|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану Алматыкітап |
|||||
|
Бөлім: |
Табиғат физикасы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№23 сабақ. Заттар неліктен қозғалады? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.1.1 - түрлі денелердің әртүрлі жылдамдықпен қозғалуына мысал келтіру; 2.5.1.2 - жылдамдықты түсіндіруде сапалық сипаттамаларын қолдану (жылдам, баяу); |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Түрлі денелердің әртүрлі жылдамдықпен қозғалуын біледі |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: Жасампаздық пен жаңашылдық |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ПЕН ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Жаңашылдық - заман талабы |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру. Үй тапсырмасы 6-тапсырма «Жұлдыздар неге күндіз көрінбейді?» деген тақырыпта бақылау жүргіз. Қорытынды жаса. 1. Қараңғы түскенін күтіп, бөлменің шамын жақ. 2. Терезеге жақын келіп, көшеге қара. 3. Не көріп тұрсың? 4. Шамды өшіріп, қайтадан терезеден қара. 5. Енді не көріп тұрсың? 6. Жұлдыздардың күндіз неге көрінбейтініне қорытынды жаса Құндылық мақсаты: Заттардың қозғалыс айырмашылығын ажыра білуге үйрету. Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Буындардың орнын ауыстыр, сонда сабақта не туралы айтылатынын білесің. Оның не екенін есіңе түсір. ҒА ҚОЗ ЛЫС ҚОЗҒАЛЫС 2-тапсырма Суретке қара. Арба мен мәшиненің жүруіне, доптың домалауына не себеп болып тұр? Заттар ненің әсерінен қозғалысқа түседі?
ЕБҚ 3-тапсырма Заттардың қозғалысқа түсуіне не әсер етеді? Тәжірибе жүргіз. 1. Алдыңа қаламсауытты қой. 2. Заттың қозғалғанын не қозғалмағанын бақыла. 3. Қаламсауытты итер. 4. Қорытынды жаса. ЕҚБ 4-тапсырма Итеру мен сүйреу арқылы болатын денелердің қозғалысына мысалдар келтір. 5-тапсырма Суреттерге қарап, күштің қандай болатынын айт. Өз мысалыңды келтір. Ж: ауырлық күші үйкеліс күші серпіліс күші Үй тапсырмасы 7-тапсырма Аспанға батпырауық ұшырып көрдің бе? Батпырауықтың ұшуына не көмектеседі? Батпырауықтың жібін жібере салып, не болғанын бақыла. 8-тапсырма Түрлі дереккөздерді пайдаланып, кемені қалай жасайтынын біл. Оны қандай материалдан жасау керектігін ойлан. Кеме жаса. Оны суға түсір. Кемені ненің көмегімен қозғалысқа түсіруге болады?
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Өткенді пысықтайды Сұраққа жауап береді Жаңа тақырыпты түсініп алады Өз ойын айтады Жаттығу жасайды Жеке жұмыс жүргізеді Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: «Жұлдыздар неге күндіз көрінбейді?» деген тақырыпта бақылау жүргізіп, қорытынды жасайды-1б ҚБ: « Ашық журнал» әдісі Дескриптор: Көлік түрлерін ажырата алады-1б
Дескриптор: Заттар ненің әсерінен қозғалысқа түсетінін табады-1б
Тамаша! Дескриптор: Итеру мен сүйреу арқылы болатын денелердің қозғалысына мысалдар келтіреді -1б
Дескриптор: Суреттерге қарап, күштің қандай болатынын айтады-1б Дескриптор: Зерттеу жұмысын жүргізеді-1б Дескриптор: Түрлі дереккөздерді пайдаланып, кемені қалай жасайтынын біледі-1б «Білім заряды» әдісі |
Суреттер Оқулық оқулық
Суреттер
Суреттер Қимылдар Оқулық Суреттер Есеп жазылған парақтар Кеме үлгісі Кері байланыс тақтасы |
||



жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Заттар неліктен қозғалады? 2-сынып
Заттар неліктен қозғалады? 2-сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану Алматыкітап |
|||||
|
Бөлім: |
Табиғат физикасы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№23 сабақ. Заттар неліктен қозғалады? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.1.1 - түрлі денелердің әртүрлі жылдамдықпен қозғалуына мысал келтіру; 2.5.1.2 - жылдамдықты түсіндіруде сапалық сипаттамаларын қолдану (жылдам, баяу); |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Түрлі денелердің әртүрлі жылдамдықпен қозғалуын біледі |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: Жасампаздық пен жаңашылдық |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ПЕН ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Жаңашылдық - заман талабы |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру. Үй тапсырмасы 6-тапсырма «Жұлдыздар неге күндіз көрінбейді?» деген тақырыпта бақылау жүргіз. Қорытынды жаса. 1. Қараңғы түскенін күтіп, бөлменің шамын жақ. 2. Терезеге жақын келіп, көшеге қара. 3. Не көріп тұрсың? 4. Шамды өшіріп, қайтадан терезеден қара. 5. Енді не көріп тұрсың? 6. Жұлдыздардың күндіз неге көрінбейтініне қорытынды жаса Құндылық мақсаты: Заттардың қозғалыс айырмашылығын ажыра білуге үйрету. Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Буындардың орнын ауыстыр, сонда сабақта не туралы айтылатынын білесің. Оның не екенін есіңе түсір. ҒА ҚОЗ ЛЫС ҚОЗҒАЛЫС 2-тапсырма Суретке қара. Арба мен мәшиненің жүруіне, доптың домалауына не себеп болып тұр? Заттар ненің әсерінен қозғалысқа түседі?
ЕБҚ 3-тапсырма Заттардың қозғалысқа түсуіне не әсер етеді? Тәжірибе жүргіз. 1. Алдыңа қаламсауытты қой. 2. Заттың қозғалғанын не қозғалмағанын бақыла. 3. Қаламсауытты итер. 4. Қорытынды жаса. ЕҚБ 4-тапсырма Итеру мен сүйреу арқылы болатын денелердің қозғалысына мысалдар келтір. 5-тапсырма Суреттерге қарап, күштің қандай болатынын айт. Өз мысалыңды келтір. Ж: ауырлық күші үйкеліс күші серпіліс күші Үй тапсырмасы 7-тапсырма Аспанға батпырауық ұшырып көрдің бе? Батпырауықтың ұшуына не көмектеседі? Батпырауықтың жібін жібере салып, не болғанын бақыла. 8-тапсырма Түрлі дереккөздерді пайдаланып, кемені қалай жасайтынын біл. Оны қандай материалдан жасау керектігін ойлан. Кеме жаса. Оны суға түсір. Кемені ненің көмегімен қозғалысқа түсіруге болады?
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Өткенді пысықтайды Сұраққа жауап береді Жаңа тақырыпты түсініп алады Өз ойын айтады Жаттығу жасайды Жеке жұмыс жүргізеді Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: «Жұлдыздар неге күндіз көрінбейді?» деген тақырыпта бақылау жүргізіп, қорытынды жасайды-1б ҚБ: « Ашық журнал» әдісі Дескриптор: Көлік түрлерін ажырата алады-1б
Дескриптор: Заттар ненің әсерінен қозғалысқа түсетінін табады-1б
Тамаша! Дескриптор: Итеру мен сүйреу арқылы болатын денелердің қозғалысына мысалдар келтіреді -1б
Дескриптор: Суреттерге қарап, күштің қандай болатынын айтады-1б Дескриптор: Зерттеу жұмысын жүргізеді-1б Дескриптор: Түрлі дереккөздерді пайдаланып, кемені қалай жасайтынын біледі-1б «Білім заряды» әдісі |
Суреттер Оқулық оқулық
Суреттер
Суреттер Қимылдар Оқулық Суреттер Есеп жазылған парақтар Кеме үлгісі Кері байланыс тақтасы |
||



шағым қалдыра аласыз
















