|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Зат есімнің көпше және жекеше түрі/Өлең құрастырамын |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.5.1 аудио – бейнежазба мазмұнына өз ойын ( ұнайды,ұнамайды, себебі.. , пайдалы ,пайдасыз болды, себебі...) білдіру 2.4.2.2 көптік жалғауларын дұрыс қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Зат есімнің жекеше және көпше түрін ажырата алады; Көптік жалғауларын дұрыс қолдана алады; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық құндылық: қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады; Сабаққа дайындығын
тексереді; Оқушыларды 4 топқа бөліп аламын: 1 – топ «Дарындылар» 2 – топ «Үздіктер» 3 – топ «Таланттылар» 4 – топ «Жеңімпаздар» Балалар, біз зат есім туралы білімімізді тереңдетіп жатырмыз; Өткен сабақта қандай тақырыпты өттік? Мен сендерге өткен сабақтар бойынша қызықты тапсырмалар дайындап келдім; Жауап беруге дайынсыңдар ма? «Арқан тартыс» әдісі (топтық жұмыс)
(жалқы есім) Жалқы есімдерді қалай жазамыз? (Бас әріппен)
Жарайсыңдар, балалар! Сабақтың мақсаты: Зат есімнің жекеше және көпше түрін ажырата алады; Көптік жалғауларын дұрыс қолдана алады; Жаңа сабаққа кіріспе: Балалар, менің қолымдағы заттарға назар аударайық: Асық – асықтар гүл – гүлдер Бала – балалар Қандай айырмашылық көріп тұрсыңдар балалар? (Көпше және жекеше түрдегі заттарды салыстырады) Құрметті оқушылар! Бүгін біз зат есімнің жаңа түрімен танысамыз; Зат есімнің жекеше және көпше түрлері болады. кім? не? сұрақтарына жауап беретін сөздерді зат есімдердің жекеше түрі деп атайды Мысалы: Әке,үй,құс Кімдер? нелер? сұрағына жауап беретін сөздер зат есімнің көпше түрі деп аталады; Мысалы: әкелер,үйлер,құстар 1 – тапсырма (оқулықпен жұмыс) 56 бет 42 жаттығу (жеке жұмыс)
2 – тапсырма 43 – жаттығу «Планшет» әдісі Функционалдық сауаттылыққа берілген тапсымалар Саралау - диалог Жаңылтпашты жатқа жаз: Шүрегей,сүңгуір сөздерін көпше түрде жаз; СЕРГІТУ СӘТІ 3 – тапсырма «Асықтар» әдісі Берілген сөздерді көпше түрде айтып көріңдер
Берілген сөздерді қатыстыра отырып, ауызша сөйлем құра; 4 – тапсырма (жұптық жұмыс) Сәйкестендіру тесті Іні...............................лар Қарындаш.................лер Терезе........................дар Ағаш...........................дер Жіп..............................тар Жүзім..........................тер Берілген көптік жалғауындағы сөздерге қатысты қызықты анықтама беріп өтеді 5 – тапсырма «Құмсағат» әдісі Көптік жалғауы бар сөздерді жекешеге айналдырып жаз. Бақалар - бақа, бозторғайлар - бозторғай, саятшылар - саятшы, аңдар - аң, қасқырлар - қасқыр. Жігерлер – жігер сәбилер – сәби тақталар – тақта
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Бесір Назерке БауыржанқызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Зат есімнің көпше және жекеше түрі 2 сынып
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Зат есімнің көпше және жекеше түрі 2 сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
Зат есімнің көпше және жекеше түрі
осы сабақтың платформалық ойындары мен слайдын алу үшін 87473302681 номеріне хабарласыңыз
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













