|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
||||||||||||||
|
Бөлім: |
5.3 Заттар және материалдар |
||||||||||||||
|
Педагогтің аты – жөні: |
|
||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Заттардың пайда болуы мен оларға қол жеткізу |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
6.3.3.1 жасанды материалдардың артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтау |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жасанды материалдардың артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтайды ЕББҚ:Жасанды материалдардың артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтайды |
||||||||||||||
|
Құндылықты дарыту |
Жасампаздық және Жаңашылдық |
||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс - әрекеті |
Білім алушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин 5 мин |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасып, оқушылардың көңілін сабаққа аудару. Сыныпты түгелдеу, сыныптағы оқушылардың зейінін сабаққа аудару Үй жұмысы
|
Мұғаліммен амандасып, кезекші оқушы сыныптағы оқушылардың санын баяндайды Оқушылар бейтараптандыруға мысалдар келтіреді |
(ҚБ) мұғалім 1-10 балл аралығында бағалайды Дескриптор: Жалпы – 2 балл: Бейтараптандыруға мысалдар келтіреді |
|
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы 3 мин 8 мин 7 мин 8 мин |
Жаңа сабақ
(ЖТ)Жеке тапсырма (ФС) ЕББҚ тапсырмасы
(ЖТ) Жеке тапсырма (ФС) Функционалдық сауаттылық Таза затпен жасанды заттардың артықшылығымен кемшілігін сипаттаңыз
Бейнеролик: Синтетикалық киімдердің зияндары
(ЖТ) Жеке тапсырма «ЭССЕ» Біздің өміріміздегі табиғи және жасанды материалдардың орны 100 сөз |
Мюнстенберг әдісі арқылы жаңа сабақтың тақырыбымен мақсатын атайды
Табиғи және жасанды заттарды анықтайды
Оқушылар табиғи және жасанды заттардың артықшылығымен кемшілігін анықтап сипаттайды
Бейнероликті талдап сипаттайды
Оқушылар бүгінгі тақырыпқа сәйкес эссе жазады |
«Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.
Дескриптор: Жалпы 2 – балл: 1.Табиғи заттарды анықтайды 2.Жасанды заттарды анықтайды
Дескриптор: Жалпы 4 – балл: 1.Артықшылығын атайды 2.Кемшілігін атайды
Дескриптор: Жалпы 2 – балл: 1.Тақырыпқа сәйкес эссе жазады |
|
|||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс
|
Оқушы жаңа тақырыпты қорытындылап бүгінгі сабаққа кері байланыс орнатады |
Мұғалім оқушылардың тапсырмаларды орындауына байланысты 1 – 10 балл аралығында бағалайды |
|
|||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Заттардың пайда болуы және оған қол жеткізу. 6-сынып
Заттардың пайда болуы және оған қол жеткізу. 6-сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
||||||||||||||
|
Бөлім: |
5.3 Заттар және материалдар |
||||||||||||||
|
Педагогтің аты – жөні: |
|
||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Заттардың пайда болуы мен оларға қол жеткізу |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
6.3.3.1 жасанды материалдардың артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтау |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жасанды материалдардың артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтайды ЕББҚ:Жасанды материалдардың артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтайды |
||||||||||||||
|
Құндылықты дарыту |
Жасампаздық және Жаңашылдық |
||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс - әрекеті |
Білім алушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин 5 мин |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасып, оқушылардың көңілін сабаққа аудару. Сыныпты түгелдеу, сыныптағы оқушылардың зейінін сабаққа аудару Үй жұмысы
|
Мұғаліммен амандасып, кезекші оқушы сыныптағы оқушылардың санын баяндайды Оқушылар бейтараптандыруға мысалдар келтіреді |
(ҚБ) мұғалім 1-10 балл аралығында бағалайды Дескриптор: Жалпы – 2 балл: Бейтараптандыруға мысалдар келтіреді |
|
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы 3 мин 8 мин 7 мин 8 мин |
Жаңа сабақ
(ЖТ)Жеке тапсырма (ФС) ЕББҚ тапсырмасы
(ЖТ) Жеке тапсырма (ФС) Функционалдық сауаттылық Таза затпен жасанды заттардың артықшылығымен кемшілігін сипаттаңыз
Бейнеролик: Синтетикалық киімдердің зияндары
(ЖТ) Жеке тапсырма «ЭССЕ» Біздің өміріміздегі табиғи және жасанды материалдардың орны 100 сөз |
Мюнстенберг әдісі арқылы жаңа сабақтың тақырыбымен мақсатын атайды
Табиғи және жасанды заттарды анықтайды
Оқушылар табиғи және жасанды заттардың артықшылығымен кемшілігін анықтап сипаттайды
Бейнероликті талдап сипаттайды
Оқушылар бүгінгі тақырыпқа сәйкес эссе жазады |
«Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.
Дескриптор: Жалпы 2 – балл: 1.Табиғи заттарды анықтайды 2.Жасанды заттарды анықтайды
Дескриптор: Жалпы 4 – балл: 1.Артықшылығын атайды 2.Кемшілігін атайды
Дескриптор: Жалпы 2 – балл: 1.Тақырыпқа сәйкес эссе жазады |
|
|||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс
|
Оқушы жаңа тақырыпты қорытындылап бүгінгі сабаққа кері байланыс орнатады |
Мұғалім оқушылардың тапсырмаларды орындауына байланысты 1 – 10 балл аралығында бағалайды |
|
|||||||||||
шағым қалдыра аласыз















