басты бұрдық – екі
деп,
Қозғалыспен әрбір адам
жетіледі.
Алға, артқа қарадық та – үш
дедік.
Тағы жаңа жаттығулар
істедік.
Түсірейік қолды төрт пен бесті
айтып,
Отырайық көңілді енді
марқайтып.
|
Ширату
|
Сабақтың ортасы
16
минут
1
минут
10 минут
|
Заңдылық дегеніміз — кез келген заттардың немесе сандардың
белгілі бір ретпен орналасу
ережесі.
Кіріспе тапсырма..
а) қыс, көктем, ... (заңдылықты жалғастыруды
сұрау);
Суреттегі асықтар қандай заңдылықпен
орналасқан?.Суреттегі асықтар
қалай орналасқан
Заңдылықты сақтап, сандар қатарын
жалғастыр..Тапсырманы жұппен
орындатыңыз. Интерактивті тақтада жауабын көрсетіп, өзін-өзі
тексеруге жаттықтырыңыз.
Шығарып көр.Үйлерді нөмірлеуге
қандай сандар қолданылғанын
нақтылау.
Мысалдар неге осы ретпен берілген?
барлық
мысалдарды жеке параққа шығару
Орындап көр. Заңдылықты сақтай
отырып алашаны бояймыз.
Сергіту сәті
Орнымыздан
тұрайық, Белімізді
жазайық.
Жоғары-төмен қарайық,
Солға-солға түзу
түр.
Оңға-оңға түзу түр,
Алға қарайбір
адым,
Артқа қарай бір адым
Бойымызға күш
жинап,
Бір дем
алайық
Дәптермен жұмыс.
Суретке қара. Берілген
сан қатарын жалғастырып жаз.
Суретті жалғастыр.
Оқушылар тапсырманы заңдылықты қалай
түсінгеніне байланысты өз заңдылығын құрастырып, заңдылыққа сәйкес
моншақты қалаған түспен
бояйды.
|
Оқулық
“Ауызша есептеу”
презентациясы.
Үлестірме материалдар
АКТ
дәптерлер.
|
Сабақтың соңы
5 минут
|
—
Заңдылық деген не?
—
Заңдылықты көрсетуге мысалдар
келтір.
— 1, 2, 3, 1, 2, 3 ...
түріндегі мысал заңдылық па?
|
|
Саралау
|
Бағалау
|
денсаулық және қауіп
сіздік техникасының сақталуы
|
берілген заңдылықтарды
анықтап, оларды жалғастыруды
меңгереді
|
|
Ұшты заттарды қолдануда
абай болуға тәрбиелеу
|
|
|
|
Сабақ бойынша
рефлексия
Сабақтың мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған
ба?
Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді
ме?
Жеткізбесе неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді
ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды
ма?
Сабақ жоспарынан қандай
ауытқулар болды, неліктен?
|
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі
аспектісі
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете
алады?
1:
2:
Сабақ барысында сынып
туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы
нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу
қажет?
|