|
Бөлім |
“Салт – дәстүр және ауыз әдебиеті” |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
20.02.2024 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сәт Гүлнара |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 «Г» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
С Қысқа мерзімді жоспар |
Зат есім. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.2.3 Сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату; 2.2.5.1дереккөздерден (сөздік, анықтамалық, энциклопедия) мәліметті табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөздерге сұрақ қою арқылы зат есімді анықтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылық |
Ұлттық мирасты, мәдениетті дәріптеу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы ( Біз қандаймыз? Біз қандаймыз, қандаймыз? Әдемісің, әдептісің Біз қандаймыз, қандаймыз? Сенімдісің, талаптысың Біз қандаймыз, қандаймыз? Ақылдысың, тәртіптісің Біз қандаймыз, қандаймыз? Көңілдісің, көріктісің Біз бәріміз қандаймыз? Тәп-тәтті балдаймыз
|
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату.
Біз қандаймыз? Біз қандаймыз, қандаймыз? Әдемісің, әдептісің Біз қандаймыз, қандаймыз? Сенімдісің, талаптысың Біз қандаймыз, қандаймыз? Ақылдысың, тәртіптісің Біз қандаймыз, қандаймыз? Көңілдісің, көріктісің Біз бәріміз қандаймыз? Тәп-тәтті балдаймыз
Оқушыларды топқа бөлу «Фонарик» әдісі арқылы
Бесікке салу
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Әдісті қолдана отырып топқа бөлінеді
|
|
АКТ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру 17 –жаттығу 47 –бет Өлеңнен зат есімді тауып, сұрақ қой. Тест сұрақтары арқылы Қазақтың қандай салт – дәстүрлерін білесің? Тұсаукесер дәстүрі туралы не айта аласың? Бейнежазба ұсыну Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырм Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Мәтінді тыңда Мәтін не туралы? Қарамен жазылған сөздерге сұрақ қой. ЕББҚ Мәтін не туралы? Талқылау сұрақтары: Адамдарға қатысты сөздерге қандай сұрақ қойылады? |
Өлеңді жатқа айтады, зат есімді тауып сұрақ қояды.
Сұрақтарға жауап береді. Мысал келтіреді Бейнежазба тамашалайды 1. мәтіннің мазмұнын әңгімелейді 2.сөздерге сұрақ қояды |
Дескриптор: -өлеңнен зат есімді тауып, сұрақ қояды (1б) Мадақтау Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Жұлдызшалар Дескриптор: -мәтіннің мазмұнын әңгімелейді(1б) -сөздерге сұрақ қояды(1б) |
https://vk.com/video274421973_456239191 Оқулық 19–жаттығу 48-бет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Көркем жазу» әдісі Сөйлемдерді көшіріп жаз. Зат есімдірді тап. Түбір мен қосымшаны ажырат ЕББҚ Тапсырман орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Жануарларға қатысты сөздерге қандай сұрақ қойылады? Кадр» ойыны Әртүрлі түсте жасалған қимыл –қозғалысты бейнелейтін суреттерді кезек – кезек көрсету. |
1. сөйлемдерді жазу кезінде емле ережелерін қолданады 2.сөйлемдерден зат есімдерді табады 3.түбірді ажыратады 4.қосымшаны ажыратады Көрсетілген суреттегі қимыл –қозғалысты жасайды |
«Домбыра» арқылы Дескриптор: - сөйлемдерді жазу кезінде емле ережелерін қолданады(1б) -сөйлемдерден зат есімдерді табады(1б) -түбірді ажыратады(1б) -қосымшаны ажыратады(1б) «Басбармақ» арқылы |
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Бесір Назерке БауыржанқызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Зат есім 2 сынып
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Зат есім 2 сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
Зат есім. 2 сынып ашық сабақ
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













