Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: математика Сандар туралы ұғым
|
Мектеп: |
||||||||
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||
|
Сынып: 1
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Заттарды санау. Реттік санау
|
|
|||||||
|
Оқу мақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме) |
1.1.1.1** натурал сандардың және нөл санының құрылуын түсіну; 10 көлеміндегі сандарды тура және кері санау; олардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтау
|
||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Оқушыларға 10 көлеміндегі сандарды тура және кері ретпен санау дағдыларын қалыптастыру,заттардың санын анықтау дағдысын бекіту |
||||||||
|
Жетістік критерийлері |
1-ден 10-ға дейін тура және кері санай алады Барлық оқушылар:1-10 дейін санай алады
Көптеген оқушылар:тура және ретпен санайды
Кейбір оқушылар:тура, керіжәне ретпен санайды
|
||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар заттарды белгілеріне сәйкес жиындарға біріктіруін талқылап дәлелдейді. |
||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды ұқыптылыққа жинақылыққа баулу |
||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Ағылшын тілі орыс тілі пәнінімен тірек сөздерді қодану арқылы байланысорнату |
||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Кері ретпен санауға байланысты бейнежаз бакөрсету |
||||||||
|
Бастапқы білім |
Оқушылар 10 көлеміндегі заттарды санауды біледі. |
||||||||
|
Сабақбарысы |
|||||||||
|
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері |
Сабақтағы жоспарланғаніс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы |
(Ұ)Шаттық шеңбері 1-4 ретпен санау арқылы топқа бөлу ОМ таныстыру Бүгін сабақта тура және кері санауды үйренесің. Ойын. «Көршілер».Берілгенсандардың көршілерін табу ...2... , ...7... ,....8..., ...10...
|
http://asyl-bilim.kz/load/balaba_sha/balaba_sha/shatty_she_ber/40-1-0-893 10, 20..... 100-ге дейінгісандарқатары бар карточкалар |
|||||||
|
Сабақтың ортасы |
(Ұ) Сан тізбегіне алманың суретін іліп тура ретпен санау. Оқулықпен жұмыс (8-бет) 1-10-ға дейін тура ретпен санау. 10-нан 1-ге дейін кері ретпен санау Тірек сөздермен жұмыс. Тура ретпенсанау-прямой порядок Кері ретпен санау-обратный порядок Көрнекіліктерді қолдана отырып заттарды санау Сергіту сәті 1,2,3 қарлығаш боп ұш 4,5,6 қарлығаш боп қалқы 7,8,9,10 өз орныңа қон. (Қ)Оқушыларға қарындаштар, таяқшалар ұсынып тура санауын бағалау. 10 көлеміндегі сандарды тура және кері ретпен санау Дидактикалық материалдармен жұмыс Тірек сөздерді үш тілде есте сақтау үшін ойын ұйымдастыру Шарты: 1 қазақша 2 орысша 3 ағылшынша ретпен санайды Бағалау; театр әдісі Дәптермен жұмыс (6-бет) Тура ретпен санап түсіп қалған сандарды жаз. Түсіп қалған сандарды қой.
Бағалау |
|
|||||||
|
Сабақтың соңы |
1-10 дейін санауды қалай атаймыз? 10-1 санауды қалай атаймыз ? Ұстай алмайтын заттарды санай аламыз ба? |
|
|||||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|||||||
|
Түсіп қалған сандарды тап. 1,2,3,4,6,7,8,9,10. 10,9,8,7,5,4,3,2,1 |
Оқушылардың тура және кері санау дағдысын бақылау үшін серпілген сауал әдісін пайдаланамын
|
Сергіту сәтін, ойын ұйымдастыру арқылы қарастырылады
|
|||||||
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі
1:Сабақ соңында барлық оқушылар тура және кері санай алды.
2:Сандардың алдыңғы және кейінгі көршілерін таба алды.
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Әдіс тәсілдердің жас ерекшеліктерге сай болуы. 2: Жұптық жұмыстар
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? Оқушылардың тура ,ретпен санауды толық меңгергенін білдім.Кейбір оқушылардың кері санауда көңіл бөлу керектігін байқадым.
|
|||||||||
|
2 |
|
4 |
|
3 |
|
5 |
|
6 |
|
8 |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Заттарды санау. Реттік санау" қысқа мерзімді жоспар. Математика 1 сынып
"Заттарды санау. Реттік санау" қысқа мерзімді жоспар. Математика 1 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: математика Сандар туралы ұғым
|
Мектеп: |
||||||||
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||
|
Сынып: 1
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Заттарды санау. Реттік санау
|
|
|||||||
|
Оқу мақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме) |
1.1.1.1** натурал сандардың және нөл санының құрылуын түсіну; 10 көлеміндегі сандарды тура және кері санау; олардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтау
|
||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Оқушыларға 10 көлеміндегі сандарды тура және кері ретпен санау дағдыларын қалыптастыру,заттардың санын анықтау дағдысын бекіту |
||||||||
|
Жетістік критерийлері |
1-ден 10-ға дейін тура және кері санай алады Барлық оқушылар:1-10 дейін санай алады
Көптеген оқушылар:тура және ретпен санайды
Кейбір оқушылар:тура, керіжәне ретпен санайды
|
||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар заттарды белгілеріне сәйкес жиындарға біріктіруін талқылап дәлелдейді. |
||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды ұқыптылыққа жинақылыққа баулу |
||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Ағылшын тілі орыс тілі пәнінімен тірек сөздерді қодану арқылы байланысорнату |
||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Кері ретпен санауға байланысты бейнежаз бакөрсету |
||||||||
|
Бастапқы білім |
Оқушылар 10 көлеміндегі заттарды санауды біледі. |
||||||||
|
Сабақбарысы |
|||||||||
|
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері |
Сабақтағы жоспарланғаніс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы |
(Ұ)Шаттық шеңбері 1-4 ретпен санау арқылы топқа бөлу ОМ таныстыру Бүгін сабақта тура және кері санауды үйренесің. Ойын. «Көршілер».Берілгенсандардың көршілерін табу ...2... , ...7... ,....8..., ...10...
|
http://asyl-bilim.kz/load/balaba_sha/balaba_sha/shatty_she_ber/40-1-0-893 10, 20..... 100-ге дейінгісандарқатары бар карточкалар |
|||||||
|
Сабақтың ортасы |
(Ұ) Сан тізбегіне алманың суретін іліп тура ретпен санау. Оқулықпен жұмыс (8-бет) 1-10-ға дейін тура ретпен санау. 10-нан 1-ге дейін кері ретпен санау Тірек сөздермен жұмыс. Тура ретпенсанау-прямой порядок Кері ретпен санау-обратный порядок Көрнекіліктерді қолдана отырып заттарды санау Сергіту сәті 1,2,3 қарлығаш боп ұш 4,5,6 қарлығаш боп қалқы 7,8,9,10 өз орныңа қон. (Қ)Оқушыларға қарындаштар, таяқшалар ұсынып тура санауын бағалау. 10 көлеміндегі сандарды тура және кері ретпен санау Дидактикалық материалдармен жұмыс Тірек сөздерді үш тілде есте сақтау үшін ойын ұйымдастыру Шарты: 1 қазақша 2 орысша 3 ағылшынша ретпен санайды Бағалау; театр әдісі Дәптермен жұмыс (6-бет) Тура ретпен санап түсіп қалған сандарды жаз. Түсіп қалған сандарды қой.
Бағалау |
|
|||||||
|
Сабақтың соңы |
1-10 дейін санауды қалай атаймыз? 10-1 санауды қалай атаймыз ? Ұстай алмайтын заттарды санай аламыз ба? |
|
|||||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|||||||
|
Түсіп қалған сандарды тап. 1,2,3,4,6,7,8,9,10. 10,9,8,7,5,4,3,2,1 |
Оқушылардың тура және кері санау дағдысын бақылау үшін серпілген сауал әдісін пайдаланамын
|
Сергіту сәтін, ойын ұйымдастыру арқылы қарастырылады
|
|||||||
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі
1:Сабақ соңында барлық оқушылар тура және кері санай алды.
2:Сандардың алдыңғы және кейінгі көршілерін таба алды.
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Әдіс тәсілдердің жас ерекшеліктерге сай болуы. 2: Жұптық жұмыстар
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? Оқушылардың тура ,ретпен санауды толық меңгергенін білдім.Кейбір оқушылардың кері санауда көңіл бөлу керектігін байқадым.
|
|||||||||
|
2 |
|
4 |
|
3 |
|
5 |
|
6 |
|
8 |
шағым қалдыра аласыз













