Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Зат есім 2 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Білім беру ұйымының атауы |
А.Байтұрсынов атындағы №211 орта мектеп |
||||
Пәні: |
қазақ тілі |
||||
Бөлім: |
Салт – дәстүр және ауыз әдебиеті |
||||
Педагогтің аты-жөні: |
Рыспанова М |
||||
Күні:20.02 |
|
||||
Сынып: 2 А |
|
||||
Сабақтың тақырыбы: |
89. Зат есім |
||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.5.1 -дереккөздерден (сөздік, анықтамалық, энциклопедия) мәліметті табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алу 2.4.2.3* - сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату |
||||
Сабақтың мақсаты |
Зат есімді ажыратады, дереккөздерден табады. |
||||
|
Сабақтың барысы |
||||
Сабақ-тың жоспар-ланған кезең-дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
Сабақтың басы 2 минут |
I.Ұйымдастыру. Сәлемдесу. |
1.Мұғалімдермен сәлемдеседі. |
|
|
|
3 минут 3минут |
II.Үй жұмысын тексеру. 17-жаттығу. Өлеңді жаттап ал. Әлди, әлди, бөпешім, Әлпештейін, көкешім. Тербетейін , жата ғой, Тәтті ұйқыға бата ғой. Зат есімдерді тауып қой. Өткенді пысықтау. |
Үй тапсырмасын тексертеді. Жауаптарын салыстырады |
Ауызша мадақтау Жарайсың! Дескриптор: 1.сұраққа жауап береді.1б |
|
|
Сабақтың ортасы 7минут 5минут 2минут 3минут 6минут 5минут |
Оқушыларды оқу мақсат және бағалау критерийімен таныстырамын. Ұжымдық жұмыс (айтылым ) Сөз таптарын пысықтау мақсатында сөздік жұмысы. Сөздерге сұрақ қою,сөздерді бөліп ,ажырату. Зат есім ережесін,сұрағын пысықтау. Тыңдалым 19-жаттығу. Мәтінді тыңда.
Өзіңнің тұсауыңды кім кескенін үлкендерден сұрап біліп ал. Мәтін тақырыбын анықтайды.Мәтіндегі кейіпкерлерді ажырату,мәтін ойын анықтау. Қарамен жазылған сөздерге сұрақ қой. Кім? сұрағына жауап беріп тұрған сөзді табу.(Әже,Берік) Кімдер ?сұрағына жауап беріп тұрған сөзді табу..(Адамдар,үлкендер) Не? сұрағына жауап беретін сөзді тап. (Орын,тілек) Дәптермен жұмыс 20-жаттығу. Сөйлемдерді көшіріп жаз. Тұсау кесу-бала тәй-тәй басқанда жасалатын дәстүр. Баланың тұсауын ала жіппен кеседі. Тақтамен жұмыс Тұсау,бала,дәстүр,баланың,тұсауын,жіппен. Зат есімдерді тауып, түбір мен қосымшаны ажырат. Сергіту сәті «Тұсау кесер» әніне айту. Бұл әнді кім шығарған? Неліктен халық әні деп аталады? Топтық жұмыс 1-топ Кім? сұрағына жауап беретін сөздерді топтау. 2-топ Кімдер ?сұрағына жауап беретін сөздерді топтау. 3-топ Не сұрағына жауап беретін сөздерді топтау. 4-топ Нелер?сұрағына жауап беретін сөздерді топтау. |
Тақтада сөздер тобын ажыратады Мәтінді тыңдайды Кейіпкерлерді анықтайды. Сұраққа жауап береді. Сөз құрамына талдайды Сергіту сәті Сұрақтарға жауап береді. |
Жұлдызбен бағалау Дескриптор: 1.Мәтінді тыңдайды.1б 2.Қарамен жазылған сөздерге сұрақ қояды.1б Дескриптор: 1.Сөйлемдерді қатесіз көшіріп жазады.1б 2.Зат есімдерді тауып, түбір мен қосымшаны ажыратады.1б
|
Оқулық
видео |
|
Сабақтың соңы 5 минут 2мин 2мин |
IV.Сабақты қорытындылау. Сұраққа жауап бер(пликерс платформасы бойынша жұмыс) 1.Бүгінгі сабақта қандай салт-дәстүрмен таныстық? А.Бесікке салу В.Балаға ат қою С.Тұсаукесер D.Бесікке бөлеу 2.Қай сөзде екі қосымша жалғанған? А.мұғалімдер В.балалар С.әжелер D.аспаздың 3. 3
450 ₸ - Сатып алу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |