|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Заттар және олардың қасиеттері.Ауа мен су |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
М.Жунисова |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Тақырыбы |
Заттар және олардың қасиеттері. Ауа мен су |
|||||
|
Оқу мақсаты |
4.3.2.4 ауаның табиғаттағы орын ауыстыру процесін түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар заттың қасиетіне байланысты қолдану аясын анықтайды және алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсынады |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап: қоршаған ортаның тазалығын сақтайды |
|||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 минут |
I.Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Психологиялық ахуалды жақсарту Қайырлы күн досым, Қайырлы күн болсын! Жеті күннің әр күні, Сәттілікке толсын. Біздің алар бағамыз, Кілең бестік болсын. |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. 2.Өлең шумағын мәнерлеп айтады |
Жарайсыңдар! |
|
||
|
4 минут |
II. Үй тапсырмасын сұрау Өткен сабақты пысықтау. Өткенді пысықтау Шульман ілімі «бас, қол, жүрек»
1. Иісті қалай сезесің? 2. Дәмді қандай мүше арқылы сезесің? 3. Тері арқылы нені сезесің? 4. Заттарды қалай көреміз? 5.Дыбысты қалай естиміз? 6.Суық пен ыстықты қалай сеземіз? 7.Қоршаған ортадан алынған осы ақпараттың бәрі қай мүшеге барады? 8. Сезім мүшелері қалай жұмыс істейді? |
Мәтіннен түсінгендерін айтады. Сұрақтарға жауап береді. Өз ойларын айтады. |
«Домбыра» әдісі
Дескриптор: 1. Мәтіннен түсінгендерін айтады.1б 2.Сұрақтарға жауап береді. Өз ойларын айтады.1б |
оқулық
|
||
|
Сабақтың ортасы 1минут 3 минут 5 минут 5 минут 2 минут 3 минут 5 минут 5 минут 2 минут 3 минут |
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын. III. Жаңа тақырып. Білу және түсіну Сен - заттың қандай қасиеттері болатынын білесің; -Затты қасиетіне байланысты қалай қолданатынын түсінесің.
Жедел жауап
Зат пен дене Суреттерге назар аудар.Бірінші топтағы суреттерге не ортақ? Бұл денелердің арасында қандай байланыс бар?
Екінші топтағы суреттерге не ортақ?Қолғаптар қандай материалдан жасалған? Олардың қайсысын қай кезде қолданады? Неліктен?
Зертте Заттардың қандай қасиеттері болады? Қажетті заттар: Шегелер, целлофан қалта, балға, стақан, файл, тұз, қант.
Сергіту сәті «Біз қандаймыз?» Топ оқушылары бір-біріне жақсы сөздер айтады. Біз қандаймыз? Әдептісің,әдемісің Біз қандаймыз? Сенімдісің, талаптысың Біз қандаймыз? Көңілдісің, көріктісің Біз қандаймыз? Ақылдысың, тәртіптісің Біз қандаймыз? Тәп-тәтті балдаймыз!
ЕБҚ 1. Затқа және денеге мысалда келтір. Затты қолдану Негеш пен Эврика "Зат пен дене" ойынын ойнап отыр. Біреуі денені атайды, екіншісі оның неден жасалғанын және қандай қасиетіне байланысты қолданылғанын айтады.Бұл ойынға сенде қатыс.
Оқулықпен жұмыс. Мәтінді түсініп оқиды. Сен білесің бе? Заттың қорабында, сауытында немесе затбелгісінде арнайы белгілер көрсетіледі. Ол заттың қасиетімен құрамын білдіреді.
Ойлан Заттардың қасиетін өзгертуге бола ма?
Дәптермен жұмыс |
Сұрақтарға жедел жауап береді. Суреттерге назар аударып, бірінші топтағы суреттерге не ортақ екенін анықтайды. Бұл денелердің арасында қандай байланыс барын түсіндіреді. Заттардың қандай қасиеттері болатынын зерттейді. Сергіту сәтін іс-қимылмен көрсетеді. Сұраққа жауап береді. Өз ойларын түсіндіреді. "Зат пен дене" ойынын ұйымдастырады.
Мәтінді түсініп оқиды.
Сұрақтарға ойланып жауап беріп, өз ойларын айтады.
Оқушылар дәптермен жұмыс жасайды |
«Домбыра» әдісі .
Дескриптор: 1. Сұрақтарға жедел жауап береді.1б «Домбыра» әдісі
Дескриптор: 1. Суреттерге назар аударып, бірінші топтағы суреттерге не ортақ екенін анықтайды. 1б 2.Бұл денелердің арасында қандай байланыс барын түсіндіреді. 1б
«Домбыра» әдісі
Дескриптор: 1. Заттардың қандай қасиеттері болатынын зерттейді.1б Дескриптор: 1."Зат пен дене" ойынын ұйымдастырады.1б Дескриптор: 1.Мәтінді түсініп оқиды.1б «Домбыра» әдісі
Дескриптор: 1.Сұрақтарға ойланып жауап беріп, өз ойларын айтады.1б |
Оқулық
Ағаш, картон, ағаш қиқымы, газеттер. Қолғап түрлері
|
||
|
Сабақтың соңы 2 минут 1 минут 2 минут |
IV.Сабақты қорытындылау: 1. Дене деген не? 2.Адам жасаған денелерді не деп атайды? 3.Зат деген не? 4.Заттың қасиеті дегеніміз не? 5. Заттардың қандай қасиеттері болады? -Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Жетістік критерийлеріне жеттік пе?
Үй тапсырма Мәтінді түсініп оқу. Оқушылардың білімін бағалау Рефлексия «Кенгруру» кері байланыс |
Сұрақтарға жауап береді.
Үй тапсырмасын жазады.
Өздері кері байланыс жасайды.
|
Дескриптор 1.Сұраққа жауап беріп, өз ойларын айтады.1б «Домбыра» әдісі
Балдар жиынтығын қою
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Заттар және олардың қасиеттері. Ауа мен су
Заттар және олардың қасиеттері. Ауа мен су
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Заттар және олардың қасиеттері.Ауа мен су |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
М.Жунисова |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Тақырыбы |
Заттар және олардың қасиеттері. Ауа мен су |
|||||
|
Оқу мақсаты |
4.3.2.4 ауаның табиғаттағы орын ауыстыру процесін түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар заттың қасиетіне байланысты қолдану аясын анықтайды және алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсынады |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап: қоршаған ортаның тазалығын сақтайды |
|||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 минут |
I.Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Психологиялық ахуалды жақсарту Қайырлы күн досым, Қайырлы күн болсын! Жеті күннің әр күні, Сәттілікке толсын. Біздің алар бағамыз, Кілең бестік болсын. |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. 2.Өлең шумағын мәнерлеп айтады |
Жарайсыңдар! |
|
||
|
4 минут |
II. Үй тапсырмасын сұрау Өткен сабақты пысықтау. Өткенді пысықтау Шульман ілімі «бас, қол, жүрек»
1. Иісті қалай сезесің? 2. Дәмді қандай мүше арқылы сезесің? 3. Тері арқылы нені сезесің? 4. Заттарды қалай көреміз? 5.Дыбысты қалай естиміз? 6.Суық пен ыстықты қалай сеземіз? 7.Қоршаған ортадан алынған осы ақпараттың бәрі қай мүшеге барады? 8. Сезім мүшелері қалай жұмыс істейді? |
Мәтіннен түсінгендерін айтады. Сұрақтарға жауап береді. Өз ойларын айтады. |
«Домбыра» әдісі
Дескриптор: 1. Мәтіннен түсінгендерін айтады.1б 2.Сұрақтарға жауап береді. Өз ойларын айтады.1б |
оқулық
|
||
|
Сабақтың ортасы 1минут 3 минут 5 минут 5 минут 2 минут 3 минут 5 минут 5 минут 2 минут 3 минут |
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын. III. Жаңа тақырып. Білу және түсіну Сен - заттың қандай қасиеттері болатынын білесің; -Затты қасиетіне байланысты қалай қолданатынын түсінесің.
Жедел жауап
Зат пен дене Суреттерге назар аудар.Бірінші топтағы суреттерге не ортақ? Бұл денелердің арасында қандай байланыс бар?
Екінші топтағы суреттерге не ортақ?Қолғаптар қандай материалдан жасалған? Олардың қайсысын қай кезде қолданады? Неліктен?
Зертте Заттардың қандай қасиеттері болады? Қажетті заттар: Шегелер, целлофан қалта, балға, стақан, файл, тұз, қант.
Сергіту сәті «Біз қандаймыз?» Топ оқушылары бір-біріне жақсы сөздер айтады. Біз қандаймыз? Әдептісің,әдемісің Біз қандаймыз? Сенімдісің, талаптысың Біз қандаймыз? Көңілдісің, көріктісің Біз қандаймыз? Ақылдысың, тәртіптісің Біз қандаймыз? Тәп-тәтті балдаймыз!
ЕБҚ 1. Затқа және денеге мысалда келтір. Затты қолдану Негеш пен Эврика "Зат пен дене" ойынын ойнап отыр. Біреуі денені атайды, екіншісі оның неден жасалғанын және қандай қасиетіне байланысты қолданылғанын айтады.Бұл ойынға сенде қатыс.
Оқулықпен жұмыс. Мәтінді түсініп оқиды. Сен білесің бе? Заттың қорабында, сауытында немесе затбелгісінде арнайы белгілер көрсетіледі. Ол заттың қасиетімен құрамын білдіреді.
Ойлан Заттардың қасиетін өзгертуге бола ма?
Дәптермен жұмыс |
Сұрақтарға жедел жауап береді. Суреттерге назар аударып, бірінші топтағы суреттерге не ортақ екенін анықтайды. Бұл денелердің арасында қандай байланыс барын түсіндіреді. Заттардың қандай қасиеттері болатынын зерттейді. Сергіту сәтін іс-қимылмен көрсетеді. Сұраққа жауап береді. Өз ойларын түсіндіреді. "Зат пен дене" ойынын ұйымдастырады.
Мәтінді түсініп оқиды.
Сұрақтарға ойланып жауап беріп, өз ойларын айтады.
Оқушылар дәптермен жұмыс жасайды |
«Домбыра» әдісі .
Дескриптор: 1. Сұрақтарға жедел жауап береді.1б «Домбыра» әдісі
Дескриптор: 1. Суреттерге назар аударып, бірінші топтағы суреттерге не ортақ екенін анықтайды. 1б 2.Бұл денелердің арасында қандай байланыс барын түсіндіреді. 1б
«Домбыра» әдісі
Дескриптор: 1. Заттардың қандай қасиеттері болатынын зерттейді.1б Дескриптор: 1."Зат пен дене" ойынын ұйымдастырады.1б Дескриптор: 1.Мәтінді түсініп оқиды.1б «Домбыра» әдісі
Дескриптор: 1.Сұрақтарға ойланып жауап беріп, өз ойларын айтады.1б |
Оқулық
Ағаш, картон, ағаш қиқымы, газеттер. Қолғап түрлері
|
||
|
Сабақтың соңы 2 минут 1 минут 2 минут |
IV.Сабақты қорытындылау: 1. Дене деген не? 2.Адам жасаған денелерді не деп атайды? 3.Зат деген не? 4.Заттың қасиеті дегеніміз не? 5. Заттардың қандай қасиеттері болады? -Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Жетістік критерийлеріне жеттік пе?
Үй тапсырма Мәтінді түсініп оқу. Оқушылардың білімін бағалау Рефлексия «Кенгруру» кері байланыс |
Сұрақтарға жауап береді.
Үй тапсырмасын жазады.
Өздері кері байланыс жасайды.
|
Дескриптор 1.Сұраққа жауап беріп, өз ойларын айтады.1б «Домбыра» әдісі
Балдар жиынтығын қою
|
|
||
шағым қалдыра аласыз


























