|
|
||||||
|
Сабақ: қазақ тілі |
Мектеп: Алаш интеллектуалды мектебі |
|||||
|
Күні: 17.03 |
Мұғалімнің есімі:Пернебек С |
|||||
|
Сынып: 2 «А» |
Қатыспағандар саны: 0 |
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
Зат есім |
|||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты |
Тапсырмалар орындау арқылы заттың атын білдіретін сөздер туралы білімдерін бекітеді және тапсырмалар орындау барысында сөздерге сұрақ қоя біледі. |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||||
|
||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||
|
Берілген жаттығудағы сөздердің байланысын таба алады. Заттың атын білдіретін сөздерге берілген тапсырмаларды орындайды. |
||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||
|
Тапсырмалардағы қиын сөздердің мағынасын түсіндіре алады, берілген сөздерді қатыстырып сөйлем құрай алады. |
||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: Бірлесе жұмыс істей отырып, зат есім туралы түсінеді. |
|||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
||||||
|
Қиын сөздерге сөздік жұмысы: бұрғы, сүргі, шарғы. |
||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік біліктер: |
||||||
|
Талқылауға арналған тапсырмалар |
||||||
|
Топтық жұмыс кезінде бір-бірімен пікір алмасып, диалог жүргізеді. |
||||||
|
Сіз неліктен ...екенін айта аласыз ба? |
||||||
|
|
||||||
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: |
||||||
|
|
||||||
|
Алдыңғы оқу |
321-жаттығу. Берілген сөздерге кім? не? деген сұрақтар қой. |
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулар мен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||
|
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
|||||
|
Баста луы |
Сыныпта ахуал туғызу. «Кім? Не? Кімдер? Нелер?» «Ой қозғау» Сөзжұмбақ шешу: «Сөз таптары» 1-топ: «Зат есім» 2-топ: «Сан есім» 3-топ: «Сын есім» 4-топ: «Етістік» (ережелерін еске түсіру) Бүгінгі тақырыбымыз осы сөз таптарының ішіндегі «Зат есімге» байланысты болмақ. |
Шаттық шеңберін құру «Кім? Не? Кімдер? Нелер?» сұрақтары арқылы топқа бөлінеді. Сөзжұмбақты шешу арқылы миға шабуыл жасайды.
Слайдтан ережелерді еске түсіреді. |
СТО
Акт слайд
Оқулық, суреттер
|
|||
|
Ортасы |
«Кім жылдам?» Семантикалық карта толтыру. Семантикалық картаны толтыра отырып, жаңа сөздермен таныстыру: бұрғы, сүргі, шарғы. Тапсырма: Берілген сөйлемдегі сұрақтардың орнына зат есімдер қойып жаз.
324-жаттығудағы өлеңді оқып, жаттап ал. Зат есімдерді тап. |
Картаны толтырып, ереже шығарады. Адамға қатысты сөздерге кім? кімдер?, жануарлар мен заттарға не?, нелер? деген сүрақтар қойылады. Жаттығу орындайды. Жатқа жазады. Есте сақтау қабілеті дамиды. Жазған жұмысын көршісімен ауысып, тексереді. |
||||
|
Аяқта луы |
Шығармашылық тапсырма: «Кім зерек?» берілген суреттерді есіне сақтайды. Сұрақтарға бөле отырып, жазады. |
Берілген суреттерді есте сақтауға тырысады. |
||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||
|
Келесі оқуға арналған тапсырмалар 3 |
||||||
|
Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделіндіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс |
||||
|
Бас бармақ Қосымша тапсырма бойынша жиынтық баға |
Дүниетану |
||||
|
Рефлексия
|
|
|||||
|
Қорытынды бағамдау. Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Зат есім
Зат есім
|
|
||||||
|
Сабақ: қазақ тілі |
Мектеп: Алаш интеллектуалды мектебі |
|||||
|
Күні: 17.03 |
Мұғалімнің есімі:Пернебек С |
|||||
|
Сынып: 2 «А» |
Қатыспағандар саны: 0 |
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
Зат есім |
|||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты |
Тапсырмалар орындау арқылы заттың атын білдіретін сөздер туралы білімдерін бекітеді және тапсырмалар орындау барысында сөздерге сұрақ қоя біледі. |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||||
|
||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||
|
Берілген жаттығудағы сөздердің байланысын таба алады. Заттың атын білдіретін сөздерге берілген тапсырмаларды орындайды. |
||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||
|
Тапсырмалардағы қиын сөздердің мағынасын түсіндіре алады, берілген сөздерді қатыстырып сөйлем құрай алады. |
||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: Бірлесе жұмыс істей отырып, зат есім туралы түсінеді. |
|||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
||||||
|
Қиын сөздерге сөздік жұмысы: бұрғы, сүргі, шарғы. |
||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік біліктер: |
||||||
|
Талқылауға арналған тапсырмалар |
||||||
|
Топтық жұмыс кезінде бір-бірімен пікір алмасып, диалог жүргізеді. |
||||||
|
Сіз неліктен ...екенін айта аласыз ба? |
||||||
|
|
||||||
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: |
||||||
|
|
||||||
|
Алдыңғы оқу |
321-жаттығу. Берілген сөздерге кім? не? деген сұрақтар қой. |
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулар мен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||
|
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
|||||
|
Баста луы |
Сыныпта ахуал туғызу. «Кім? Не? Кімдер? Нелер?» «Ой қозғау» Сөзжұмбақ шешу: «Сөз таптары» 1-топ: «Зат есім» 2-топ: «Сан есім» 3-топ: «Сын есім» 4-топ: «Етістік» (ережелерін еске түсіру) Бүгінгі тақырыбымыз осы сөз таптарының ішіндегі «Зат есімге» байланысты болмақ. |
Шаттық шеңберін құру «Кім? Не? Кімдер? Нелер?» сұрақтары арқылы топқа бөлінеді. Сөзжұмбақты шешу арқылы миға шабуыл жасайды.
Слайдтан ережелерді еске түсіреді. |
СТО
Акт слайд
Оқулық, суреттер
|
|||
|
Ортасы |
«Кім жылдам?» Семантикалық карта толтыру. Семантикалық картаны толтыра отырып, жаңа сөздермен таныстыру: бұрғы, сүргі, шарғы. Тапсырма: Берілген сөйлемдегі сұрақтардың орнына зат есімдер қойып жаз.
324-жаттығудағы өлеңді оқып, жаттап ал. Зат есімдерді тап. |
Картаны толтырып, ереже шығарады. Адамға қатысты сөздерге кім? кімдер?, жануарлар мен заттарға не?, нелер? деген сүрақтар қойылады. Жаттығу орындайды. Жатқа жазады. Есте сақтау қабілеті дамиды. Жазған жұмысын көршісімен ауысып, тексереді. |
||||
|
Аяқта луы |
Шығармашылық тапсырма: «Кім зерек?» берілген суреттерді есіне сақтайды. Сұрақтарға бөле отырып, жазады. |
Берілген суреттерді есте сақтауға тырысады. |
||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||
|
Келесі оқуға арналған тапсырмалар 3 |
||||||
|
Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделіндіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс |
||||
|
Бас бармақ Қосымша тапсырма бойынша жиынтық баға |
Дүниетану |
||||
|
Рефлексия
|
|
|||||
|
Қорытынды бағамдау. Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? |
||||||
шағым қалдыра аласыз













