|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
5.3 Заттар және материалдар |
|||||
|
Педагогтің аты – жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
04.11.2024 |
|||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Заттардың жіктелуі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
6.3.2.2 тірі және өлі табиғатта қышқыл, сілтілі және бейтарап ортаны айыра біледі және әмбебап индикатор көмегімен ортаны анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тірі және өлі табиғатта қышқыл, сілтілі және бейтарап ортаны айыра біледі және әмбебап индикатор көмегімен ортаны анықтайды ЕББҚ: Тірі және өлі табиғатта қышқыл, сілтілі және бейтарап ортаны айыра біледі; |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
Жасампаздық және Жаңашылдық |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс - әрекеті |
Білім алушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 мин 5 мин |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасып, оқушылардың көңілін сабаққа аудару. Сыныпты түгелдеу, сыныптағы оқушылардың зейінін сабаққа аудару Үй жұмысы
Тест сұрақтары: 1. Әмбебап индикатор қандай
заттардың бар екенін анықтауға көмектеседі? 2. Қышқыл ортада әмбебап индикатор қандай түске боялады? a) Қызыл b) Жасыл c) Көк d) Сары 3. Сілтілі ортада әмбебап индикатор қандай түске боялады? a) Қызыл b) Сары c) Көк d) Жасыл 4. Бейтарап ортада әмбебап индикатор қандай түске боялады? a) Қызыл b) Сары c) Көк d) Жасыл 5. Қышқыл ортаны анықтауға қолданылатын мысал ретінде қандай затты келтіруге болады? a) Су b) Лимон шырыны c) Сода ерітіндісі d) Су қайнатқышы 6. Қандай зат сілтілі ортаға мысал болады? a) Лимон шырыны b) Су c) Сода ерітіндісі d) Сүт 7. Әмбебап индикатордың
қолданылуы қандай жағдайларда маңызды? 8. Тірі табиғатта қандай ортаның болуы қажет? a) Тек сілтілі b) Тек қышқыл c) Тек бейтарап d) Әртүрлі орталарда болады 9. Өлі табиғатта қандай орта жиі кездеседі? a) Тек бейтарап b) Тек сілтілі c) Тек қышқыл d) Әртүрлі орталар болады 10. Әмбебап индикаторды қолдану
арқылы біз қандай ақпарат аламыз? |
Мұғаліммен амандасып, кезекші оқушы сыныптағы оқушылардың санын баяндайды Тірі және өлі табиғатта қышқыл, сілтілі және бейтарап ортаны айыра біледі |
(ҚБ) мұғалім 1-10 балл аралығында бағалайды Дескриптор: Жалпы – 2 балл: Табиғатта қышқыл, сілтілі және бейтарап ортаны айыра біледі |
|
||
|
Сабақтың ортасы 3 мин 6 мин 8 мин 7 мин 8 мин |
Жаңа сабақ
(ЖТ)Жеке тапсырма Берілген заттардың қышқыл, сілтілі немесе бейтарап екенін анықтап, қандай түске боялатындығын жазып шығыңыз:
(ЖТ) Жеке тапсырма (ФС) Функционалдық сауаттылық тапсырмасы Дұрыс немесе бұрыс? Төмендегі сөйлемдерге «дұрыс» немесе «бұрыс» деп жауап беріңіз:
(ЖТ) Жеке тапсырма (ЕББҚ) Wordwall бағдарламасы арқылы
|
Сурет арқылы жаңа сабақтың тақырыбымен мақсатын атайды Оқушылар қышқыл және сілтілі мен бейтараптарды анықтап индикатордағы түстерді атайды Оқушылар төмендегі сөздердің дұрыс немесе бұрыс екенін анықтайды Оқушылар ерітінділерді анықтайды |
«Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Индикатордағы түстерін анықтайды Дескриптор: Жалпы 2 – балл: 1.Дұрыс немесе бұрыстарды анықтайды Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Қышқылдар, сілтілер мен бейтараптарға қатысты сұрақтарға жауап береді |
|
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс Сөйлемді жалғастырыңыз
Үй тапсырмасы |
Оқушы жаңа тақырыпты қорытындылап бүгінгі сабаққа кері байланыс орнатады |
Мұғалім оқушылардың тапсырмаларды орындауына байланысты 1 – 10 балл аралығында бағалайды |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Заттардың жіктелуі.5.3 Заттар және материалдар
Заттардың жіктелуі.5.3 Заттар және материалдар
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
5.3 Заттар және материалдар |
|||||
|
Педагогтің аты – жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
04.11.2024 |
|||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Заттардың жіктелуі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
6.3.2.2 тірі және өлі табиғатта қышқыл, сілтілі және бейтарап ортаны айыра біледі және әмбебап индикатор көмегімен ортаны анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тірі және өлі табиғатта қышқыл, сілтілі және бейтарап ортаны айыра біледі және әмбебап индикатор көмегімен ортаны анықтайды ЕББҚ: Тірі және өлі табиғатта қышқыл, сілтілі және бейтарап ортаны айыра біледі; |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
Жасампаздық және Жаңашылдық |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс - әрекеті |
Білім алушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 мин 5 мин |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасып, оқушылардың көңілін сабаққа аудару. Сыныпты түгелдеу, сыныптағы оқушылардың зейінін сабаққа аудару Үй жұмысы
Тест сұрақтары: 1. Әмбебап индикатор қандай
заттардың бар екенін анықтауға көмектеседі? 2. Қышқыл ортада әмбебап индикатор қандай түске боялады? a) Қызыл b) Жасыл c) Көк d) Сары 3. Сілтілі ортада әмбебап индикатор қандай түске боялады? a) Қызыл b) Сары c) Көк d) Жасыл 4. Бейтарап ортада әмбебап индикатор қандай түске боялады? a) Қызыл b) Сары c) Көк d) Жасыл 5. Қышқыл ортаны анықтауға қолданылатын мысал ретінде қандай затты келтіруге болады? a) Су b) Лимон шырыны c) Сода ерітіндісі d) Су қайнатқышы 6. Қандай зат сілтілі ортаға мысал болады? a) Лимон шырыны b) Су c) Сода ерітіндісі d) Сүт 7. Әмбебап индикатордың
қолданылуы қандай жағдайларда маңызды? 8. Тірі табиғатта қандай ортаның болуы қажет? a) Тек сілтілі b) Тек қышқыл c) Тек бейтарап d) Әртүрлі орталарда болады 9. Өлі табиғатта қандай орта жиі кездеседі? a) Тек бейтарап b) Тек сілтілі c) Тек қышқыл d) Әртүрлі орталар болады 10. Әмбебап индикаторды қолдану
арқылы біз қандай ақпарат аламыз? |
Мұғаліммен амандасып, кезекші оқушы сыныптағы оқушылардың санын баяндайды Тірі және өлі табиғатта қышқыл, сілтілі және бейтарап ортаны айыра біледі |
(ҚБ) мұғалім 1-10 балл аралығында бағалайды Дескриптор: Жалпы – 2 балл: Табиғатта қышқыл, сілтілі және бейтарап ортаны айыра біледі |
|
||
|
Сабақтың ортасы 3 мин 6 мин 8 мин 7 мин 8 мин |
Жаңа сабақ
(ЖТ)Жеке тапсырма Берілген заттардың қышқыл, сілтілі немесе бейтарап екенін анықтап, қандай түске боялатындығын жазып шығыңыз:
(ЖТ) Жеке тапсырма (ФС) Функционалдық сауаттылық тапсырмасы Дұрыс немесе бұрыс? Төмендегі сөйлемдерге «дұрыс» немесе «бұрыс» деп жауап беріңіз:
(ЖТ) Жеке тапсырма (ЕББҚ) Wordwall бағдарламасы арқылы
|
Сурет арқылы жаңа сабақтың тақырыбымен мақсатын атайды Оқушылар қышқыл және сілтілі мен бейтараптарды анықтап индикатордағы түстерді атайды Оқушылар төмендегі сөздердің дұрыс немесе бұрыс екенін анықтайды Оқушылар ерітінділерді анықтайды |
«Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Индикатордағы түстерін анықтайды Дескриптор: Жалпы 2 – балл: 1.Дұрыс немесе бұрыстарды анықтайды Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Қышқылдар, сілтілер мен бейтараптарға қатысты сұрақтарға жауап береді |
|
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс Сөйлемді жалғастырыңыз
Үй тапсырмасы |
Оқушы жаңа тақырыпты қорытындылап бүгінгі сабаққа кері байланыс орнатады |
Мұғалім оқушылардың тапсырмаларды орындауына байланысты 1 – 10 балл аралығында бағалайды |
|
||
шағым қалдыра аласыз














