Баймуханова Аймекен Сагидоллиновна Пәні: Қазақ тілі
К. Мендалиев атындағы ЖОББМ Тренер: Габбасова Б.Б.
|
«Бастауыш сыныптарда тиімді оқыту және бағалау курсы бойынша «Зат есім» сабақ жоспары. |
||||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
К.Мендалиев атындағы ЖОББ мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Баймуханова А.С |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Зат есім. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.2.3 сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату; 2.2.4.1 мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөз таптарын суреттер арқылы, ажыратады. Мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтайды. |
|||||
|
Құндылықтар: Мақсаты: |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ПЕН ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 3 минут Өткенді пысықтау 5 минут Тақырыпты ашу 4 минут Сабақтың ортасы Оқылым ,жазылым 5минут 5мин Сергіту сәті 3 минут Оқылым, Айтылым 5 минут Сабақты қорыту 10 минут Кері байланыс 5минут |
І.Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу Ширату: «Кім? Не?» ойыны Мұғалім заттардың суретін көрсетеді, ал балалар олардың жанды (адам, жануар) немесе жансыз (зат, құбылыс) екенін ажыратады. Мысал: Кітап – не? Ана – кім? Үй тапсырмасын тексеру 13-жаттығу. Өткенді пысықтау. Wordwall платформасы Жаңа сабақ «Ребусты шеш» әдісі
Ребустың шешуін сұрақ қою арқылы талқылау. Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру - сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажыратады. - мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтайды. Оқулықпен жұмыс. ҰЖ. «Сұрақ қой да, талқыла!» әдісі Бағалау критерийі: Оқушылар берілген тыйым сөздерді оқып, оның мағынасын түсіндіреді. Тапсырма Тыйым сөздерді көшіріп жазып, неліктен тиым сөз болып саналады? деген сұраққа жауап бер. Тыйым сөздерді көшіріп жазып, зат есімдерді тауып астын сыз. Тыйым сөздердің мағынасын түсіндір. Сол қолмен нанды үзбе. Түнде үй сыпырма. Нейрожаттығу Топтық жұмыс. Бағалау критерийі: Мәтіннен зат есімдерді табады,сұрақ қояды, сахналайды. 1-топ. Коллаж жасау Тапсырма Мектеп тақырыбына сай зат есімдерді жинақтап плакатқа жабыстырады және олар туралы мәтін құрастыр 2-топ.Рөлдік ойын. Тапсырма Берілген сөздер ішінен зат есімдерді іріктеп алып, дүкен тақырыбына диалог құрастырып, сахнала 3-топ.Топтастыр Тапсырма Берілген сөздерден зат есімдерді ажыратып, сұрақтар бойынша топта. Кім? кімдер? Не ? нелер? Тапсырма. ФС Саралау: Диалог Бағалау критерийі: Өмір тәжірбиелеріне сүйеніп, пікір алмасады. Осы бейнебаяннан зат есімдерді тауып,түртіп отыр Бесік туралы видео. Бейнежазбадан не пайдалы болды? Не ұнады? Сұрақ жауап арқылы талқылау. Саралау тапсырмасы Тапсырма Бағалау критерийі: А: Мәтінді түсініп оқып, зат есімді тап В: Мәтіннен жанды және жансыз зат есімдерді тап С: Мәтіндегі зат есімдерге сүйене отырып, негізгі ойды анықта. Бесік-қасиетті мүлік.Жаңа туған сәбиді бесікке бөлейді.Осы кезде бесік жыры айтылады. Жұптық жұмыс . «Түсін мені» әдісі. Бағалау критерийі: Қима қағаздағы суретті таңдап бейнеленген затты ым ишарамен жұбына жеткіз. Анықтаған сөзіңе сұрақ қойып зат есім екенін дәлелде. Қоян, көбелектер, терек, гүлдер, бала, әжелер. ҰЖ .Саралау : Қолдау Бағалау критерийі: Wordwall платформасы арқылы берілген сөздер арасынан зат есімдерді анықтайды, сол сөзді қатыстырып сөйлем құрайды. Қиналған оқушыларға жетелеу сұрақтары арқылы қолдау көрсетіледі. Үйге:17-жаттығу 47-бетте.Өлеңді жаттап ал. «Қоржын» түстері арқылы кері байланыс жаса 1.Қандай тапсырмалар орындау негізінде зат есімдерді таптың ? 2. Мәтіндегі негізгі ойды қалай анықтадың? Рефлексия |
Ширату жаттығуларын жасайды. Мысал: Кітап – не? Ана – кім? Үй тапсырмасын тексертеді Ребусты шешіп, жауабын тап Алмас, Балтабай, Гүлнар, Айжан, Гүлжан, Күнсұлу, Қозыбай, Қазанқап. Тапсырманы орындайды Суреттерді жинақтап плакатқа жабыстырып, зат есімдерді тауып мәтін құрастырады. Зат есімдерді іріктеп алып дүкен тақырыбына диалог құрастырып,сахналайды. Кім? кімдер? Не ? нелер? Сұрақтары бойыншы зат есімдерді топтастырады Қимылдарды қайталайды Өз ойларын айтады. Суреттерді таңдап ым ишара арқылы көрсетеді. Wordwall платформасы арқылы берілген сөздер арасынан зат есімдерді табады. Үй тапсырмасын алады. Мен мәтінмен жұмыс жасай отырып, мәтіндегі негізгі ойды және зат есімдерді таба алдым. |
Ауызш мадақтау жүреді. Дескриптор - тыйым сөздерді көшіріп жазады. 1-балл -зат есімдердің астын сызып, оларға сұрақ қояды. 1-балл
Дескриптор - Сөздерді сәйкестендіріп сөйлем құрайды. 1балл -Сурет бойынша әңгіме құрайды. 1балл -Берілген сөздерден зат есімдерді тауып,оларға сұрақ қояды-1балл Дескриптор Бесік туралы өз ойларын айтады 1балл Бейнебаянды көре отырып, зат есімдерді түртіп отырады 1балл Дескриптор Қима қағаздағы суреттерді таңдап, ым -ишара, қимыл арқылы көрсетеді 1 балл Дескриптор - берілген сөздер арасынан зат есімдерді табады. 1балл зат есімге сөйлем құрайды 1балл «Қоржын» әдісі арқылы кері байланыс жасайды. |
Оқулық https://wordwall.net/ru/resource/52061565 https://youtu.be/Q_uAI6daLyA?si=x_ https://wordwall.net/ru/resource/52061565 |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Зат есім
Зат есім
Баймуханова Аймекен Сагидоллиновна Пәні: Қазақ тілі
К. Мендалиев атындағы ЖОББМ Тренер: Габбасова Б.Б.
|
«Бастауыш сыныптарда тиімді оқыту және бағалау курсы бойынша «Зат есім» сабақ жоспары. |
||||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
К.Мендалиев атындағы ЖОББ мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Баймуханова А.С |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Зат есім. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.2.3 сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату; 2.2.4.1 мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөз таптарын суреттер арқылы, ажыратады. Мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтайды. |
|||||
|
Құндылықтар: Мақсаты: |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ПЕН ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 3 минут Өткенді пысықтау 5 минут Тақырыпты ашу 4 минут Сабақтың ортасы Оқылым ,жазылым 5минут 5мин Сергіту сәті 3 минут Оқылым, Айтылым 5 минут Сабақты қорыту 10 минут Кері байланыс 5минут |
І.Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу Ширату: «Кім? Не?» ойыны Мұғалім заттардың суретін көрсетеді, ал балалар олардың жанды (адам, жануар) немесе жансыз (зат, құбылыс) екенін ажыратады. Мысал: Кітап – не? Ана – кім? Үй тапсырмасын тексеру 13-жаттығу. Өткенді пысықтау. Wordwall платформасы Жаңа сабақ «Ребусты шеш» әдісі
Ребустың шешуін сұрақ қою арқылы талқылау. Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру - сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажыратады. - мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтайды. Оқулықпен жұмыс. ҰЖ. «Сұрақ қой да, талқыла!» әдісі Бағалау критерийі: Оқушылар берілген тыйым сөздерді оқып, оның мағынасын түсіндіреді. Тапсырма Тыйым сөздерді көшіріп жазып, неліктен тиым сөз болып саналады? деген сұраққа жауап бер. Тыйым сөздерді көшіріп жазып, зат есімдерді тауып астын сыз. Тыйым сөздердің мағынасын түсіндір. Сол қолмен нанды үзбе. Түнде үй сыпырма. Нейрожаттығу Топтық жұмыс. Бағалау критерийі: Мәтіннен зат есімдерді табады,сұрақ қояды, сахналайды. 1-топ. Коллаж жасау Тапсырма Мектеп тақырыбына сай зат есімдерді жинақтап плакатқа жабыстырады және олар туралы мәтін құрастыр 2-топ.Рөлдік ойын. Тапсырма Берілген сөздер ішінен зат есімдерді іріктеп алып, дүкен тақырыбына диалог құрастырып, сахнала 3-топ.Топтастыр Тапсырма Берілген сөздерден зат есімдерді ажыратып, сұрақтар бойынша топта. Кім? кімдер? Не ? нелер? Тапсырма. ФС Саралау: Диалог Бағалау критерийі: Өмір тәжірбиелеріне сүйеніп, пікір алмасады. Осы бейнебаяннан зат есімдерді тауып,түртіп отыр Бесік туралы видео. Бейнежазбадан не пайдалы болды? Не ұнады? Сұрақ жауап арқылы талқылау. Саралау тапсырмасы Тапсырма Бағалау критерийі: А: Мәтінді түсініп оқып, зат есімді тап В: Мәтіннен жанды және жансыз зат есімдерді тап С: Мәтіндегі зат есімдерге сүйене отырып, негізгі ойды анықта. Бесік-қасиетті мүлік.Жаңа туған сәбиді бесікке бөлейді.Осы кезде бесік жыры айтылады. Жұптық жұмыс . «Түсін мені» әдісі. Бағалау критерийі: Қима қағаздағы суретті таңдап бейнеленген затты ым ишарамен жұбына жеткіз. Анықтаған сөзіңе сұрақ қойып зат есім екенін дәлелде. Қоян, көбелектер, терек, гүлдер, бала, әжелер. ҰЖ .Саралау : Қолдау Бағалау критерийі: Wordwall платформасы арқылы берілген сөздер арасынан зат есімдерді анықтайды, сол сөзді қатыстырып сөйлем құрайды. Қиналған оқушыларға жетелеу сұрақтары арқылы қолдау көрсетіледі. Үйге:17-жаттығу 47-бетте.Өлеңді жаттап ал. «Қоржын» түстері арқылы кері байланыс жаса 1.Қандай тапсырмалар орындау негізінде зат есімдерді таптың ? 2. Мәтіндегі негізгі ойды қалай анықтадың? Рефлексия |
Ширату жаттығуларын жасайды. Мысал: Кітап – не? Ана – кім? Үй тапсырмасын тексертеді Ребусты шешіп, жауабын тап Алмас, Балтабай, Гүлнар, Айжан, Гүлжан, Күнсұлу, Қозыбай, Қазанқап. Тапсырманы орындайды Суреттерді жинақтап плакатқа жабыстырып, зат есімдерді тауып мәтін құрастырады. Зат есімдерді іріктеп алып дүкен тақырыбына диалог құрастырып,сахналайды. Кім? кімдер? Не ? нелер? Сұрақтары бойыншы зат есімдерді топтастырады Қимылдарды қайталайды Өз ойларын айтады. Суреттерді таңдап ым ишара арқылы көрсетеді. Wordwall платформасы арқылы берілген сөздер арасынан зат есімдерді табады. Үй тапсырмасын алады. Мен мәтінмен жұмыс жасай отырып, мәтіндегі негізгі ойды және зат есімдерді таба алдым. |
Ауызш мадақтау жүреді. Дескриптор - тыйым сөздерді көшіріп жазады. 1-балл -зат есімдердің астын сызып, оларға сұрақ қояды. 1-балл
Дескриптор - Сөздерді сәйкестендіріп сөйлем құрайды. 1балл -Сурет бойынша әңгіме құрайды. 1балл -Берілген сөздерден зат есімдерді тауып,оларға сұрақ қояды-1балл Дескриптор Бесік туралы өз ойларын айтады 1балл Бейнебаянды көре отырып, зат есімдерді түртіп отырады 1балл Дескриптор Қима қағаздағы суреттерді таңдап, ым -ишара, қимыл арқылы көрсетеді 1 балл Дескриптор - берілген сөздер арасынан зат есімдерді табады. 1балл зат есімге сөйлем құрайды 1балл «Қоржын» әдісі арқылы кері байланыс жасайды. |
Оқулық https://wordwall.net/ru/resource/52061565 https://youtu.be/Q_uAI6daLyA?si=x_ https://wordwall.net/ru/resource/52061565 |
||
шағым қалдыра аласыз














