|
Білім беру ұйымының атауы |
Қоянды мектеп-лицей |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Өнер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Көшкінбай Балауса Қуанышқызы |
|||||
|
Күні: |
05.02.2025 |
|||||
|
Сынып: |
3 «Ғ» |
Барлығы |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№78 сабақ. Зат есімнің тәуелденуі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.3.1 Зат есімнің тәуелденуін түсіну және оны сөйлемдерде қолдану. 3.2.1.1 Тәуелдік жалғауын дұрыс жалғап, жазылым мен айтылым дағдыларын дамыту. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар зат есімнің тәуелденуін біледі. Тәуелдік жалғауларын қолдана отырып, сөйлемдер құрайды. Сөйлеу және жазу барысында зат есімдерді дұрыс тәуелдейді. |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: |
Сабақ құндылығы: Апта дәйексөзі:
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 8минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру Шырылдайды қоңырау Біз сабақты бастаймыз Жаңа білім алуға Алға қадам бастаймыз Өткенді пысықтау «Бүгінгі сабақтан нені үйренгілерің келеді?» Миға шабуыл «Пазл» әдісі 1,2,3 санау арқылы топқа бірігеді. Әр топқа пазлдар берілді.Сол пазлда берілген суреттегі заттың атын атау.Заттың атын білдіретін сөзді жекеше, көпше түрде тәуелдеп атап беру.
Сабақтың тақырыбын және мақсаттарын түсіндіру. Құндылық мақсаты:
56-жаттығу Өлеңді оқиды Үйрену Ұзын құйрық
инелік, Аққұманның
оттағы Аяз шебер
суретші, Сұрақтарға жауап:
Тапсырма: Өлеңнен тәуелдеулі сөзді тауып,үш жақта жекеше,көпше түрде жазу 57-жаттығу «Тапқыштар» әдісі Сөзжұмбақты шеш.Сөзжұмбақтың шешуіндегі сөзді тәуелдеп жаз. 1. Құйрығы айыр құс. 2. Балды жақсы көретін аң. 3 Оқу құралы. 4. Қысы-жазы жасыл түстегі ағаш. 5. Жаңбырдан кейін шығатын түрлі түсті доға
Жасырын хат әдісі Топтарға зат есімдер жазылған карточкалар таратылады. Әр топ зат есімдерді берілген жаққа тәуелдеп, сөйлем құрастырады. Мысал: 1-топ: мектеп, кітап, әке. 2-топ: үй, бауыр, дос. 3-топ: қалам, ана, бала. Сергіту сәті
58-жаттығу«Бұл қандай әңгіме?» әдісі Төмендегі сөйлемдердерден «Адырна» мәтінін құрастырыңдар. Сөйлемдерді реттілігін сақтап мәтін құрастырыңдар. Алдымен, сонан соң, сонан кейін, ақырында сөздерін пайдаланып, «Зат есімді талдау үшін не істеймін?» тақырыбында 7-8 сөйлемнен тұратын мәтін құрастыр.
ЕБҚ Қазақ халқының қандай аспаптарын білесің? Суретін салып, ол туралы айт.
ЕҚБ
Оқушылармен бірге сабақтың мақсаттарына қайта оралу: «Зат есімнің тәуелденуі не үшін қажет?»* Тақырып бойынша сұрақтар қою: «Менің дәптерім» қай жақтың тәуелденуі? «Сенің кітабың» дегенде зат есім кімге тиесілі?
|
Өлең жолдарын хормен оқиды
Сұрақтарға жауап береді
Өткенді пысықтайды
Мәнерлеп оқиды Тапсырманы орындайды
Интерактивті тақтадағы сұраққа жауап береді
Жеке және жұптық жұмыс жасайды
Топтық жұмысты қорғайды
Алдар көсемен би
Кері байланыс жасайды
|
Wordwall платформасы арқылы бекіту
Дескриптор: Мадақтау карточкалары
Керемет!
Дескриптор: Мәнерлеп оқиды-1б Сұрақтарға жауап береді -1б Тапсырманы орындайды -1 б Тамаша жұмыс!
Жарайсыңдар! Дескриптор: Шатыр сөзін жекеше, көпше түрде тәуелдеп жазады-2 б
Тәуелдейді,сөйлем құрайды -2б
Дескриптор: Мәтінді ретімен қояды - 1 б Жеке жұмыс жасайды- 2б
Тамаша жұмыс орындадыңдар!
|
Суреттер
ссылка
Ереже дәптерлері
Оқулық
Ссылка
Дәптермен жұмыс
Плакат
ссылка
Кері байланыс тақтасы
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Зат есімнің тәуелденуі
Зат есімнің тәуелденуі
|
Білім беру ұйымының атауы |
Қоянды мектеп-лицей |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Өнер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Көшкінбай Балауса Қуанышқызы |
|||||
|
Күні: |
05.02.2025 |
|||||
|
Сынып: |
3 «Ғ» |
Барлығы |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№78 сабақ. Зат есімнің тәуелденуі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.3.1 Зат есімнің тәуелденуін түсіну және оны сөйлемдерде қолдану. 3.2.1.1 Тәуелдік жалғауын дұрыс жалғап, жазылым мен айтылым дағдыларын дамыту. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар зат есімнің тәуелденуін біледі. Тәуелдік жалғауларын қолдана отырып, сөйлемдер құрайды. Сөйлеу және жазу барысында зат есімдерді дұрыс тәуелдейді. |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: |
Сабақ құндылығы: Апта дәйексөзі:
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 8минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру Шырылдайды қоңырау Біз сабақты бастаймыз Жаңа білім алуға Алға қадам бастаймыз Өткенді пысықтау «Бүгінгі сабақтан нені үйренгілерің келеді?» Миға шабуыл «Пазл» әдісі 1,2,3 санау арқылы топқа бірігеді. Әр топқа пазлдар берілді.Сол пазлда берілген суреттегі заттың атын атау.Заттың атын білдіретін сөзді жекеше, көпше түрде тәуелдеп атап беру.
Сабақтың тақырыбын және мақсаттарын түсіндіру. Құндылық мақсаты:
56-жаттығу Өлеңді оқиды Үйрену Ұзын құйрық
инелік, Аққұманның
оттағы Аяз шебер
суретші, Сұрақтарға жауап:
Тапсырма: Өлеңнен тәуелдеулі сөзді тауып,үш жақта жекеше,көпше түрде жазу 57-жаттығу «Тапқыштар» әдісі Сөзжұмбақты шеш.Сөзжұмбақтың шешуіндегі сөзді тәуелдеп жаз. 1. Құйрығы айыр құс. 2. Балды жақсы көретін аң. 3 Оқу құралы. 4. Қысы-жазы жасыл түстегі ағаш. 5. Жаңбырдан кейін шығатын түрлі түсті доға
Жасырын хат әдісі Топтарға зат есімдер жазылған карточкалар таратылады. Әр топ зат есімдерді берілген жаққа тәуелдеп, сөйлем құрастырады. Мысал: 1-топ: мектеп, кітап, әке. 2-топ: үй, бауыр, дос. 3-топ: қалам, ана, бала. Сергіту сәті
58-жаттығу«Бұл қандай әңгіме?» әдісі Төмендегі сөйлемдердерден «Адырна» мәтінін құрастырыңдар. Сөйлемдерді реттілігін сақтап мәтін құрастырыңдар. Алдымен, сонан соң, сонан кейін, ақырында сөздерін пайдаланып, «Зат есімді талдау үшін не істеймін?» тақырыбында 7-8 сөйлемнен тұратын мәтін құрастыр.
ЕБҚ Қазақ халқының қандай аспаптарын білесің? Суретін салып, ол туралы айт.
ЕҚБ
Оқушылармен бірге сабақтың мақсаттарына қайта оралу: «Зат есімнің тәуелденуі не үшін қажет?»* Тақырып бойынша сұрақтар қою: «Менің дәптерім» қай жақтың тәуелденуі? «Сенің кітабың» дегенде зат есім кімге тиесілі?
|
Өлең жолдарын хормен оқиды
Сұрақтарға жауап береді
Өткенді пысықтайды
Мәнерлеп оқиды Тапсырманы орындайды
Интерактивті тақтадағы сұраққа жауап береді
Жеке және жұптық жұмыс жасайды
Топтық жұмысты қорғайды
Алдар көсемен би
Кері байланыс жасайды
|
Wordwall платформасы арқылы бекіту
Дескриптор: Мадақтау карточкалары
Керемет!
Дескриптор: Мәнерлеп оқиды-1б Сұрақтарға жауап береді -1б Тапсырманы орындайды -1 б Тамаша жұмыс!
Жарайсыңдар! Дескриптор: Шатыр сөзін жекеше, көпше түрде тәуелдеп жазады-2 б
Тәуелдейді,сөйлем құрайды -2б
Дескриптор: Мәтінді ретімен қояды - 1 б Жеке жұмыс жасайды- 2б
Тамаша жұмыс орындадыңдар!
|
Суреттер
ссылка
Ереже дәптерлері
Оқулық
Ссылка
Дәптермен жұмыс
Плакат
ссылка
Кері байланыс тақтасы
|
||
шағым қалдыра аласыз


















