Күні | Мұғалімнің аты-жөні: Отинбаева Ж.С. |
Сынып: 6 | Қатысқан оқушылар саны: Қатыспаған оқушылар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Зат есімнің жасалуы, деректі зат есім |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | Зат есімнің анықтамасымен танысады, бөлінуін біледі, түрлерін ажырата алады |
Сабақтың мақсаттары | Зат есімнің жасалу жолының түрлерімен танысады; бір түбірдің қайталануынан жасалатын сөздерді ажырата біледі |
Тілдік мақсаттар | Тапсырманы оқығанда түсіну, тапсырманың орындалуын айтқанда бір-бірін мұқият тыңдау |
Пәнаралық байланыс | Әдебиет ,тіл |
Құндылықтар | Оқушылардың бір біріне деген құрмет |
Осыған дейін меңгерілген білім | Біріккен сөздердің емлесі |
Жоспар |
|
Жоспарланған уақыт | Жоспар бойынша орындалуға тиісті іс-әрекеттер |
Сабақтың басы | Ұйымдастыру кезеңіА) сәлемдесуә) оқушыларды түгелдеуб) оқушылрдың назарын сабаққа аударув) сабақтың мақсатымен таныстыруЖаңа сабақты хабарлау
Мақал-мәтелдің ішінен қос сөздерді тауып, жаңа тақырыпты анықтайды.Жылай-жылай құдық қазсаң,Күле –күле су ішерсің.Көре –көре көсем болады,Сөйлей-сөйлей шешен болады.
Мағынаны тануҚос сөздердің қосарланып , қайталанып келуінен жасалатын күрделі сөздер.
Қос сөздер
Қайталама қос сөздер Қосарлама қос сөздер Үлкен-үлкен Жол-жөнекейДәптермен жұмыс65-жаттығу69-жаттығу70-жаттығу«Туған жердей жер болмас» тақырыбына 3 минуттық эссе жазады.Эссе мынадай шарттарға лайық болуы тиіс.:Бір айтқанды қайталай бермей мәнділігімен көзге түсуі керекӘңгімедегі ой анық болуы керек.Мұқият және қатесіз жазылған болуы керек.Эссені бағалау критерилерін басшылыққа алады (Т және Д), жұппен жұмыс. Мақсаты :( семантикалық карта 3 мин)6. «Автор орындығы» әдісі арқылы сабақты қорытындылауМақсаты: Өз ойын еркін, көркем тілмен жеткізе білу.
|
Бағалау критерийі | Оқушылар қос сөздерге кластер құрастырып жазады.
Мақалда кездесетін қос сөздер арқылы оқушылар жаңа сабақтың тақырыбын анықтайды.Оқушылар мәтінмен танысады, әр топ өз тақырыпшаларын флипчартқа түсіріп, спикер қорғайды.
Оқушылар сөйлемнен қайталама қос сөздерді тауып, жасалу жорлдарын айтады, дұрыс жауабымен өздерін тексеріп, бағалайды. |
Дискриптор | Оқушылар эссе жазып, қос сөздерді тауып айтады.Өз ойларын еркін, көркем тілмен жеткізедіОйларын жазады |
Үйге тапсырма | Қайталау |
Саралау- Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?Блум таксономиясы арқылы деңгейлік тапсырмалар беремін. | Бағалау- Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма жән неліктен? | Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз.Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз. |
Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?
Сабақты бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?1. 2.
|