|
Бөлім |
Өнер |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Зат есімнің тәуелденуі 3- сабақ |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.5.1 берілген тақырып/сұрақ бойынша түрлі дереккөздерден (мәтін/сөздік/ сызба/кесте/карта) алынған ақпараттарда кездесетін жаңа сөздердің мағынасын сөздіктер арқылы ашу, жүйелеу, мағлұматтардың маңызды тұстарын анықтау. 3.2.4.1 өз бетінше мәтіннің тақырыбын және мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтау; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің негізгі ойын анықтау |
||||
|
Құндылық |
Жақсылыққа, игілікке бой түзеуге, абыройлы болуға, ар-ұждан, намыс, жауапкершілік, мейірімділік, қамқорлық пен әділдік қасиеттерін жоғары ұстауға баулу және құқықтық мәдениетін қалыптастыру. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Лабиринт» ойыны |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар допты лабиринт арқылы жүргізіп, тесікке түсіреді |
|
Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп |
|
|
Сабақтың ортасы (4 мин) 11 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Орамал, күнделік, тостаған сөздерін үш жақта жекеше, көпше түрінде тәуелдеп жаз «Ой қозғау» әдісі 1.Зат есім дегеніміз не? 2.Зат есім нешеге бөлінеді? 3.Зат есімқалай тәуелденеді? Сабақтың тақырыбы мен мақсаты жарияланады
1-тапсырм Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Мәтінді оқы. Төмендегі тақырыптардың қайсысы мәтін мазмұнына сәйкес келеді? Өрнек сөзін жекеше, көпше түрде тәуелдеп жаз. ЕББҚ Мәтін не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Зат есім қалай тәуелденеді? |
Берілген сөздерді үш жақта жекеше, көпше түрінде тәуелдеп жазады
Сұрақтарға жауап береді
Мәтінді оқып, сәйкес тақырып таңдайды Берілген сөзді жекеше, көпше түрде тәуелдеп жазады
|
Дескриптор: -сөздерді тәуелдеп жазады-1б Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Дескриптор: -мәтіннің негізгі ойын анықтайды-1б -мәтін мазмұнына сай тақырыпты анықтайды-1б -берілген сөзді жекеше түрде тәуелдеп жазады-1б - берілген сөзді көпше түрде тәуелдеп жазады-1б ҚБ: Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық 47-жаттығу 31- бет Таратпа Қалам сап Қолсағат |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Із кесуші» әдісі Жоғарыдағы мәтін бөліктерінің атауын толықтыр. Осы жоспар бойынша мәтіннің мазмұнын айтып көр. Жоғарыда оқыған, мазмұнын айтқан мәтініңнің жанрын анықта. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Қандай жалғауларды тәуелдік жалғаулар дейді? |
Жоспар бойынша мәтіннің мазмұнын айтады |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -мәтін бөліктерінің атауын толықтырады-1б -жоспар бойынша мәтін мазмұнын әңгімелейді-1б -мәтіннің жанрын анықтайды-1б |
Оқулық 48-жаттығу 32-бет Дәптер қаламсап |
|
|
10 мин |
3 –тапсырма Жұптық жұмыс «Көршіңмен әңгімелес»әдісі Жұмбақты оқып, шешуін тап. Тәуелденген сөздерді тауып, оларды үш жақта, жекеше және көпше түрде айт ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не білдің, не үйрендің? |
Жұмбақтың шешуін табады, тәуелденген сөздерді тауып, оларды үш жақта, жекеше және көпше түрде айтады |
Дескриптор: -жұмбақтың шешуін табады-1б -тәуелденген сөздерді үш жақта, жекеше және көпше түрде айтады-1б |
Оқулық 49-жаттығу 32-бет |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия 7 мин |
Үйге тапсырма. 50 –жаттығу 32 -бет «Нысана» әдісі 5 баллдық шкала бойынша тақырыптың қызықтылығын, пайдалылығын және сапасын, сабақ барысындағы оқу –әрекеттеріңіздің жетістігін бағалаңыз.
|
Балалар таратылған стикерларға презентацияда көрсетілген және төмендегі критерийлер бойынша : - нені білді, нені үйренді; - не әлі де түсініксіз; - қандай бағытта жұмыс жүргізу қажеттігі туралы өз ойларын жазып плакатка жабыстыру керек. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Зат есімнің тәуелденуі 3- сабақ ҚМЖ
Зат есімнің тәуелденуі 3- сабақ ҚМЖ
|
Бөлім |
Өнер |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Зат есімнің тәуелденуі 3- сабақ |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.5.1 берілген тақырып/сұрақ бойынша түрлі дереккөздерден (мәтін/сөздік/ сызба/кесте/карта) алынған ақпараттарда кездесетін жаңа сөздердің мағынасын сөздіктер арқылы ашу, жүйелеу, мағлұматтардың маңызды тұстарын анықтау. 3.2.4.1 өз бетінше мәтіннің тақырыбын және мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтау; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің негізгі ойын анықтау |
||||
|
Құндылық |
Жақсылыққа, игілікке бой түзеуге, абыройлы болуға, ар-ұждан, намыс, жауапкершілік, мейірімділік, қамқорлық пен әділдік қасиеттерін жоғары ұстауға баулу және құқықтық мәдениетін қалыптастыру. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Лабиринт» ойыны |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар допты лабиринт арқылы жүргізіп, тесікке түсіреді |
|
Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп |
|
|
Сабақтың ортасы (4 мин) 11 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Орамал, күнделік, тостаған сөздерін үш жақта жекеше, көпше түрінде тәуелдеп жаз «Ой қозғау» әдісі 1.Зат есім дегеніміз не? 2.Зат есім нешеге бөлінеді? 3.Зат есімқалай тәуелденеді? Сабақтың тақырыбы мен мақсаты жарияланады
1-тапсырм Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Мәтінді оқы. Төмендегі тақырыптардың қайсысы мәтін мазмұнына сәйкес келеді? Өрнек сөзін жекеше, көпше түрде тәуелдеп жаз. ЕББҚ Мәтін не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Зат есім қалай тәуелденеді? |
Берілген сөздерді үш жақта жекеше, көпше түрінде тәуелдеп жазады
Сұрақтарға жауап береді
Мәтінді оқып, сәйкес тақырып таңдайды Берілген сөзді жекеше, көпше түрде тәуелдеп жазады
|
Дескриптор: -сөздерді тәуелдеп жазады-1б Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Дескриптор: -мәтіннің негізгі ойын анықтайды-1б -мәтін мазмұнына сай тақырыпты анықтайды-1б -берілген сөзді жекеше түрде тәуелдеп жазады-1б - берілген сөзді көпше түрде тәуелдеп жазады-1б ҚБ: Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық 47-жаттығу 31- бет Таратпа Қалам сап Қолсағат |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Із кесуші» әдісі Жоғарыдағы мәтін бөліктерінің атауын толықтыр. Осы жоспар бойынша мәтіннің мазмұнын айтып көр. Жоғарыда оқыған, мазмұнын айтқан мәтініңнің жанрын анықта. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Қандай жалғауларды тәуелдік жалғаулар дейді? |
Жоспар бойынша мәтіннің мазмұнын айтады |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -мәтін бөліктерінің атауын толықтырады-1б -жоспар бойынша мәтін мазмұнын әңгімелейді-1б -мәтіннің жанрын анықтайды-1б |
Оқулық 48-жаттығу 32-бет Дәптер қаламсап |
|
|
10 мин |
3 –тапсырма Жұптық жұмыс «Көршіңмен әңгімелес»әдісі Жұмбақты оқып, шешуін тап. Тәуелденген сөздерді тауып, оларды үш жақта, жекеше және көпше түрде айт ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не білдің, не үйрендің? |
Жұмбақтың шешуін табады, тәуелденген сөздерді тауып, оларды үш жақта, жекеше және көпше түрде айтады |
Дескриптор: -жұмбақтың шешуін табады-1б -тәуелденген сөздерді үш жақта, жекеше және көпше түрде айтады-1б |
Оқулық 49-жаттығу 32-бет |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия 7 мин |
Үйге тапсырма. 50 –жаттығу 32 -бет «Нысана» әдісі 5 баллдық шкала бойынша тақырыптың қызықтылығын, пайдалылығын және сапасын, сабақ барысындағы оқу –әрекеттеріңіздің жетістігін бағалаңыз.
|
Балалар таратылған стикерларға презентацияда көрсетілген және төмендегі критерийлер бойынша : - нені білді, нені үйренді; - не әлі де түсініксіз; - қандай бағытта жұмыс жүргізу қажеттігі туралы өз ойларын жазып плакатка жабыстыру керек. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
шағым қалдыра аласыз













