|
Мектеп атауы |
|
||||
|
Мұғалімнің Т.А.Ә. |
|
||||
|
Күні |
|
||||
|
Класы |
2 |
||||
|
Пәні |
Қазақ тілі |
||||
|
Бөлім |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Зат есімнің жекеше және көпше түрі |
||||
|
Оқу мақсаты |
2.3.6.1 бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу. 2.4.2.2 көптік жалғауларын дұрыс қолдану. |
||||
|
Сабақ мақсаты |
Зат есімге көптік жалғауларын жалғай алады. |
||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
қолдану талдау |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Бекіту Кері байланыс |
«Төлін тап» ойыны Жаңа ақпарат алуға ойларын жинақтау, зейін шоғырландыру. Аnimal 4D қосымшасының көмегімен берілген үй жануарларын қарау және олардың төлдерін атау. Оқылым 45-жаттығу Өлеңді оқу. Тапсырманы орындау: - Зат есімдерді тап. - Оларды зат есімнің көпше түріне айналдырып айт. Дәптермен жұмыс 46-жаттығу Мәтінді көшіріп жазу. «Таңдау» әдісі Дәптермен жұмыс 47-жаттығу Көптік жалғауларының тиістісін қойып, сөйлемдерді жазу. «Кім жылдам?» 48-жаттығу Шеңбер бойына жасырынған түліктердің атауын табу. Өздеріне ұнаған түліктердің біріне арнап өлең құрастыру. Синквейн «Төлдер» тақырыбына бес жолды өлең құрастыру. «Ашық микрофон» әдісі арқылы кері байланыс жасау. |
- Үй жануарларын атайды; - олардың төлдерін біледі. - Өлеңді түсініп оқиды; - зат есімдерді табады; - көпше түрде айтады. - Мәтінді көшіріп жазады; - әріптерді көлбеу және таза жазады. - Берілген сөздерге көптік жалғауларының тиістісін жалғайды; - сөйлемдерді көшіріп жазады. - Түліктердің атауын табады; - өлең құрастырады. - бес жолды өлең құрастырады «Ашық микрофон» әдісі арқылы кері байланыс жасайды. - Сабақтан қандай әсер алдыңдар? - Сабақта өзіңе не ұнады? |
«Бас бармақ» әдісі арқылы бағалау. Мадақтау. Бағалау критерийі: өлеңді оқып, зат есімдерді табу. Дескриптор: - Өлеңді оқиды. - Зат есімдерді табады. - Көпше түрде айтады. Бағалау критерийі: Мәтінді көшіріп жазу. Дескриптор: - Мәтінді көшіріп жазады. - Әріптерді көлбеу және таза жазады. Бағалау критерийі: сөйлемдерді көшіріп жазу. Дескриптор: - Тиісті көптік жалғауды жалғайды. - Сөйлемдерді көшіріп жазады. ҚБ: «Үш шапалақ» әдісі Бағалау критерийі: өлең құрастыру. Дескриптор: - Түліктердің атауын табады. - Өлең құрастырады. Бағалау критерийі: бес жолды өлең құрастыру. Дескриптор: - 2 сын есім жазады. - 3 етістік жазады. - 4 сөзді сөйлем жазады. - мағыналас сөз жазады. Сабақтан алған әсерлерімен бөлісу. |
Бота-боталар,түйе-түйелер құлын-құлындар, бие-биелер, қой-қойлар, қозы-қозылар, бұзау-бұзаулар, сиыр-сиырлар, ешкі-ешкілер, лақ-лақтар, төл-төлдер. Түйе – төрт түліктің бірі. Ол шөлге төзімді. Түйенің сүтінен шұбат жасалады. Түйелер боздайды. Сиырлар мөңірейді. Қойлар маңырайды. Иттер үреді. Сиыр, құлын, ешкі, жылқы, түйе, лақ. Ерке лақ секірді, Тентек-ақ секілді. Көтеріп көріп ем, Жалады бетімді. Төлдер Сүйкімді, тентек Жүгіреді, мөңірейді, тебеді Төлдер жайлауда жайылып жүр Жануарлар
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Зат есімнің жекеше және көпше түрі
Зат есімнің жекеше және көпше түрі
|
Мектеп атауы |
|
||||
|
Мұғалімнің Т.А.Ә. |
|
||||
|
Күні |
|
||||
|
Класы |
2 |
||||
|
Пәні |
Қазақ тілі |
||||
|
Бөлім |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Зат есімнің жекеше және көпше түрі |
||||
|
Оқу мақсаты |
2.3.6.1 бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу. 2.4.2.2 көптік жалғауларын дұрыс қолдану. |
||||
|
Сабақ мақсаты |
Зат есімге көптік жалғауларын жалғай алады. |
||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
қолдану талдау |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Бекіту Кері байланыс |
«Төлін тап» ойыны Жаңа ақпарат алуға ойларын жинақтау, зейін шоғырландыру. Аnimal 4D қосымшасының көмегімен берілген үй жануарларын қарау және олардың төлдерін атау. Оқылым 45-жаттығу Өлеңді оқу. Тапсырманы орындау: - Зат есімдерді тап. - Оларды зат есімнің көпше түріне айналдырып айт. Дәптермен жұмыс 46-жаттығу Мәтінді көшіріп жазу. «Таңдау» әдісі Дәптермен жұмыс 47-жаттығу Көптік жалғауларының тиістісін қойып, сөйлемдерді жазу. «Кім жылдам?» 48-жаттығу Шеңбер бойына жасырынған түліктердің атауын табу. Өздеріне ұнаған түліктердің біріне арнап өлең құрастыру. Синквейн «Төлдер» тақырыбына бес жолды өлең құрастыру. «Ашық микрофон» әдісі арқылы кері байланыс жасау. |
- Үй жануарларын атайды; - олардың төлдерін біледі. - Өлеңді түсініп оқиды; - зат есімдерді табады; - көпше түрде айтады. - Мәтінді көшіріп жазады; - әріптерді көлбеу және таза жазады. - Берілген сөздерге көптік жалғауларының тиістісін жалғайды; - сөйлемдерді көшіріп жазады. - Түліктердің атауын табады; - өлең құрастырады. - бес жолды өлең құрастырады «Ашық микрофон» әдісі арқылы кері байланыс жасайды. - Сабақтан қандай әсер алдыңдар? - Сабақта өзіңе не ұнады? |
«Бас бармақ» әдісі арқылы бағалау. Мадақтау. Бағалау критерийі: өлеңді оқып, зат есімдерді табу. Дескриптор: - Өлеңді оқиды. - Зат есімдерді табады. - Көпше түрде айтады. Бағалау критерийі: Мәтінді көшіріп жазу. Дескриптор: - Мәтінді көшіріп жазады. - Әріптерді көлбеу және таза жазады. Бағалау критерийі: сөйлемдерді көшіріп жазу. Дескриптор: - Тиісті көптік жалғауды жалғайды. - Сөйлемдерді көшіріп жазады. ҚБ: «Үш шапалақ» әдісі Бағалау критерийі: өлең құрастыру. Дескриптор: - Түліктердің атауын табады. - Өлең құрастырады. Бағалау критерийі: бес жолды өлең құрастыру. Дескриптор: - 2 сын есім жазады. - 3 етістік жазады. - 4 сөзді сөйлем жазады. - мағыналас сөз жазады. Сабақтан алған әсерлерімен бөлісу. |
Бота-боталар,түйе-түйелер құлын-құлындар, бие-биелер, қой-қойлар, қозы-қозылар, бұзау-бұзаулар, сиыр-сиырлар, ешкі-ешкілер, лақ-лақтар, төл-төлдер. Түйе – төрт түліктің бірі. Ол шөлге төзімді. Түйенің сүтінен шұбат жасалады. Түйелер боздайды. Сиырлар мөңірейді. Қойлар маңырайды. Иттер үреді. Сиыр, құлын, ешкі, жылқы, түйе, лақ. Ерке лақ секірді, Тентек-ақ секілді. Көтеріп көріп ем, Жалады бетімді. Төлдер Сүйкімді, тентек Жүгіреді, мөңірейді, тебеді Төлдер жайлауда жайылып жүр Жануарлар
|
|
шағым қалдыра аласыз















