Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
6.2 Заттар және материалдар |
|
|
Педагогтың аты – жөні: |
Оспанова М.А |
|
|
Күні: |
26.11.2024 жыл |
|
|
Сынып: 6 «Г» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Заттардың пайда болуы және оларға қол жеткізу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.3.3.1 - жасанды материалдардың артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтау |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық білім алушылар үшін: жасанды және табиғи материалдарды сипаттап,жіктейді,артықшылықтары мен кемшіліктерін салыстырады |
|
|
Бағалау критерийі: |
Барлық білім алушылар үшін:
|
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері: |
Білу, түсіну |
|
|
Құндылықтарға баулу: |
Ұлттық мүдде. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы: (5-7 мин) (- ұйымдастыру, - топтастыру (әдісті анықтау), - үй жұмысын сұрау (әдісті анықтау) қалай бағалайсыз? - жаңа тақырыпты ашу үшін ойды шоғырландыру (қандай мақсатта) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Білім алушылармен амандасу, сыныпты түгендеу 2. Топқа бөліну . «Мозайка» әдісі арқылы білім алушыларды 2 топқа бөлу 3. «Аяқталмаған сөйлем» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау -Бейтараптандыру деген не? -Заттар ортасының қандай түрлері бар? -Сілтілік ортаға қандай заттар жатады? -Бейтарап ортаға не жатады? -Қышқыл ортаға қандай заттар жатады? -Қалақай өсімдігі туралы не білесің ? -Қалақай тиген терінің ашығанын қалай басуға болады? 4. «Мозайка» әдісі. Жаңа тақырып бойынша мозайканың бөлшнктерін құрастыру арқылы, оқушылар олардың мағынасы мен мазмұны, сөздер бойынша пікірлерін білдіреді. |
Білім алушылар сәлемдесіп, сабаққа дайындалады. Тақтада ілінген жер ғаламшарларын таңдау арқылы екі топқа бөлініп отырады: 1-топ. Табиғи заттар тобы 2-топ. Жасанды заттар тобы
Білім алушылар допты тосып алу арқылы үй тапсырмасының сұрақтарына жауап береді. Мозайкада көрсетілген суреттер бойынша білім алушылар өз ойларымен пікірлерін білдіріп, жаңа сабақты болжайды |
«Жарайсың!» «Тамаша!», «Керемет!» сөздері арқылы педагог бағалау жүргізеді. Топ басшылары әрбір тапсырмаға байланысты бағалау парағын толтырады 1 балл |
Бағалау парақтары
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы: 35 мин |
Жаңа білімді меңгерту:
1-тапсырма. Жеке жұмыс. Оқулық мәтінімен жұмыс «Wordwall » платформасы арқылы мәтіннен алынған сұрақтарға жауап беріңіз 2-тапсырма. «Wordwall » платформасы арқылы оқушыларға тапсырма беріледі. 3-тапсырма. Топтық жұмыс. «Пирамида» әдісі арқылы білім алушыларға табиғи және жасанды заттардың фотолары таратылады. 1-топ Табиғи заттар пирамидасын жасайды 2-топ Жасанды заттар пирамидасын жасайды 4-тапсырма. Жеке жұмыс кестеде берілген «Салыстыру сызығын» толтырыңыздар
«Қайталап көр» Сергіту сәті |
Топтық жұмыс. Дескриптор: -табиғи материалдарға анықтама береді -табиғи материалдарға мысалдар келтіреді -табиғи материалдарды сипаттайды
Дескриптор: -Заттарды табиғи және жасанды топтарға жіктейді Дескриптор: - Табиғи заттар пирамидасын жасайды -Жасанды заттар пирамидасын жасайды
Дескриптор: -Табиғи заттардың артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтайды -Жасанды заттардың артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтайды
|
1 балл
1 балл
1 балл
2 балл
2 балл
1 балл
1 балл |
Жаңа тақырып мазмұнындағы презентация
Интер белсенді тақта
Жұмыс қағаздары |
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы: (3 мин)
|
Сабақты бекіту. Сен супермаркет директоры болып қызмет атқарасың. Қағаз пакеттердің бағасы полиэтиленнен жасалған пакеттерге қарағанда сәл қымбат екенін білдің. Тұтынушыларға қандай пакет ұсынасың ? Өз таңдауынды түсіндір. Ситуациялық сұрақта өз таңдауларын түсіндіру арқылы сабағымды бекітемін. Үй тапсырмасы. Өз киімдерінің заттаңбасына қарап, оның матасының құрамын анықтау . «Глобус» әдісі арқылы кері байланыс жасау Білім алушылар бүгінгі сабақты қаншалықты түсінгендіктерін 1-10 аралығындағы шкаламен бағалайды. 1-4 орташа, әліде үйренуім керек 5-7 жақсы, мен түсіндім 8-10 тамаша, мен барлығын түсіндім |
Оқушылар өз таңдауларын түсіндіріп, қағаз пакет пен полиэтилен пакеттің артықшылықтары мен кемшіліктерін айтады
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Заттардың пайда болуы және оларға қол жеткізу
Заттардың пайда болуы және оларға қол жеткізу
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
6.2 Заттар және материалдар |
|
|
Педагогтың аты – жөні: |
Оспанова М.А |
|
|
Күні: |
26.11.2024 жыл |
|
|
Сынып: 6 «Г» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Заттардың пайда болуы және оларға қол жеткізу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.3.3.1 - жасанды материалдардың артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтау |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық білім алушылар үшін: жасанды және табиғи материалдарды сипаттап,жіктейді,артықшылықтары мен кемшіліктерін салыстырады |
|
|
Бағалау критерийі: |
Барлық білім алушылар үшін:
|
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері: |
Білу, түсіну |
|
|
Құндылықтарға баулу: |
Ұлттық мүдде. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы: (5-7 мин) (- ұйымдастыру, - топтастыру (әдісті анықтау), - үй жұмысын сұрау (әдісті анықтау) қалай бағалайсыз? - жаңа тақырыпты ашу үшін ойды шоғырландыру (қандай мақсатта) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Білім алушылармен амандасу, сыныпты түгендеу 2. Топқа бөліну . «Мозайка» әдісі арқылы білім алушыларды 2 топқа бөлу 3. «Аяқталмаған сөйлем» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау -Бейтараптандыру деген не? -Заттар ортасының қандай түрлері бар? -Сілтілік ортаға қандай заттар жатады? -Бейтарап ортаға не жатады? -Қышқыл ортаға қандай заттар жатады? -Қалақай өсімдігі туралы не білесің ? -Қалақай тиген терінің ашығанын қалай басуға болады? 4. «Мозайка» әдісі. Жаңа тақырып бойынша мозайканың бөлшнктерін құрастыру арқылы, оқушылар олардың мағынасы мен мазмұны, сөздер бойынша пікірлерін білдіреді. |
Білім алушылар сәлемдесіп, сабаққа дайындалады. Тақтада ілінген жер ғаламшарларын таңдау арқылы екі топқа бөлініп отырады: 1-топ. Табиғи заттар тобы 2-топ. Жасанды заттар тобы
Білім алушылар допты тосып алу арқылы үй тапсырмасының сұрақтарына жауап береді. Мозайкада көрсетілген суреттер бойынша білім алушылар өз ойларымен пікірлерін білдіріп, жаңа сабақты болжайды |
«Жарайсың!» «Тамаша!», «Керемет!» сөздері арқылы педагог бағалау жүргізеді. Топ басшылары әрбір тапсырмаға байланысты бағалау парағын толтырады 1 балл |
Бағалау парақтары
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы: 35 мин |
Жаңа білімді меңгерту:
1-тапсырма. Жеке жұмыс. Оқулық мәтінімен жұмыс «Wordwall » платформасы арқылы мәтіннен алынған сұрақтарға жауап беріңіз 2-тапсырма. «Wordwall » платформасы арқылы оқушыларға тапсырма беріледі. 3-тапсырма. Топтық жұмыс. «Пирамида» әдісі арқылы білім алушыларға табиғи және жасанды заттардың фотолары таратылады. 1-топ Табиғи заттар пирамидасын жасайды 2-топ Жасанды заттар пирамидасын жасайды 4-тапсырма. Жеке жұмыс кестеде берілген «Салыстыру сызығын» толтырыңыздар
«Қайталап көр» Сергіту сәті |
Топтық жұмыс. Дескриптор: -табиғи материалдарға анықтама береді -табиғи материалдарға мысалдар келтіреді -табиғи материалдарды сипаттайды
Дескриптор: -Заттарды табиғи және жасанды топтарға жіктейді Дескриптор: - Табиғи заттар пирамидасын жасайды -Жасанды заттар пирамидасын жасайды
Дескриптор: -Табиғи заттардың артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтайды -Жасанды заттардың артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтайды
|
1 балл
1 балл
1 балл
2 балл
2 балл
1 балл
1 балл |
Жаңа тақырып мазмұнындағы презентация
Интер белсенді тақта
Жұмыс қағаздары |
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы: (3 мин)
|
Сабақты бекіту. Сен супермаркет директоры болып қызмет атқарасың. Қағаз пакеттердің бағасы полиэтиленнен жасалған пакеттерге қарағанда сәл қымбат екенін білдің. Тұтынушыларға қандай пакет ұсынасың ? Өз таңдауынды түсіндір. Ситуациялық сұрақта өз таңдауларын түсіндіру арқылы сабағымды бекітемін. Үй тапсырмасы. Өз киімдерінің заттаңбасына қарап, оның матасының құрамын анықтау . «Глобус» әдісі арқылы кері байланыс жасау Білім алушылар бүгінгі сабақты қаншалықты түсінгендіктерін 1-10 аралығындағы шкаламен бағалайды. 1-4 орташа, әліде үйренуім керек 5-7 жақсы, мен түсіндім 8-10 тамаша, мен барлығын түсіндім |
Оқушылар өз таңдауларын түсіндіріп, қағаз пакет пен полиэтилен пакеттің артықшылықтары мен кемшіліктерін айтады
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


















