|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Исабек Шарипа |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны:0 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Зат есім. Тұсау кесу жыры.20-23 жаттығулар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.2.3* сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату 2.1.4.1 тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау 2.2.5.1 -дереккөздерден (сөздік, анықтамалық, энциклопедия) мәліметті табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Зат есімді ажыратады.Дереккөздерден мәлімет таба алады. Көптеген оқушылар: мәтін мазмұны бойынша сұрақ қоя алады. Кейбір оқушылар: бесік жырын жатқа айта алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
Психалогиялық ахуал. «Ізгі тілек» әдісі арқылы жүреді. Үй тапсырмасын тексеру https://wordwall.net/play/26715/052/202 «Ақиқат-жалған» ойыны -Балалар, жаңағы ойнаған ойынымыз қандай тақырыпта болды деп ойлайсыңдар? –Ендеше бүгінгі сабағымызда зат есімді ажыратуға арналған тапсырмалар орындауды жалғастырамыз. «Галлерея»
-Мына суреттерге қарап, ортақ тақырыпты болжайықшы. -Дұрыс айтасыңдар,Салт-дәстүр. -Кешегі өткен сабақта қандай салтпен таныстық? -Бесік жыры. -Бала бесіктен шықан соң тағы қандай салт бар білесіңдер ме? -Дұрыс айтасыңдар,тұсау кесер деген салт бар. Ондай болса, бүгінгі сабағымызды тұсау кесермен байланыстырамыз. -Онда, экранға назар қойып, тұсау кесу салты туралы білейік. |
Жақсы тілек айтады.
|
«От шашу» әдісі |
|
|
Сабақтың ортасы 30 мин
|
«Қадамдар»әдісі бойынша тапсырмалар беріледі. (Ұ) 1- қадам.Өлеңді мәнерлеп оқы.Сұрақтарға жауап бер. 20-жаттығу. 2-қадам. Топтық жұмыс «Қоржын» 1-топ Өлеңнің ішінен зат есімдерді тауып, тапқан сөздеріңнің астын сыз.
2-топ Берілген тірек сөздерді пайдаланып, мәтін құра. Тірек сөздердің қай сөз табы екенін анықта. Тірек сөздер: Ала жіп,бала,той.бата,әже,кесу. 3-топ Берілген суреттердің ішінен тұсау кесу салтын тауып, сурет бойынша зат есімдерді қатыстырып әңгіме құра.
3-қадам Сергіту сәті https://yandex.kz/video/preview/3720489235555261149 (Д) 4- қадам дәптермен жұмыс жүреді. 21-жаттығу. Сөйлемдерді көшіріп жаз. Зат есімдерді тауып, түбір мен қосымшаны ажырат (Ж) 5- қадам «Сөз ойла ,тез ойла» Арқандағы тапсырмаларды қиып алады «Жұмыртқа»сөзінен сөздер құрау |
-Өлеңді мәнерлеп оқиды. 1 балл -Сұрақтарға жауап береді 1 балл 1-топ - Өлеңнің ішінен зат есімдерді табады 1балл - тапқан сөздеріңнің астын сызады 1 балл 2-топ -Тірек сөздерді қатыстырып мітін құрайды 1 балл -Тірек сөздердің ішінен зат есімдерді атайды 1 балл 3-топ -Берілген суреттердің ішінен тұсау кесу салтын табады 1-б -Сурет бойынша зат есімдерді қатыстырып әңгіме құрайды 1-б. Топпен ән әйтады - Сөйлемдерді көшіреді 1 балл - Зат есімдерді табады 1-б - түбір мен қосымшаны ажыратады 1-б -Кем дегенде үш сөз табады 3 балл |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе.
ҚБ: 1-10 балдық жүйе.
|
Оқулық, дәптер, қалам
Оқулық, дәптер, қалам
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия: «Қоржын» әдісі бойынша өтеді. Үй тапсырмасы: 23-жаттығу. |
Сабақтан әсерін қоржынның түстері арқылы белгілейді |
Сабақ бойы жинаған кәмпиттерін санайды. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Зат есім
Зат есім
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Исабек Шарипа |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны:0 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Зат есім. Тұсау кесу жыры.20-23 жаттығулар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.2.3* сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату 2.1.4.1 тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау 2.2.5.1 -дереккөздерден (сөздік, анықтамалық, энциклопедия) мәліметті табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Зат есімді ажыратады.Дереккөздерден мәлімет таба алады. Көптеген оқушылар: мәтін мазмұны бойынша сұрақ қоя алады. Кейбір оқушылар: бесік жырын жатқа айта алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
Психалогиялық ахуал. «Ізгі тілек» әдісі арқылы жүреді. Үй тапсырмасын тексеру https://wordwall.net/play/26715/052/202 «Ақиқат-жалған» ойыны -Балалар, жаңағы ойнаған ойынымыз қандай тақырыпта болды деп ойлайсыңдар? –Ендеше бүгінгі сабағымызда зат есімді ажыратуға арналған тапсырмалар орындауды жалғастырамыз. «Галлерея»
-Мына суреттерге қарап, ортақ тақырыпты болжайықшы. -Дұрыс айтасыңдар,Салт-дәстүр. -Кешегі өткен сабақта қандай салтпен таныстық? -Бесік жыры. -Бала бесіктен шықан соң тағы қандай салт бар білесіңдер ме? -Дұрыс айтасыңдар,тұсау кесер деген салт бар. Ондай болса, бүгінгі сабағымызды тұсау кесермен байланыстырамыз. -Онда, экранға назар қойып, тұсау кесу салты туралы білейік. |
Жақсы тілек айтады.
|
«От шашу» әдісі |
|
|
Сабақтың ортасы 30 мин
|
«Қадамдар»әдісі бойынша тапсырмалар беріледі. (Ұ) 1- қадам.Өлеңді мәнерлеп оқы.Сұрақтарға жауап бер. 20-жаттығу. 2-қадам. Топтық жұмыс «Қоржын» 1-топ Өлеңнің ішінен зат есімдерді тауып, тапқан сөздеріңнің астын сыз.
2-топ Берілген тірек сөздерді пайдаланып, мәтін құра. Тірек сөздердің қай сөз табы екенін анықта. Тірек сөздер: Ала жіп,бала,той.бата,әже,кесу. 3-топ Берілген суреттердің ішінен тұсау кесу салтын тауып, сурет бойынша зат есімдерді қатыстырып әңгіме құра.
3-қадам Сергіту сәті https://yandex.kz/video/preview/3720489235555261149 (Д) 4- қадам дәптермен жұмыс жүреді. 21-жаттығу. Сөйлемдерді көшіріп жаз. Зат есімдерді тауып, түбір мен қосымшаны ажырат (Ж) 5- қадам «Сөз ойла ,тез ойла» Арқандағы тапсырмаларды қиып алады «Жұмыртқа»сөзінен сөздер құрау |
-Өлеңді мәнерлеп оқиды. 1 балл -Сұрақтарға жауап береді 1 балл 1-топ - Өлеңнің ішінен зат есімдерді табады 1балл - тапқан сөздеріңнің астын сызады 1 балл 2-топ -Тірек сөздерді қатыстырып мітін құрайды 1 балл -Тірек сөздердің ішінен зат есімдерді атайды 1 балл 3-топ -Берілген суреттердің ішінен тұсау кесу салтын табады 1-б -Сурет бойынша зат есімдерді қатыстырып әңгіме құрайды 1-б. Топпен ән әйтады - Сөйлемдерді көшіреді 1 балл - Зат есімдерді табады 1-б - түбір мен қосымшаны ажыратады 1-б -Кем дегенде үш сөз табады 3 балл |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе.
ҚБ: 1-10 балдық жүйе.
|
Оқулық, дәптер, қалам
Оқулық, дәптер, қалам
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия: «Қоржын» әдісі бойынша өтеді. Үй тапсырмасы: 23-жаттығу. |
Сабақтан әсерін қоржынның түстері арқылы белгілейді |
Сабақ бойы жинаған кәмпиттерін санайды. |
|
шағым қалдыра аласыз
























