|
Мектеп: |
Красный Яр №2 ЖОББМ |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Каримова А.Е |
|
|
Күні: |
15.04.2025 |
|
|
Сынып: 0«А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Заттар тобын салыстыру және санау. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Топтарда заттардың тең және тең емес санын анықтауға, санау және топтарды салыстыру негізінде сандық мәндерді дұрыс айту; талдау, салыстыру, қарапайым тұжырымдар жасауға үйрету; Есте сақтау, сөйлеу, назар аудару, қолдың ұсақ моторикасын дамыту. Дербестікке тәрбиелеу. Басталған істі соңына дейін жеткізуге баулу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
- Артық,кем,теңдік туралы ұғымдарын қалыптастырады. - Заттарды салыстыруға үйренеді. - Үлкен және кіші сандарды анықтай алады. - Салыстыра алады және қаншалықты артық немесе кем екенін айырады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдас-тыру 3 мин |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі: Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Қайырлы күн – Көк аспан! Қайырлы күн - Алтын күн! Қайырлы күн -қонақтар! Қайырлы күн – достарым! Қайырлы күн – бәріңізге! |
Оқушылар орнында тұрып амандасады. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Керемет! Жақсы! |
Өлең жолдары |
|
Өткенді қайталау. 3 мин Жаңа білім 5 мин 3 мин 2 мин 3 мин 4 мин Бекіту 5 мин |
1 – 20 дейінгі садарды тура және кері санау Балалар сендер ойын ойнағанды жақсы көресіңдер ме? Ия. 1- «Салыстыр» ойыны. 2- Сыныптағы ұлдар мен қыздарды сана. Қайсысы көп? Қайсысы аз? Олай болса бүгін біз «Артық,кем,тең» таңбалары туралы айтатын боламыз. -Жарайсыңдар, балалар! Біз бұл таңбалармен не істейміз? Қайда қолданамыз? -Дұрыс айтасыңдар,салыстырамыз. -Бүгінгі тақырып заттар тобын салыстыру және санау. Тосын қонақ есік қағады. - Балалар, тыңдаңдаршы, біреу есік қағатын сияқты. Осы кезде есіктен қолында қоржыны бар қыз кіреді. -Сәлеметсіңдер ме, балалар? Менің атым Айсұлу. Мен сендерден көмек сұрап келдім. Көмектесесіңдер ме? -Иә - Мен жайлауға барып сендер сияқты достарыма сабақ үйретейін десем, не үйретерімді білмей тұрмын. Менің қолымдағы қоржында киіз үйдің бөлшектерінде жасырылған тапсырмалар бар екен. Сол тапсырмаларды орындасам киіз үйді құрастыра аламын. Олай болса тапсырмаларды орындап көрейікші. - Мынау менің қолымдағы не? - Кереге. Керегедегі тапсырма: Гүлдер мен көбелектерді сана және салыстыр. Мінекей, керегедегі тапсырманы орындадық. - Ал мынау менің қолымдағы киіз үйдің қай бөлшегі? - Шаңырақ. Шаңырақтың тапсырмасы: «Көршісін тап» Берілген сандардың көрші сандарын атап жазу. Сергіту сәті «Ұлттық оюлар » - Ал, енді менің қолымдағы не, білесіңдер ме? - Уықтар - Дұрыс. Уықтағы тапсырма: жеке жұмыс. Балалар жеке берілген тапсырманы оындап, кезекпен шығып түсіндіріп береді. -Жарайсыңдар балалар! - Киіз үйіміз құрылды. Енді тек құрылатын несі қалды? - Есігі қажет. - Дұрыс айтасыңдар. Есіктегі тапсырма: Үздік сызықтарды көрсетілген түспен бастырып жаз. -Біздің киіз үйіміздің қаңқасы құрылды. Енді мұны киізбен қаптауымыз керек. Тапсырма: «Ою өрнек» ойыны Бұл ойында текшені лақтыру арқылы таңдалған оюдағы тапсырманы орындайды.. Ортаға шығатын оқушыны «Оюлы текше» арқылы таңдаймыз.
|
Балалар сабаққа белсенді қатысады.
Тапсырманы дұрыс орындайды.
Тапсырманы дұрыс орындайды.
Өз ойларын дұрыс жеткізеді
Сергіп алады. Партада дұрыс отырады. Тапсырманы дұрыс орындайды. Оқушылар бауырсақта жазылған тапсырмаларды орындап астауға салады. |
Дескриптор: Керемет! Жақсы!сөздерін қолдану. Жарайсың! Керемет! Дескриптор: «Шапалақ», «Аяқ топылдату» Дескриптор: Партада дұрыс отырып, дәптер, қаламды дұрыс ұстайды, тапсырмаларды дұрыс орындайды -«Керемет!». Партада дұрыс отыруда, дәптер, қаламды дұрыс ұстауда, тапсырмаларды орындауда көмек қажет етеді -«Жақсы!». «Ауызша мадақтау» әдісі Жарайсың! Керемет! Жақсы! |
Тосын қонақ Киіз үй жабдықта- рына жазыл-ған тапсырмалар кереге суреті Әріптер, суреттер. Уық суреті Дәптер, қарындаш Сандар жазылған шаршылар, арқан тартып тұрған балалардың суреті. Киіз үйдің есігі. Астау, бауырсақ
|
|
Қорытын-ды 2 мин |
Кері байланыс. «Көңіл күй баспалдағы» Бүгінгі сабақта алған әсерлерін смайликтер арқылы . «Көңіл күй баспалдағы» на орналастырады. |
Сабақтан алған әсерлерін смайлик арқылы баспалдаққа орналастыра ды. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Керемет! Жақсы! |
Смайликтер |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Заттар тобын салыстыру және санау.
Заттар тобын салыстыру және санау.
|
Мектеп: |
Красный Яр №2 ЖОББМ |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Каримова А.Е |
|
|
Күні: |
15.04.2025 |
|
|
Сынып: 0«А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Заттар тобын салыстыру және санау. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Топтарда заттардың тең және тең емес санын анықтауға, санау және топтарды салыстыру негізінде сандық мәндерді дұрыс айту; талдау, салыстыру, қарапайым тұжырымдар жасауға үйрету; Есте сақтау, сөйлеу, назар аудару, қолдың ұсақ моторикасын дамыту. Дербестікке тәрбиелеу. Басталған істі соңына дейін жеткізуге баулу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
- Артық,кем,теңдік туралы ұғымдарын қалыптастырады. - Заттарды салыстыруға үйренеді. - Үлкен және кіші сандарды анықтай алады. - Салыстыра алады және қаншалықты артық немесе кем екенін айырады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдас-тыру 3 мин |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі: Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Қайырлы күн – Көк аспан! Қайырлы күн - Алтын күн! Қайырлы күн -қонақтар! Қайырлы күн – достарым! Қайырлы күн – бәріңізге! |
Оқушылар орнында тұрып амандасады. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Керемет! Жақсы! |
Өлең жолдары |
|
Өткенді қайталау. 3 мин Жаңа білім 5 мин 3 мин 2 мин 3 мин 4 мин Бекіту 5 мин |
1 – 20 дейінгі садарды тура және кері санау Балалар сендер ойын ойнағанды жақсы көресіңдер ме? Ия. 1- «Салыстыр» ойыны. 2- Сыныптағы ұлдар мен қыздарды сана. Қайсысы көп? Қайсысы аз? Олай болса бүгін біз «Артық,кем,тең» таңбалары туралы айтатын боламыз. -Жарайсыңдар, балалар! Біз бұл таңбалармен не істейміз? Қайда қолданамыз? -Дұрыс айтасыңдар,салыстырамыз. -Бүгінгі тақырып заттар тобын салыстыру және санау. Тосын қонақ есік қағады. - Балалар, тыңдаңдаршы, біреу есік қағатын сияқты. Осы кезде есіктен қолында қоржыны бар қыз кіреді. -Сәлеметсіңдер ме, балалар? Менің атым Айсұлу. Мен сендерден көмек сұрап келдім. Көмектесесіңдер ме? -Иә - Мен жайлауға барып сендер сияқты достарыма сабақ үйретейін десем, не үйретерімді білмей тұрмын. Менің қолымдағы қоржында киіз үйдің бөлшектерінде жасырылған тапсырмалар бар екен. Сол тапсырмаларды орындасам киіз үйді құрастыра аламын. Олай болса тапсырмаларды орындап көрейікші. - Мынау менің қолымдағы не? - Кереге. Керегедегі тапсырма: Гүлдер мен көбелектерді сана және салыстыр. Мінекей, керегедегі тапсырманы орындадық. - Ал мынау менің қолымдағы киіз үйдің қай бөлшегі? - Шаңырақ. Шаңырақтың тапсырмасы: «Көршісін тап» Берілген сандардың көрші сандарын атап жазу. Сергіту сәті «Ұлттық оюлар » - Ал, енді менің қолымдағы не, білесіңдер ме? - Уықтар - Дұрыс. Уықтағы тапсырма: жеке жұмыс. Балалар жеке берілген тапсырманы оындап, кезекпен шығып түсіндіріп береді. -Жарайсыңдар балалар! - Киіз үйіміз құрылды. Енді тек құрылатын несі қалды? - Есігі қажет. - Дұрыс айтасыңдар. Есіктегі тапсырма: Үздік сызықтарды көрсетілген түспен бастырып жаз. -Біздің киіз үйіміздің қаңқасы құрылды. Енді мұны киізбен қаптауымыз керек. Тапсырма: «Ою өрнек» ойыны Бұл ойында текшені лақтыру арқылы таңдалған оюдағы тапсырманы орындайды.. Ортаға шығатын оқушыны «Оюлы текше» арқылы таңдаймыз.
|
Балалар сабаққа белсенді қатысады.
Тапсырманы дұрыс орындайды.
Тапсырманы дұрыс орындайды.
Өз ойларын дұрыс жеткізеді
Сергіп алады. Партада дұрыс отырады. Тапсырманы дұрыс орындайды. Оқушылар бауырсақта жазылған тапсырмаларды орындап астауға салады. |
Дескриптор: Керемет! Жақсы!сөздерін қолдану. Жарайсың! Керемет! Дескриптор: «Шапалақ», «Аяқ топылдату» Дескриптор: Партада дұрыс отырып, дәптер, қаламды дұрыс ұстайды, тапсырмаларды дұрыс орындайды -«Керемет!». Партада дұрыс отыруда, дәптер, қаламды дұрыс ұстауда, тапсырмаларды орындауда көмек қажет етеді -«Жақсы!». «Ауызша мадақтау» әдісі Жарайсың! Керемет! Жақсы! |
Тосын қонақ Киіз үй жабдықта- рына жазыл-ған тапсырмалар кереге суреті Әріптер, суреттер. Уық суреті Дәптер, қарындаш Сандар жазылған шаршылар, арқан тартып тұрған балалардың суреті. Киіз үйдің есігі. Астау, бауырсақ
|
|
Қорытын-ды 2 мин |
Кері байланыс. «Көңіл күй баспалдағы» Бүгінгі сабақта алған әсерлерін смайликтер арқылы . «Көңіл күй баспалдағы» на орналастырады. |
Сабақтан алған әсерлерін смайлик арқылы баспалдаққа орналастыра ды. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Керемет! Жақсы! |
Смайликтер |
шағым қалдыра аласыз














