|
Бөлім |
Сəулет өнері туралы не білемін? |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Күні: |
29.01.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н. |
||||
|
Сынып: 3 Ә |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Зат есімнің тәуелденуі 1- сабақ |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.4.1 өз бетінше мәтіннің тақырыбын және мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтау; 3.4.2.2 тәуелдік жалғауларының қолданысын білу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өлеңдегі негізгі ойды анықтау Тәуелдеулі зат есімдерді табу |
||||
|
Құндылық |
Жақсылыққа, игілікке бой түзеуге, абыройлы болуға, ар-ұждан, намыс, жауапкершілік, мейірімділік, қамқорлық пен әділдік қасиеттерін жоғары ұстауға баулу және құқықтық мәдениетін қалыптастыру. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Лабиринт» ойыны |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар допты лабиринт арқылы жүргізіп, тесікке түсіреді |
|
Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп |
|
|
Сабақтың ортасы (3 мин) 11 мин |
Үй тапсырмасын тексеру 37 –жаттығу 27 – бет Өтірік өлеңнің қатесін түзеп жаз «Ой қозғау» әдісі Зат есім дегеніміз не? Мысалы:кітап,дәптер ,ойыншық т.б. Ал енді сол заттар кімдікі екенін қайдан білеміз? Мысалы менің кітабым,сенің кітабың,оның кітабі Сабақтың тақырыбы мен мақсаты жарияланады Бейнежазба ұсыну
1-тапсырм Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Өлеңді оқы. Өлең не туралы? Оған ат қой. Өлеңдегі негізгі ойды анықта. Өлеңнің соңғы шумағын (төрт жолын) көркем жаз. ЕББҚ Өлең не туралы? Талқылау сұрақтары: 1. Өлеңдегі бала туралы сенің пікірің қандай?
|
Өтірік өлеңнің қатесін түзеп жазады
Сұрақтарға жауап береді
Бейнежазбаны тамашалайды
Өлеңді оқып, негізгі ойын анықтайды Өлеңге ат қояды
Ережемен танысады |
Дескриптор: -қатесін түзеп жазады-1б Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Дескриптор: -өлеңнің негізгі ойын анықтайды-1б -өлеңге ат қояды-1б -өлең кейіпкеріне мінездеме береді-1б - әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады(1б) -берілген сөздерді сөз құрамына талдайды-1б ҚБ: Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық 40-жаттығу 28- бет Дәптер Қалам сап Қолсағат |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Із кесуші» әдісі Жұмбақтың шешуін тап. Тәуелдеулі зат есімдерді тауып, түбір сөздің соңғы дыбысының өзгеру себебін түсіндір ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Қандай жалғауларды тәуелдік жалғаулар дейді? |
Жұмбақтың шешуін табады Тәуелдеулі зат есімдерді анықтайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -жұмбақтың шешуін табады-1б -тәуелдеулі зат есімдерді табады-1б |
Оқулық 41-жаттығу 29-бет |
|
|
10 мин |
3 –тапсырма Жұптық жұмыс «Сен маған, мен саған»әдісі Суретке қара. Ыбырай Алтынсариннің «Кел, балалар, оқылық» өлеңіндегі мазмұны осы суретке сәйкес келетін жолдарды тауып көр. Сол шумақтың мазмұнынан не ұққаныңды әңгімелеп айт. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тәуелдік жалғаулар неше жақта тәуелденеді? |
Суретке сәйкес өлең жолдарын айтады |
Дескриптор: -суретке сәйкес өлең жолдарын айтады-1б -өлең жолдарының негізгі ойын анықтайды-1б |
Оқулық 42-жаттығу 29-бет |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия 7 мин |
Үйге тапсырма. 43 –жаттығу 30 -бет «Нысана» әдісі 5 баллдық шкала бойынша тақырыптың қызықтылығын, пайдалылығын және сапасын, сабақ барысындағы оқу –әрекеттеріңіздің жетістігін бағалаңыз.
|
Балалар таратылған стикерларға презентацияда көрсетілген және төмендегі критерийлер бойынша : - нені білді, нені үйренді; - не әлі де түсініксіз; - қандай бағытта жұмыс жүргізу қажеттігі туралы өз ойларын жазып плакатка жабыстыру керек. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Зат есімнің тәуелденуі 1- сабақ ҚМЖ 3 сын
Зат есімнің тәуелденуі 1- сабақ ҚМЖ 3 сын
|
Бөлім |
Сəулет өнері туралы не білемін? |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Күні: |
29.01.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н. |
||||
|
Сынып: 3 Ә |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Зат есімнің тәуелденуі 1- сабақ |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.4.1 өз бетінше мәтіннің тақырыбын және мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтау; 3.4.2.2 тәуелдік жалғауларының қолданысын білу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өлеңдегі негізгі ойды анықтау Тәуелдеулі зат есімдерді табу |
||||
|
Құндылық |
Жақсылыққа, игілікке бой түзеуге, абыройлы болуға, ар-ұждан, намыс, жауапкершілік, мейірімділік, қамқорлық пен әділдік қасиеттерін жоғары ұстауға баулу және құқықтық мәдениетін қалыптастыру. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Лабиринт» ойыны |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар допты лабиринт арқылы жүргізіп, тесікке түсіреді |
|
Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп |
|
|
Сабақтың ортасы (3 мин) 11 мин |
Үй тапсырмасын тексеру 37 –жаттығу 27 – бет Өтірік өлеңнің қатесін түзеп жаз «Ой қозғау» әдісі Зат есім дегеніміз не? Мысалы:кітап,дәптер ,ойыншық т.б. Ал енді сол заттар кімдікі екенін қайдан білеміз? Мысалы менің кітабым,сенің кітабың,оның кітабі Сабақтың тақырыбы мен мақсаты жарияланады Бейнежазба ұсыну
1-тапсырм Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Өлеңді оқы. Өлең не туралы? Оған ат қой. Өлеңдегі негізгі ойды анықта. Өлеңнің соңғы шумағын (төрт жолын) көркем жаз. ЕББҚ Өлең не туралы? Талқылау сұрақтары: 1. Өлеңдегі бала туралы сенің пікірің қандай?
|
Өтірік өлеңнің қатесін түзеп жазады
Сұрақтарға жауап береді
Бейнежазбаны тамашалайды
Өлеңді оқып, негізгі ойын анықтайды Өлеңге ат қояды
Ережемен танысады |
Дескриптор: -қатесін түзеп жазады-1б Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Дескриптор: -өлеңнің негізгі ойын анықтайды-1б -өлеңге ат қояды-1б -өлең кейіпкеріне мінездеме береді-1б - әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады(1б) -берілген сөздерді сөз құрамына талдайды-1б ҚБ: Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық 40-жаттығу 28- бет Дәптер Қалам сап Қолсағат |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Із кесуші» әдісі Жұмбақтың шешуін тап. Тәуелдеулі зат есімдерді тауып, түбір сөздің соңғы дыбысының өзгеру себебін түсіндір ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Қандай жалғауларды тәуелдік жалғаулар дейді? |
Жұмбақтың шешуін табады Тәуелдеулі зат есімдерді анықтайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -жұмбақтың шешуін табады-1б -тәуелдеулі зат есімдерді табады-1б |
Оқулық 41-жаттығу 29-бет |
|
|
10 мин |
3 –тапсырма Жұптық жұмыс «Сен маған, мен саған»әдісі Суретке қара. Ыбырай Алтынсариннің «Кел, балалар, оқылық» өлеңіндегі мазмұны осы суретке сәйкес келетін жолдарды тауып көр. Сол шумақтың мазмұнынан не ұққаныңды әңгімелеп айт. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тәуелдік жалғаулар неше жақта тәуелденеді? |
Суретке сәйкес өлең жолдарын айтады |
Дескриптор: -суретке сәйкес өлең жолдарын айтады-1б -өлең жолдарының негізгі ойын анықтайды-1б |
Оқулық 42-жаттығу 29-бет |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия 7 мин |
Үйге тапсырма. 43 –жаттығу 30 -бет «Нысана» әдісі 5 баллдық шкала бойынша тақырыптың қызықтылығын, пайдалылығын және сапасын, сабақ барысындағы оқу –әрекеттеріңіздің жетістігін бағалаңыз.
|
Балалар таратылған стикерларға презентацияда көрсетілген және төмендегі критерийлер бойынша : - нені білді, нені үйренді; - не әлі де түсініксіз; - қандай бағытта жұмыс жүргізу қажеттігі туралы өз ойларын жазып плакатка жабыстыру керек. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
шағым қалдыра аласыз














