2024-2025 оқу жылына арналған
Қысқа мерзімді сабақ жоспарларын жүктеп алғыңыз келеді ме?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен жасалған
Материалдар / Заттар тобын салыстыру және санау
«Ustaz tilegi» - Республикалық кәсіби педагогтар қауымдастығына қосылып, сайттағы 381 569 материалды тегін жүктеп алу мүмкіндігіне ие болыңыз
Толығырақ

Заттар тобын салыстыру және санау

Материал туралы қысқаша түсінік
Мектепалды даярлық
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар

Бөлім: Математика негіздері

Тақырып: Заттар тобын салыстыру және санау

Мақсаты:Заттар тобын салыстыру (қай топта зат көп немесе аз екенін анықтау).

Заттарды санауды үйрену (1-ден 10-ға дейін).

Логикалық ойлау мен салыстыру дағдыларын дамыту.

Оқу мақсаттары:

Заттарды санына қарай салыстыра білу.

1-ден 10-ға дейін санауды үйрену.

Көрнекі құралдар арқылы топтарды сәйкестендіру.

Күтілетін нәтижелер:

Балалар заттар санын дұрыс анықтап, олардың айырмашылықтарын атай алады.

Топтар арасындағы заттардың көптігі мен аздығын түсінеді.

Сан қатарын дұрыс атап, ретімен санауды үйренеді.

Құралдар мен ресурстар:

Түрлі түсті кубиктер, ойыншықтар, суреттер (әртүрлі топтарға бөлуге ыңғайлы).

Санау таяқшалары немесе карточкалар.

Интерактивті тақта (болса).

Сабақтың барысы:

1. Ұйымдастыру кезеңі (3-5 минут):

Балаларды жарқын көңіл күймен қарсы алу.

Сабақтың мақсатын қарапайым тілмен түсіндіру: "Біз бүгін заттарды санап, қай топта зат көп екенін анықтаймыз".

2. Кіріспе (5-7 минут):

Балаларға 2-3 топ заттарды көрсету (мысалы, кубиктер мен доптар).

Сұрақ қою: "Қай топта зат көп?", "Қайсысында аз?".

Балалардың жауаптарын тыңдап, дұрыс жауапты бірге табу.

3. Негізгі бөлім (10-15 минут):

1-тапсырма: Балаларға 1-ден 10-ға дейін заттарды санауды ұсыну.

Мысалы: "Мына үстелде неше кубик бар?"

2-тапсырма: Заттар топтарын салыстыру:

Бір топқа 5 кубик, екінші топқа 7 кубик қойып, балалардан сұрау: "Қайсысында көп? Қайсысында аз?"

3-тапсырма: Көрнекі құралдармен жұмыс. Балалардан заттарды топтарға бөліп, санын анықтауды сұрау.

4. Қорытынды (5 минут):

Балаларға сұрақтар қою арқылы сабақты бекіту:

"Бүгін біз не үйрендік?"

"Қай топта зат көп екенін қалай білуге болады?"

Балаларды мақтау, жақсы нәтижелері үшін алғыс айту.

24 Наурыз 2025
125
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі