|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|
|||||
|
Бөлім: |
«Өнер» |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жалғасбаева.С |
|
|||||
|
Күні: |
28.01.26 |
|
|||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№77 Зат есімнің тәуелденуі.44-46 жаттығу. |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.4.1 өз бетінше мәтіннің тақырыбын және мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтау; 3.4.2.2 тәуелдік жалғауларының қолданысын білу |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
өз бетінше мәтіннің тақырыбын және мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтайды тәуелдік жалғауларының қолданысын біледі |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
|
|||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 25 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 3минут
кері байланыс 5 мин |
Психологиялық ахуал Үй тапсырмасын сұрау Өткенді пысықтау Сабаққа кіріспе «Миға шабуыл» әдісі Зат есім деген не еді? Зат есімді қалай тәуелдеуге болады?
«Адал азамат» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезеңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық заң және тәртіп: өз құқықтары мен міндеттерін білу, әдеп нормаларын ұстану, сыныптағы және мектептегі мінез-құлық ережелерін сақтау; Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстыру ФС-тапсырма.Жаңа тақырып. ТЖ.«Еркін әңгіме» әдісі 44 –жаттығу.Сурет бойынша әңгіме құрыңдар. Әңгімелеріңде тәуелдеулі және туынды зат есімдерді пайдаланыңдар
Мадина кішкентай кезінен кесте,өрнек тоқуға құмар болды.Оған әжесі көмектесті.Өсе келе ол кілем тоқитын дәрежеге жетті. Алмастың өзінің жеке шеберханасы бар.Ол шеберханада түрлі ою-өрнек салынған ағаш ыдыстар жасайды. Маржан мен Айша ою оюды жақсы меңгерді. Олар оны апасынан үйренді.Екеуі сырмаққа ою салып жатыр. ЕБҚ қолдау көрсетіледі,оқиды,жазады Сергіту сәті Саралау тапсырмасы
45-жаттығу Мәтінді тиісті тыныс белгілерін қойып көшіріп жазыңдар
Үйге тапсырма.ЖЖ.46-жаттығу. Сызбадағы ши түрлерін дереккөздерден біліп әңгімелеңдер. Ақ ши - жүн орамаған, құр шиден өзінен тоқылып жасалған төсеніш. Оны Оны киіз үйдің ішіне және тұрмыста қолданылатын бұйым. Шидің халық арасына тараған Ақ ши -ши өсімдігінен қабығы аршылып тоқылады. Оның тұтынымдық жағы басым. Ақ шиді киіз басуға, өре жабуға, сүзгіге, шыптаға, мал сойғанда еттің астына салуға қолданады. Шым ши тоқу өнерінде кездесетін қазақ оюларының ішіндегі жоғарыдағы аталған жекелеген және тұтас ою формасын «шаршы ою» деп те атайды. Шым ши тоқуда геометриялық ою элементтері ромбы, төртбұрыш, шаршыдағы жұлдыз, үш бұрыш, көп бұрышты немесе сүйірлі бұрыштанып келген крест тәрізді болып келеді. Өрнектеп ши тоқу өнерін де қазақ шеберлері қолданған. Олардың ши бетіне салған түрлері «жүзіктеу» деп аталады. Ораулы шиді ақ шидің сыртына түрлі түсті бояған жүн орап, өрнектеп тоқиды. Шиді ораудың арнаулы өрнегі (үлгілері) бар. Ораулы ши де, ақ ши де керегенің сыртынан, туырлықтың ішінен ұсталады. Ас-су сақтауға арналып тоқылған ораулы "өреше" ши адалбақанды қоршай, үйдің ішінен ұсталады. Ораулы ши кезінде бағалы жиһаздардың бірі саналған Кері байланыс
|
Амандасады Шеңберге тұрып Жақсы тілектер айтады.
Сұраққа жауап береді
Тапсырманы орындайды
Дәптермен жұмыс
Сергіту жаттығуын жасайды
Ұжымдық жұмыс жасайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды. |
ҚБ-10б
Сұраққа жауап береді -1 б
Дескриптор:
Сурет бойынша әңгіме құрайды-3б
Әңгімелеріңде тәуелдеулі және туынды зат есімдерді пайдаланады-2б
тиісті тыныс белгілерін қойып көшіріп жазады-1 б Тәуелдік жалғаулы зат есімдердің астын сызады-1 б Қатесіз жазады-1 б
Сұраққа жауап береді-1 б
ҚБ-10б
Кері байланыс |
Көңіл күй стикерлері
Оқулық дәпте
Оқулық
оқулық
Оқулық Суреттер
Оқушы жұмысы
дәптер
тақта
Кері байланыс парақшасы |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Зат есімнің тәуелденуі.
Зат есімнің тәуелденуі.
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|
|||||
|
Бөлім: |
«Өнер» |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жалғасбаева.С |
|
|||||
|
Күні: |
28.01.26 |
|
|||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№77 Зат есімнің тәуелденуі.44-46 жаттығу. |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.4.1 өз бетінше мәтіннің тақырыбын және мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтау; 3.4.2.2 тәуелдік жалғауларының қолданысын білу |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
өз бетінше мәтіннің тақырыбын және мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтайды тәуелдік жалғауларының қолданысын біледі |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
|
|||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 25 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 3минут
кері байланыс 5 мин |
Психологиялық ахуал Үй тапсырмасын сұрау Өткенді пысықтау Сабаққа кіріспе «Миға шабуыл» әдісі Зат есім деген не еді? Зат есімді қалай тәуелдеуге болады?
«Адал азамат» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезеңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық заң және тәртіп: өз құқықтары мен міндеттерін білу, әдеп нормаларын ұстану, сыныптағы және мектептегі мінез-құлық ережелерін сақтау; Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстыру ФС-тапсырма.Жаңа тақырып. ТЖ.«Еркін әңгіме» әдісі 44 –жаттығу.Сурет бойынша әңгіме құрыңдар. Әңгімелеріңде тәуелдеулі және туынды зат есімдерді пайдаланыңдар
Мадина кішкентай кезінен кесте,өрнек тоқуға құмар болды.Оған әжесі көмектесті.Өсе келе ол кілем тоқитын дәрежеге жетті. Алмастың өзінің жеке шеберханасы бар.Ол шеберханада түрлі ою-өрнек салынған ағаш ыдыстар жасайды. Маржан мен Айша ою оюды жақсы меңгерді. Олар оны апасынан үйренді.Екеуі сырмаққа ою салып жатыр. ЕБҚ қолдау көрсетіледі,оқиды,жазады Сергіту сәті Саралау тапсырмасы
45-жаттығу Мәтінді тиісті тыныс белгілерін қойып көшіріп жазыңдар
Үйге тапсырма.ЖЖ.46-жаттығу. Сызбадағы ши түрлерін дереккөздерден біліп әңгімелеңдер. Ақ ши - жүн орамаған, құр шиден өзінен тоқылып жасалған төсеніш. Оны Оны киіз үйдің ішіне және тұрмыста қолданылатын бұйым. Шидің халық арасына тараған Ақ ши -ши өсімдігінен қабығы аршылып тоқылады. Оның тұтынымдық жағы басым. Ақ шиді киіз басуға, өре жабуға, сүзгіге, шыптаға, мал сойғанда еттің астына салуға қолданады. Шым ши тоқу өнерінде кездесетін қазақ оюларының ішіндегі жоғарыдағы аталған жекелеген және тұтас ою формасын «шаршы ою» деп те атайды. Шым ши тоқуда геометриялық ою элементтері ромбы, төртбұрыш, шаршыдағы жұлдыз, үш бұрыш, көп бұрышты немесе сүйірлі бұрыштанып келген крест тәрізді болып келеді. Өрнектеп ши тоқу өнерін де қазақ шеберлері қолданған. Олардың ши бетіне салған түрлері «жүзіктеу» деп аталады. Ораулы шиді ақ шидің сыртына түрлі түсті бояған жүн орап, өрнектеп тоқиды. Шиді ораудың арнаулы өрнегі (үлгілері) бар. Ораулы ши де, ақ ши де керегенің сыртынан, туырлықтың ішінен ұсталады. Ас-су сақтауға арналып тоқылған ораулы "өреше" ши адалбақанды қоршай, үйдің ішінен ұсталады. Ораулы ши кезінде бағалы жиһаздардың бірі саналған Кері байланыс
|
Амандасады Шеңберге тұрып Жақсы тілектер айтады.
Сұраққа жауап береді
Тапсырманы орындайды
Дәптермен жұмыс
Сергіту жаттығуын жасайды
Ұжымдық жұмыс жасайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды. |
ҚБ-10б
Сұраққа жауап береді -1 б
Дескриптор:
Сурет бойынша әңгіме құрайды-3б
Әңгімелеріңде тәуелдеулі және туынды зат есімдерді пайдаланады-2б
тиісті тыныс белгілерін қойып көшіріп жазады-1 б Тәуелдік жалғаулы зат есімдердің астын сызады-1 б Қатесіз жазады-1 б
Сұраққа жауап береді-1 б
ҚБ-10б
Кері байланыс |
Көңіл күй стикерлері
Оқулық дәпте
Оқулық
оқулық
Оқулық Суреттер
Оқушы жұмысы
дәптер
тақта
Кері байланыс парақшасы |
|||
шағым қалдыра аласыз















