|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||||||
|
Бөлім: |
Мәдени мұра |
||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№41сабақ. Сөйлемнің бірыңғай мүшелері |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.7.2 – сөйлемнің бірыңғай мүшелерін ажырату және тыныс белгісін (үтір, қос нүкте) қою
|
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің негізгі ойын табуды үйренеді,бірыңғай мүшелерді табуға жаттығады |
||||||||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: Қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Үй тапсырмасын тексеру Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 40-жаттығу Мәтіннің негізгі тұсы: «Осындай сөз танымайтұғын елге сөз айтқанша,өзіңді танитұғын шошқаны баққан жақсы»,-деп бір хакім айтқан екен,сол секілді сөз болады. Сөйлемнің бірыңғай мүшелері: естіп,көріп,ұстап,татып ескерсе, таниды,білгені,көргені,сақтанса,шайқақтап,шалықтанып,салбырап,салғырт танып. 41-жаттығу Матай,Мақан, Алтай, Ақан, Жантай, Жақан, Қаныш ағам бар Қанша ағам бар? Ж: Жеті ағасы бар. ЕҚБ 42-жаттығу Асыл,Айша мектепте оқиды Мен Нұр-Сұлтанға,Алматыға бардым Ол сенен оқысын,үйренсін 43-жаттығу Бірыңғай мүше----Қорықпаймын енді мен Аңызақ желден, бораннан Күрделі мүшелер:---Түні бойы аяз қаһарына мінді. Дара мүшелі: Бүгін жаңбыр жауды. 44-жаттығу.
ЕБҚ Сөйлемді тақтаға есту бойынша жаз. Қорықпаймын мен енді, Аңызақ желден, бораннан Үй тапсырмасы 45-жаттығу Сөредегі кітаптарды ұлы жазушының тегі шығатындай етіп орналастыр. Жауабы: Әуезов. ҚЖ: Абай туралы шағын эссе жаз Жоспар:
|
Үй тапсырмасын оқып береді Мәтіннің негізгі тұсын табады. Бірыңғай мүшелерді атайды Өлеңді көшіріп жазып, тыныс белгісін қояды Сызбамен жұмыс жасайды Сөйлем мүшелеріне талдайды Тапсырманы орындайды Сұрақтарға жауап береді Жазушының тегін табады Эссе жазады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор: Мәтіннің негізгі тұсын табады.-1б Бірыңғай мүшелерді атайды-1б Дескриптор: Тыныс белгілерін дұрыс қоя алады-1б Көркем жазу емлесін біледі-1б Дескриптор. Сызба бойынша сөйлем құрай алады-1б Бірыңғай мүшелерді біледі-1б Дескриптор: Сәйкестендіру жұмысын жасай алады-1б Бірыіғай мүшелерді ажырата алады-1б Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді-1б Сөйлем мүшелерін біледі-1б ҚБ: Керемет! ДескриптоР. Тапсырманы орындайды-1б М.Әуезов туралы біледі-1б Дескриптор: Абай туралы мәліметтер біледі Эссе жазу ережесін біледі Кері байланыс |
Оқулық Абайдың портреті Суреттері Тыныс белгілер туралы плакат Сызба Сәйкестен діру кестесі Суреттер Оқулық Сызбалар М.Әуезов тың суреттері Кері Байланыс парағы |
|||||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|
|||||||||
|
Бөлім: |
Мәдени мұра |
|
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|||||||||
|
Күні: |
|
|
|||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№42сабақ. Мақала жаза аламын |
|
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.2.1 – тірек сөздерді қолданып белгілі бір стильде мәтін (мақала, мінездеме, сұхбат) жазу. |
|
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мақала мен хабарлама жазуды, оларды ажыратуды үйренеді |
|
|||||||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: Қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
|
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Амандасу. Түгелдеу Үй тапсырмасын сұрау 45-жаттығу Сөредегі кітаптарды ұлы жазушының тегі шығатындай етіп орналастыр. Жауабы: Әуезов. Жаңа тақырып Хабарлама мен мақала туралы түсінік жұмысын жүргізу ФС тапсырмасы 46-жаттығу Бірінші мәтінде оқиға хабарланып тұр. Екінші мәтінде автор өзі туралы баяндайды. Хабарлама туралы түсінгендерін айтады 47-жаттығу Ж: Хабарламада 30 қарашада халықаралық қансонар өткендігі туралы айтылған. Сөздік: қансонар-алғашқы қалың қар жауғанда аң аулау үрдісі 48-жаттығу Бүгін №19 мектепте олимпиада өтті. Оған Асқар мен Гүлназ қатысты. Хабарлама жазуды қосымша жұмыс ретінде беру.Өздері қалаған тақырыпқа хабарлама жазады. ЕБҚ және ЕҚБ 49-жаттығу Ақпараттық мақалада болған оқиғаның мән-жаймен бөліседі және ақпарат беріледі Ал хабарламада болған немесе болатын оқиғаның мән-жайы айтылады. Үй тапсырмасы 50-жаттығу 15 қазан күні 4 «А»- сыныбында «Алтын сақа» ертегісі бойынша қойылым болды. Оқушылар әртістерден кем түспей ойнады. Сынып мұғалімі оқушыларға риза болды
|
Үй тапсырма сын оқып береді Жаңа тақырыппен жұмыс жасайды Хабарлама сөйлемді табады Хабарлама ны оқып, не туралы екенін айтады Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді жазып хабарлама жасайды Мақаланы хабарлама дан ажыратады Ұсынылған материалдан мақала жасайды Кері байланыс жасайды |
Тапсырманы орындайды-1б М.Әуезов туралы біледі-1б ДЕСКРИПТОР: Жаңа тақырыпты ұғады,түсінеді-1б Хабарламаны мақаладан ажырата алады-1б Дескриптор: Хабарламаның мазмұынын түсінеді-1б Жаңа сөздің ұғымын біледі-1б Дескриптор: Хабарлама жасауды біледі-б Мақала мен хабарламаны ажырата алады-1б Дескриптор: Ақпараттық мақаланы түсінеді-1б Хабарламаны ажырата алады-1б Дескриптор: Мәтіннен хабарлама шығарады Сабақ туралы ойларын айтады |
М.Әуезовтың суреті Газеттер мен журналдар Суреттер Қансонар туралы бейнебаян Суреттер Хабарлама түрлері жазылған парақшалар Суреттер Кері байланыс парағы |
|
||||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Мәдени мұра |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№43 сабақ. Мақала жаза аламын. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.2.1 – тірек сөздерді қолданып белгілі бір стильде мәтін (мақала, мінездеме, сұхбат) жазу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін стилін ажыратуды,репортаж алуды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: Қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Өткен тақырыпты пысықтау Жаңа тақырып 51-жаттығу
52-жаттығу ФС тапсырмасы «Мен әлемді танимын» Репортаж алуды үйрету. Оқулықтағы сұрақтары қойып,жауап алу Жауаптар: -Маған Аружанның зерттеу жұмысы ұнады.Себебі, оның жұмысы толық, мәліметтері нақты екен. -Менің ойымша, зерттеу жұмысында тәжірибелік жұмыстарды көбейту керек. -Ия, айтар сөзімді ойдағыдай жеткізе алдым. -Уақытты тиімді,ұтымды пайдаландым деп ойлаймын. 53-жаттығу Жарнамадағы хабарландыруды оқып, қайда баратынын жаздыру Мен жексенбі күні сағат 11:00-лерде хайуанаттар паркіне барамын.Ол жерде түрлі жануарларды көруге болады. ЕБҚ Өзің жарнама жазып көр ЕҚБ Жарнаманы теледидардағы хабарлардың біріне жасап көр Қосымша тапсырма Диктант Есту бойынша сөйлемдерді жазып шығамыз
|
Үй тапсырмасын оқиды Ғылыми мәтін мен көркем мәтінді ажыратады Дәптермен жұмыс жасайды Аңыз-әңгімені жазады Жұптық жұмыс жасайды.Бір-бірінен сұхбат алады Жарнамамен жұмыс жасайды Жарнама жазып үйренеді Диктант жазады Кері байланыс жасайды. |
ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор: Ғылыми мәтін мен көркем мәтінді ажыратады-1б Алдаркөсе туралы біледі-1б Дескриптор. Репортаж алуды ойдағыдай меңгерді-1б Сұрақ-жауап жасай алады-1б
Дескриптор: Жарнаманы оқи алады, түсінеді-1б Өздері жарнама жасай алады-1б ҚБ: Өте жақсы жұмыс! Қатесіз жазуға дағдылан! Тамаша жұмыс!
Сабақ туралы ойларын айтады |
Дәптерлер Алдаркөсе туралы бейнебаян Фильмдерден үзінді көрсету Бай мен Алдаркөсенің суреттері Журналистер туралы суреттер Оқулықтағы суреттер мен жарнамалар Диктанттар жинағы Кері байланыс парағы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Мәдени мұра |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№44 сабақ. Қорытынды бақылау. (бақылау сөздік диктанты) |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.2.1 – тірек сөздерді қолданып белгілі бір стильде мәтін (мақала, мінездеме, сұхбат) жазу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Диктант жазу дағдыларын жетілдіреді |
|||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: Қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдасты ру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Үй тапсырмасын пысықтау Жаңа тақырып Жер (тақырыптық) Жер- аспан әлеміндегі сансыз ғаламшардың бірі. Көлемі жағынан одан үлкен де, кіші де мыңдаған ғаламшар бар. Солардың ішінде Жерде ғана тіршілік бар. Жер өз кіндігінен айналады. Толық бір айналым жиырма төрт сағатқа созылады. Бұл-бір тәулік. Сондай-ақ Жер Күнді айналып та қозғалады. Күнді толық бір айналып шығуға үш жүз алпыс бес күн, алты сағат, тоғыз минут, тоғыз секунд уақыт кетеді. Бұл- бір жыл деген сөз. (63 сөз) Тапсырма:
|
Үй тапсырмасын оқиды Мұғалім тақырыпты оқып, түсіндірме жұмысын жүргізеді Диктант жазады Тапсырмаларды орындайды Кері байланыс жасайды |
ҚБ: Өте әдемі жаздың! Қатесіз жазуға дағдылан! Бағалау критерийі 5- қатесі жоқ, Дескриптор: Есту бойынша сөздерді қатесіз жазды Тапсырмаларды талапқа сай орындады «Алма ағашы» әдісі |
Диктант дәптерлері Диктанттар жинағы Тақта Плакат КЕрі байланыс тақтасы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Мәдени мұра |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№45 сабақ. Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.5.1 Аудио-бейнежазба мазмұнына өзіндік баға беру 4.1.3.1 Сұхбаттасының жасын, жай-күйін ескере отырып, белгілі бір тақырып аясында сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өткен тақырыптарды пысықтау арқылы білім деңгейлерін анықтау |
|||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: Қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Қатемен жұмыс жасау. (Диктанттағы қателермен жұмыс) Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1 тапсырма 1.Автор күй тыңдады 2. Домбырашы болу үшін қай пернеден соң қай пернені басу керектігін, қай тұста неше рет қағу қажетін жаттады 3. Ол домбырашылық өнерді таңдамады, өйткені домбырашылық өнердің ешқашан дарымайтынына нық сенді. Сөз тіркесі: Мақсатыңа еңбекпен ғана өол жеткізесің. 2 тапсырма
ЕҚБ 3 тапсырма Менің түсіме домбыра да, ш Бірыңғай мүшелер сөйлемде бір ғана мүшемен байланысады. Олардың арасына үтір қойылады 4 тапсырма
ЕБҚ Сөздерді қатесіз жаз. Таңжарық, қадірлі, домбырашылық, талантты.
|
Қателермен жұмыс жасайды Монологты оқып, сұрақтарға жауап береді. Сызбаға сәйкес сөйлемдер құрайды Сызбамен жұмыс жасайды Мәтіннің бөліктерін қалпына келтіреді Есту бойынша тақтаға жазады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: Жарайсың! Дескриптор: Монологты дұрыс оқи алады-1б Сұрақтарға жауап жазады-1б
Дескриптор: Сызбаға сәйкес сөйлемдер құрай алады-1б Сөйлемдерді талдайды-1б Дескриптор: Сызбаға сәйкес бірыңғай мүшелері бар сөйлем құрайды-1б Бірыңғай мүшелер туралы айта алады-1б
Дескриптор: Мақаланы оқиды-1б Оның бөліктерін қалпына келтіреді-1б
Сабақта не түсінгенін айтады |
Диктант дәптерлері Домбыра мен домбырашылардың суреттері Жұмыс дәптерлері Сызба Домбыра мен домбырашылардың суреттері Мұражай туралы суреттер Кері байланыс парағы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Мәдени мұра |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№46 сабақ Біздің жобамыз |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.2.1 – тірек сөздердіқолданыпбелгілібірстильдемәтін (мақала, мінездеме, сұхбат) жазу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тест тапсырмаларының түрлерімен танысады |
|||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: Қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Түгелдеу. Сабаққа дайындық Өткенді пысықтау Жаңа тақырып 1 тапсырма. Оқулықтағы тест тапсырмаларымен танысу,орындау
2 тапсырма Оқушылар мұғалімнің жәрдемімен тест құрап,орындайды.
|
Өткен тақырыпты пысықтайды Тест тапсырмала рын орындайды Тест құрайды Кері байланыс береді |
ҚБ: Жарайсың! ҚБ: Тамаша! Дескриптор: Тест тапсырмаларын орындауды үйренді-1б Өздері тест тапсырмаларын құрай алады-1б Тест туралы ойларын айтады |
Дәптерлер Тест парақщалары Кері байланыс парағы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Зат есім
Зат есім
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||||||
|
Бөлім: |
Мәдени мұра |
||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№41сабақ. Сөйлемнің бірыңғай мүшелері |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.7.2 – сөйлемнің бірыңғай мүшелерін ажырату және тыныс белгісін (үтір, қос нүкте) қою
|
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің негізгі ойын табуды үйренеді,бірыңғай мүшелерді табуға жаттығады |
||||||||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: Қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Үй тапсырмасын тексеру Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 40-жаттығу Мәтіннің негізгі тұсы: «Осындай сөз танымайтұғын елге сөз айтқанша,өзіңді танитұғын шошқаны баққан жақсы»,-деп бір хакім айтқан екен,сол секілді сөз болады. Сөйлемнің бірыңғай мүшелері: естіп,көріп,ұстап,татып ескерсе, таниды,білгені,көргені,сақтанса,шайқақтап,шалықтанып,салбырап,салғырт танып. 41-жаттығу Матай,Мақан, Алтай, Ақан, Жантай, Жақан, Қаныш ағам бар Қанша ағам бар? Ж: Жеті ағасы бар. ЕҚБ 42-жаттығу Асыл,Айша мектепте оқиды Мен Нұр-Сұлтанға,Алматыға бардым Ол сенен оқысын,үйренсін 43-жаттығу Бірыңғай мүше----Қорықпаймын енді мен Аңызақ желден, бораннан Күрделі мүшелер:---Түні бойы аяз қаһарына мінді. Дара мүшелі: Бүгін жаңбыр жауды. 44-жаттығу.
ЕБҚ Сөйлемді тақтаға есту бойынша жаз. Қорықпаймын мен енді, Аңызақ желден, бораннан Үй тапсырмасы 45-жаттығу Сөредегі кітаптарды ұлы жазушының тегі шығатындай етіп орналастыр. Жауабы: Әуезов. ҚЖ: Абай туралы шағын эссе жаз Жоспар:
|
Үй тапсырмасын оқып береді Мәтіннің негізгі тұсын табады. Бірыңғай мүшелерді атайды Өлеңді көшіріп жазып, тыныс белгісін қояды Сызбамен жұмыс жасайды Сөйлем мүшелеріне талдайды Тапсырманы орындайды Сұрақтарға жауап береді Жазушының тегін табады Эссе жазады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор: Мәтіннің негізгі тұсын табады.-1б Бірыңғай мүшелерді атайды-1б Дескриптор: Тыныс белгілерін дұрыс қоя алады-1б Көркем жазу емлесін біледі-1б Дескриптор. Сызба бойынша сөйлем құрай алады-1б Бірыңғай мүшелерді біледі-1б Дескриптор: Сәйкестендіру жұмысын жасай алады-1б Бірыіғай мүшелерді ажырата алады-1б Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді-1б Сөйлем мүшелерін біледі-1б ҚБ: Керемет! ДескриптоР. Тапсырманы орындайды-1б М.Әуезов туралы біледі-1б Дескриптор: Абай туралы мәліметтер біледі Эссе жазу ережесін біледі Кері байланыс |
Оқулық Абайдың портреті Суреттері Тыныс белгілер туралы плакат Сызба Сәйкестен діру кестесі Суреттер Оқулық Сызбалар М.Әуезов тың суреттері Кері Байланыс парағы |
|||||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|
|||||||||
|
Бөлім: |
Мәдени мұра |
|
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|||||||||
|
Күні: |
|
|
|||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№42сабақ. Мақала жаза аламын |
|
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.2.1 – тірек сөздерді қолданып белгілі бір стильде мәтін (мақала, мінездеме, сұхбат) жазу. |
|
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мақала мен хабарлама жазуды, оларды ажыратуды үйренеді |
|
|||||||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: Қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
|
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Амандасу. Түгелдеу Үй тапсырмасын сұрау 45-жаттығу Сөредегі кітаптарды ұлы жазушының тегі шығатындай етіп орналастыр. Жауабы: Әуезов. Жаңа тақырып Хабарлама мен мақала туралы түсінік жұмысын жүргізу ФС тапсырмасы 46-жаттығу Бірінші мәтінде оқиға хабарланып тұр. Екінші мәтінде автор өзі туралы баяндайды. Хабарлама туралы түсінгендерін айтады 47-жаттығу Ж: Хабарламада 30 қарашада халықаралық қансонар өткендігі туралы айтылған. Сөздік: қансонар-алғашқы қалың қар жауғанда аң аулау үрдісі 48-жаттығу Бүгін №19 мектепте олимпиада өтті. Оған Асқар мен Гүлназ қатысты. Хабарлама жазуды қосымша жұмыс ретінде беру.Өздері қалаған тақырыпқа хабарлама жазады. ЕБҚ және ЕҚБ 49-жаттығу Ақпараттық мақалада болған оқиғаның мән-жаймен бөліседі және ақпарат беріледі Ал хабарламада болған немесе болатын оқиғаның мән-жайы айтылады. Үй тапсырмасы 50-жаттығу 15 қазан күні 4 «А»- сыныбында «Алтын сақа» ертегісі бойынша қойылым болды. Оқушылар әртістерден кем түспей ойнады. Сынып мұғалімі оқушыларға риза болды
|
Үй тапсырма сын оқып береді Жаңа тақырыппен жұмыс жасайды Хабарлама сөйлемді табады Хабарлама ны оқып, не туралы екенін айтады Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді жазып хабарлама жасайды Мақаланы хабарлама дан ажыратады Ұсынылған материалдан мақала жасайды Кері байланыс жасайды |
Тапсырманы орындайды-1б М.Әуезов туралы біледі-1б ДЕСКРИПТОР: Жаңа тақырыпты ұғады,түсінеді-1б Хабарламаны мақаладан ажырата алады-1б Дескриптор: Хабарламаның мазмұынын түсінеді-1б Жаңа сөздің ұғымын біледі-1б Дескриптор: Хабарлама жасауды біледі-б Мақала мен хабарламаны ажырата алады-1б Дескриптор: Ақпараттық мақаланы түсінеді-1б Хабарламаны ажырата алады-1б Дескриптор: Мәтіннен хабарлама шығарады Сабақ туралы ойларын айтады |
М.Әуезовтың суреті Газеттер мен журналдар Суреттер Қансонар туралы бейнебаян Суреттер Хабарлама түрлері жазылған парақшалар Суреттер Кері байланыс парағы |
|
||||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Мәдени мұра |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№43 сабақ. Мақала жаза аламын. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.2.1 – тірек сөздерді қолданып белгілі бір стильде мәтін (мақала, мінездеме, сұхбат) жазу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін стилін ажыратуды,репортаж алуды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: Қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Өткен тақырыпты пысықтау Жаңа тақырып 51-жаттығу
52-жаттығу ФС тапсырмасы «Мен әлемді танимын» Репортаж алуды үйрету. Оқулықтағы сұрақтары қойып,жауап алу Жауаптар: -Маған Аружанның зерттеу жұмысы ұнады.Себебі, оның жұмысы толық, мәліметтері нақты екен. -Менің ойымша, зерттеу жұмысында тәжірибелік жұмыстарды көбейту керек. -Ия, айтар сөзімді ойдағыдай жеткізе алдым. -Уақытты тиімді,ұтымды пайдаландым деп ойлаймын. 53-жаттығу Жарнамадағы хабарландыруды оқып, қайда баратынын жаздыру Мен жексенбі күні сағат 11:00-лерде хайуанаттар паркіне барамын.Ол жерде түрлі жануарларды көруге болады. ЕБҚ Өзің жарнама жазып көр ЕҚБ Жарнаманы теледидардағы хабарлардың біріне жасап көр Қосымша тапсырма Диктант Есту бойынша сөйлемдерді жазып шығамыз
|
Үй тапсырмасын оқиды Ғылыми мәтін мен көркем мәтінді ажыратады Дәптермен жұмыс жасайды Аңыз-әңгімені жазады Жұптық жұмыс жасайды.Бір-бірінен сұхбат алады Жарнамамен жұмыс жасайды Жарнама жазып үйренеді Диктант жазады Кері байланыс жасайды. |
ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор: Ғылыми мәтін мен көркем мәтінді ажыратады-1б Алдаркөсе туралы біледі-1б Дескриптор. Репортаж алуды ойдағыдай меңгерді-1б Сұрақ-жауап жасай алады-1б
Дескриптор: Жарнаманы оқи алады, түсінеді-1б Өздері жарнама жасай алады-1б ҚБ: Өте жақсы жұмыс! Қатесіз жазуға дағдылан! Тамаша жұмыс!
Сабақ туралы ойларын айтады |
Дәптерлер Алдаркөсе туралы бейнебаян Фильмдерден үзінді көрсету Бай мен Алдаркөсенің суреттері Журналистер туралы суреттер Оқулықтағы суреттер мен жарнамалар Диктанттар жинағы Кері байланыс парағы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Мәдени мұра |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№44 сабақ. Қорытынды бақылау. (бақылау сөздік диктанты) |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.2.1 – тірек сөздерді қолданып белгілі бір стильде мәтін (мақала, мінездеме, сұхбат) жазу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Диктант жазу дағдыларын жетілдіреді |
|||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: Қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдасты ру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Үй тапсырмасын пысықтау Жаңа тақырып Жер (тақырыптық) Жер- аспан әлеміндегі сансыз ғаламшардың бірі. Көлемі жағынан одан үлкен де, кіші де мыңдаған ғаламшар бар. Солардың ішінде Жерде ғана тіршілік бар. Жер өз кіндігінен айналады. Толық бір айналым жиырма төрт сағатқа созылады. Бұл-бір тәулік. Сондай-ақ Жер Күнді айналып та қозғалады. Күнді толық бір айналып шығуға үш жүз алпыс бес күн, алты сағат, тоғыз минут, тоғыз секунд уақыт кетеді. Бұл- бір жыл деген сөз. (63 сөз) Тапсырма:
|
Үй тапсырмасын оқиды Мұғалім тақырыпты оқып, түсіндірме жұмысын жүргізеді Диктант жазады Тапсырмаларды орындайды Кері байланыс жасайды |
ҚБ: Өте әдемі жаздың! Қатесіз жазуға дағдылан! Бағалау критерийі 5- қатесі жоқ, Дескриптор: Есту бойынша сөздерді қатесіз жазды Тапсырмаларды талапқа сай орындады «Алма ағашы» әдісі |
Диктант дәптерлері Диктанттар жинағы Тақта Плакат КЕрі байланыс тақтасы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Мәдени мұра |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№45 сабақ. Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.5.1 Аудио-бейнежазба мазмұнына өзіндік баға беру 4.1.3.1 Сұхбаттасының жасын, жай-күйін ескере отырып, белгілі бір тақырып аясында сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өткен тақырыптарды пысықтау арқылы білім деңгейлерін анықтау |
|||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: Қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Қатемен жұмыс жасау. (Диктанттағы қателермен жұмыс) Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1 тапсырма 1.Автор күй тыңдады 2. Домбырашы болу үшін қай пернеден соң қай пернені басу керектігін, қай тұста неше рет қағу қажетін жаттады 3. Ол домбырашылық өнерді таңдамады, өйткені домбырашылық өнердің ешқашан дарымайтынына нық сенді. Сөз тіркесі: Мақсатыңа еңбекпен ғана өол жеткізесің. 2 тапсырма
ЕҚБ 3 тапсырма Менің түсіме домбыра да, ш Бірыңғай мүшелер сөйлемде бір ғана мүшемен байланысады. Олардың арасына үтір қойылады 4 тапсырма
ЕБҚ Сөздерді қатесіз жаз. Таңжарық, қадірлі, домбырашылық, талантты.
|
Қателермен жұмыс жасайды Монологты оқып, сұрақтарға жауап береді. Сызбаға сәйкес сөйлемдер құрайды Сызбамен жұмыс жасайды Мәтіннің бөліктерін қалпына келтіреді Есту бойынша тақтаға жазады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: Жарайсың! Дескриптор: Монологты дұрыс оқи алады-1б Сұрақтарға жауап жазады-1б
Дескриптор: Сызбаға сәйкес сөйлемдер құрай алады-1б Сөйлемдерді талдайды-1б Дескриптор: Сызбаға сәйкес бірыңғай мүшелері бар сөйлем құрайды-1б Бірыңғай мүшелер туралы айта алады-1б
Дескриптор: Мақаланы оқиды-1б Оның бөліктерін қалпына келтіреді-1б
Сабақта не түсінгенін айтады |
Диктант дәптерлері Домбыра мен домбырашылардың суреттері Жұмыс дәптерлері Сызба Домбыра мен домбырашылардың суреттері Мұражай туралы суреттер Кері байланыс парағы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Мәдени мұра |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№46 сабақ Біздің жобамыз |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.2.1 – тірек сөздердіқолданыпбелгілібірстильдемәтін (мақала, мінездеме, сұхбат) жазу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тест тапсырмаларының түрлерімен танысады |
|||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: Қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Түгелдеу. Сабаққа дайындық Өткенді пысықтау Жаңа тақырып 1 тапсырма. Оқулықтағы тест тапсырмаларымен танысу,орындау
2 тапсырма Оқушылар мұғалімнің жәрдемімен тест құрап,орындайды.
|
Өткен тақырыпты пысықтайды Тест тапсырмала рын орындайды Тест құрайды Кері байланыс береді |
ҚБ: Жарайсың! ҚБ: Тамаша! Дескриптор: Тест тапсырмаларын орындауды үйренді-1б Өздері тест тапсырмаларын құрай алады-1б Тест туралы ойларын айтады |
Дәптерлер Тест парақщалары Кері байланыс парағы |
||
шағым қалдыра аласыз





























