|
Білім беру ұйымының атауы |
Ж.Тәшенев ЖОББМ |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ерболат Жанар |
||||
|
Күні: |
14.02.2025 |
||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Зат есім. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.1.1 тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру; 2.4.2.3* сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Зат есімнің сөз табы екенін біледі Мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады.Оларға жауап береді |
||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апталық дәйексөз: «Шығармашыл бала-ойлы-бала» |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 18 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5 мин
Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Стоп» әдісі Топқа бөлу «Торсық» әдісі «Сөз таптары» 1-топ: Зат есім 2-топ: Сын есім 3-топ: Сан есім 4-топ: Етістік
Өткенді пысықтау және тақырыпты анықтау. Берілген сөздерге сұрақ қоя отырып мозайка құрастыру шыққан сөзден тақырыпты анықтау.
Бағалау парағы таратылады. Құндылық мақсаты: Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну Жаңа тақырып «Бейне жазба» әдісі Зат есім туралы Ережемен жұмыс Заттың атын білдіретін сөздерді зат есім дейміз. Зат есімдерге кім? Кімдер? Не? Нелер? Деген сұрақтар қойылады. «Жұптық жұмыс» «Карточкамен жұмыс»
«Топтық жұмыс» Мәтінді түсініп оқы. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастырыңдар. Мәтінге ат қой. (Базарлық) Базарлық-қазақ халқының сыртқа шыққанда үйдегілерге ала келетін сыйлығы, халқымыздың дәстүрі. «Күй күмбірі» әдісі ФС тапсырмасы «Жеке дара жұмыс» 7-жаттығу Өлеңді көшіріп жаз. Өлеңнен зат есімдерді тап. Қозы,апам,атам. ФС тапсырмасы -Қалай ойлайсыңдар, ата-аналарың сендерді еркелеткенде неліктен ботам, құлыным, құлыншағым деп айтады? Ойларыңмен бөлісіңдер. «Шығармашылық» тапсырма «Word wall» әдісі Сабақты қортындылау. «Бақаға» көңіл күй сыйла әдісі Үй тапсырмасы 9-жаттығу 44 бет Кері байланыс «Керуен әдісі»
|
Амандасады Жақсы тілектер айтады Үй тапсырмасын тексертеді Дескриптор: Сөздерді оқып, сөз таптарына талдайды-2б Ережемен танысады Бейне жазба көреді. Дескриптор: Сөздерді оқып, кестеге орналастырады-2б Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар қояды-1б Дескриптор: Өлеңді көшіріп жазады-1б Өлеңнен зат есімдерді табады -1б Берілген сөздерді орнына орналастырады-2б Тест сұрақтарына жауап бере отырып сабақты қортындылайды. Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды. |
ҚБ: Мақтап,мадақтап отыру ҚБ: Мадақтау сөзі жазылған смайликтермен бағалау. ҚБ: «Қошемет көрсету» ҚБ: Смайликтер көрсету. Жарайсыңдар! ҚБ:«Дұрыс, бұрыс» әдісімен көршілерін бағалау. ҚБ: Мақтап, мадақтап отыру. «Керуен әдісі» |
Суреттер Сөз таптарына байланысты сөздер және сурет.
Карточкамен жұмыс Оқулықпен жұмыс дәптерге орындау https://www.youtube.com/watch?v=IICqGOROTGc Интербелсенді тақтамен жұмыс |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Зат есім.
Зат есім.
|
Білім беру ұйымының атауы |
Ж.Тәшенев ЖОББМ |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ерболат Жанар |
||||
|
Күні: |
14.02.2025 |
||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Зат есім. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.1.1 тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру; 2.4.2.3* сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Зат есімнің сөз табы екенін біледі Мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады.Оларға жауап береді |
||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апталық дәйексөз: «Шығармашыл бала-ойлы-бала» |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 18 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5 мин
Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Стоп» әдісі Топқа бөлу «Торсық» әдісі «Сөз таптары» 1-топ: Зат есім 2-топ: Сын есім 3-топ: Сан есім 4-топ: Етістік
Өткенді пысықтау және тақырыпты анықтау. Берілген сөздерге сұрақ қоя отырып мозайка құрастыру шыққан сөзден тақырыпты анықтау.
Бағалау парағы таратылады. Құндылық мақсаты: Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну Жаңа тақырып «Бейне жазба» әдісі Зат есім туралы Ережемен жұмыс Заттың атын білдіретін сөздерді зат есім дейміз. Зат есімдерге кім? Кімдер? Не? Нелер? Деген сұрақтар қойылады. «Жұптық жұмыс» «Карточкамен жұмыс»
«Топтық жұмыс» Мәтінді түсініп оқы. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастырыңдар. Мәтінге ат қой. (Базарлық) Базарлық-қазақ халқының сыртқа шыққанда үйдегілерге ала келетін сыйлығы, халқымыздың дәстүрі. «Күй күмбірі» әдісі ФС тапсырмасы «Жеке дара жұмыс» 7-жаттығу Өлеңді көшіріп жаз. Өлеңнен зат есімдерді тап. Қозы,апам,атам. ФС тапсырмасы -Қалай ойлайсыңдар, ата-аналарың сендерді еркелеткенде неліктен ботам, құлыным, құлыншағым деп айтады? Ойларыңмен бөлісіңдер. «Шығармашылық» тапсырма «Word wall» әдісі Сабақты қортындылау. «Бақаға» көңіл күй сыйла әдісі Үй тапсырмасы 9-жаттығу 44 бет Кері байланыс «Керуен әдісі»
|
Амандасады Жақсы тілектер айтады Үй тапсырмасын тексертеді Дескриптор: Сөздерді оқып, сөз таптарына талдайды-2б Ережемен танысады Бейне жазба көреді. Дескриптор: Сөздерді оқып, кестеге орналастырады-2б Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар қояды-1б Дескриптор: Өлеңді көшіріп жазады-1б Өлеңнен зат есімдерді табады -1б Берілген сөздерді орнына орналастырады-2б Тест сұрақтарына жауап бере отырып сабақты қортындылайды. Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды. |
ҚБ: Мақтап,мадақтап отыру ҚБ: Мадақтау сөзі жазылған смайликтермен бағалау. ҚБ: «Қошемет көрсету» ҚБ: Смайликтер көрсету. Жарайсыңдар! ҚБ:«Дұрыс, бұрыс» әдісімен көршілерін бағалау. ҚБ: Мақтап, мадақтап отыру. «Керуен әдісі» |
Суреттер Сөз таптарына байланысты сөздер және сурет.
Карточкамен жұмыс Оқулықпен жұмыс дәптерге орындау https://www.youtube.com/watch?v=IICqGOROTGc Интербелсенді тақтамен жұмыс |
|
шағым қалдыра аласыз
















