|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Габдуллина Д.С. |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№95 сабақ. Зат есімнің жекеше және көпше түрі. 45-48-жаттығулар. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.3.1 мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру; 2.4.2.2 көптік жалғауларын дұрыс қолдану. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Зат есімге көптік жалғауларын жалғай аламын |
|||||
|
Құндылықтар: Наурыз айы: Тәуелсіздік пен отаншылдық |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ПЕН ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Отансүйгіштік - ата-анаңды құрметтей білуің... |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру. 43-жаттығу Жаңылтпашты жатқа жаз. Шүрегей,сүңгуір сөздерінің көпше түрін айт Шүрегейлер Сүңгуірлер Жаңа тақырып 45-жаттығу Өлеңді оқы Зат есімдерді тап. Оларды зат есімнің көпше түріне айналдырып жаз. Бота- боталар, түйе – түйелер, төл-төлдер, құлын-құлындар, бие-биелер, қой-қойлар, қозы-қозылар, бұзау-бұзаулар, сиыр-сиырлар, ешкі-ешкілер, лақ-лақтар. ФС тапсырмасы 46-жаттығу Мәтінді көшіріп жаз. Түйе-төрт түліктің бірі. Ол шөлге төзімді. Түйенің сүтінен шұбат жасалады. Зат есімдерді тауып, құрамына талда Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ «Венн диаграммасы» әдісі Зат есімнің жекеше және көпше түрінің ерекшеліктерін жазыңдар.
Нейро жаттығу «Екі қолыммен жұмыс жасаймын» әдісі
48-жаттығу Шығармашылық тапсырма Шеңбер бойына жасырынған жануарлардың атын тап. Атауын жекеше, көпше түрде ата. Өзіңе ұнаған түліктердің біріне арнап өлең құрастырып көр. Үй тапсырмасы 47-жаттығу Көптік жалғауларының тиістісін қойып, сөйлемдерді жаз. Түйелер боздайды. Сиырлар мөңірейді. Қойлар маңырайды. Иттер үреді. ҚЖ: «Табан іздері» әдісі Әр ізде жазылған сұрақтарға жауап береді -Сөз таптарын ата -Зат есім дегеніміз не? -Зат есімнің сұрақтары -Жалқы есім дегеніміз не? -Жалқы есім қалай жазылады? -Зат есімнің жекеше түрі дегеніміз не? -Зат есімнің көпше түрі дегеніміз не?
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Өткенді пысықтайды Зат есімдерді анықтайды. Жекеше, көпше түрде жазады Мәтінді жазады Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Жануарлар дың атын табады Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Теңге» әдісі Дескриптор: Жаңылтпашты жатқа жазады-1б Шүрегей,сүңгуір сөздерінің көпше түрін айтады-1б
Дескриптор: Өледі мәнерлеп оқиды,зат есімдерді анықтайды-1б Зат есімдерді жекеше, көпше түрде жазады -1б Дескриптор: Мәтінді көшіріп жазады-1б Зат есімдерді тауып астын сызады, құрамына талдайды-1б Тамаша!
Керемет жаттығу! Дескриптор: Шеңбер бойына жасырынған жануарлардың атын табады-1б Атауын жекеше, көпше түрде атайды-1б Дескриптор: Көптік жалғауларының тиістісін қойып, сөйлемдерді жазады-1б Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б
« Нысана» әдісі |
Суреттер Оқулық оқулық Суреттер
Оқулық Венн диаграмма сы Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық Табан іздері Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Зат есімнің жекеше және көпше түрі.
Зат есімнің жекеше және көпше түрі.
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Габдуллина Д.С. |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№95 сабақ. Зат есімнің жекеше және көпше түрі. 45-48-жаттығулар. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.3.1 мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру; 2.4.2.2 көптік жалғауларын дұрыс қолдану. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Зат есімге көптік жалғауларын жалғай аламын |
|||||
|
Құндылықтар: Наурыз айы: Тәуелсіздік пен отаншылдық |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ПЕН ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Отансүйгіштік - ата-анаңды құрметтей білуің... |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру. 43-жаттығу Жаңылтпашты жатқа жаз. Шүрегей,сүңгуір сөздерінің көпше түрін айт Шүрегейлер Сүңгуірлер Жаңа тақырып 45-жаттығу Өлеңді оқы Зат есімдерді тап. Оларды зат есімнің көпше түріне айналдырып жаз. Бота- боталар, түйе – түйелер, төл-төлдер, құлын-құлындар, бие-биелер, қой-қойлар, қозы-қозылар, бұзау-бұзаулар, сиыр-сиырлар, ешкі-ешкілер, лақ-лақтар. ФС тапсырмасы 46-жаттығу Мәтінді көшіріп жаз. Түйе-төрт түліктің бірі. Ол шөлге төзімді. Түйенің сүтінен шұбат жасалады. Зат есімдерді тауып, құрамына талда Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ «Венн диаграммасы» әдісі Зат есімнің жекеше және көпше түрінің ерекшеліктерін жазыңдар.
Нейро жаттығу «Екі қолыммен жұмыс жасаймын» әдісі
48-жаттығу Шығармашылық тапсырма Шеңбер бойына жасырынған жануарлардың атын тап. Атауын жекеше, көпше түрде ата. Өзіңе ұнаған түліктердің біріне арнап өлең құрастырып көр. Үй тапсырмасы 47-жаттығу Көптік жалғауларының тиістісін қойып, сөйлемдерді жаз. Түйелер боздайды. Сиырлар мөңірейді. Қойлар маңырайды. Иттер үреді. ҚЖ: «Табан іздері» әдісі Әр ізде жазылған сұрақтарға жауап береді -Сөз таптарын ата -Зат есім дегеніміз не? -Зат есімнің сұрақтары -Жалқы есім дегеніміз не? -Жалқы есім қалай жазылады? -Зат есімнің жекеше түрі дегеніміз не? -Зат есімнің көпше түрі дегеніміз не?
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Өткенді пысықтайды Зат есімдерді анықтайды. Жекеше, көпше түрде жазады Мәтінді жазады Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Жануарлар дың атын табады Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Теңге» әдісі Дескриптор: Жаңылтпашты жатқа жазады-1б Шүрегей,сүңгуір сөздерінің көпше түрін айтады-1б
Дескриптор: Өледі мәнерлеп оқиды,зат есімдерді анықтайды-1б Зат есімдерді жекеше, көпше түрде жазады -1б Дескриптор: Мәтінді көшіріп жазады-1б Зат есімдерді тауып астын сызады, құрамына талдайды-1б Тамаша!
Керемет жаттығу! Дескриптор: Шеңбер бойына жасырынған жануарлардың атын табады-1б Атауын жекеше, көпше түрде атайды-1б Дескриптор: Көптік жалғауларының тиістісін қойып, сөйлемдерді жазады-1б Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б
« Нысана» әдісі |
Суреттер Оқулық оқулық Суреттер
Оқулық Венн диаграмма сы Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық Табан іздері Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз



















