Жалпы білім беретін №39 мектеп
Ашық сабақ
Тақырыбы: «Заттардың қасиеті қалай өзгереді?»
Өткізген мұғалім: Сембайқызы Ақжан

Атырау 2023-2024 оқу жылы
Бекітемін: Баймуханова Ж.Т
|
Бөлім |
Заттардың және олардың қасиеттері. Ауа мен су |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
Сембайқызы Ақжан |
|||||
|
Күні |
28. 11.2023ж |
|||||
|
Сынып: 4 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Пәні |
Жаратылыстану |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Заттардың қасиеті қалай өзгереді? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.3.1.1заттың қасиетіне
байланысты қолдану аясын анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
-заттардың басқа затқа айналуы қалай жүретінін білесің; -жаңа зат қалай пайда болатынын түсінесің; |
|||||
|
Бағалау критерийі |
- заттың қасиетіне байланысты қолдану аясын анықтайды; -ағаш жаңқасының үдеріске дейінгі қасиетін анықтайды,ағаш жаңқасының үдерістен кейінгі қасиетін анықтайды; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Алдыңғы білімді қайталау «Күн көзін ашайық» әдісі арқылы. Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстырады Ой қозғау «Жедел жауап» әдісі Заттар өзгеріске түсе ме? Суреттерді сипатта.Темір құбырлар қандай өзгеріске түскен?Неліктен? Темір өз қасиетін сақтай ма? |
Сұрақтарға жауап береді Сабақтың тақырыбы мен мақсаты мен танысады
Суреттерді сипаттап ойын білдіреді. |
1балл |
Оқулық 60- 61 беттер |
||
|
Сабақтың ортасы 15минут 15 минут |
1-тапсырма «Зертеу» әдісі Бастапқы қалпына келе ме? Майшам мен сіріңкенің жанғанда қандай өзгерістер болады? Қандай заттар түзіледі? Майшам мен сіріңкені бастапқы қалпына келтіруге бола ма? Дескриптор: - майшам мен сіріңкенің жанғанда қандай өзгерістер болатынын айтады(1б) - қандай заттар түзілетінін айтады(1б) - майшам мен сіріңкені бастапқы қалпына келтіруге бола ма сұрағына ойын білдіреді(1б) Зертте: Ағаш жаңқасы арқылы жүргізіледі
2 тапсырма Жұптық жұмыс Зертте Үдерістердің қайсысында ағаш жаңқасының қасиеті өзгерді? Кестеге толтыр Дескриптор: -ағаш жаңқасының үдеріске дейінгі қасиетін анықтайды(1б) - ағаш жаңқасының үдерістен кейінгі қасиетін анықтайды(1б) Сергіту: 3-тапсырма Топтық жұмыс I-топ: Заттардын касиетін өзгертетін немесе жаңа затқа айналдыратын үдерістерді кызыл қарындашпен, қасиеті өзгермейтін, басқа зат түзілуі журмейтін үдерістерді көк қарындашпен боя. Дескриптор: - заттардың қасиетін өзгертетін немесе жаңа затқа айналадыратын үдерісті тауып,қызыл қарандашпен бояйды; - басқа зат түзілуі журмейтін үдерістерді тауып, көк қарындашпен бояйды. II-топ: Үдеріс. Мақтаны өңдеу арқылы түрлі түсті жейде алудың ретін жаз. Дескриптор: - мақтаны өңдеу арқылы түрлі түсті жейде алудың ретін тауып жазады; -тағы қандай заттар алуға болатынын жазады.
III-топ: Сәйкестендір. Берілген заттардың өзгеруіне қандай үдерістер әсер етеді? Нәтижесінде қандай зат алынады? Заттар мен үдерістерді сәйкестендір. Дескриптор: - берілген заттардың өзгеруіне қандай үдерістер әсер ететінін тауып, сәйкестендіреді; -нәтижесінде қандай заттар алынатынын жазады. |
Майшам мен сіріңкені зерттеп сипаттайды. Ағаш пен қағаздың қасиеттерін салыстырып, сипаттайды Ағаш жаңқасының үдеріске дейінгі қасиетін анықтайды, |
ҚБ: 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл ҚБ: 1балл 1балл Барлығы: 10балл |
Оқулық 60-61-бет Майшам Сіріңке Қағаз Ағаш Таратпа кесте Оқулық 61 бет Ағаш жаңқасы, су,сіріңке кесте |
||
|
Сабақтың аяғы 5 минут |
Сабақты қортындылау: «Телефон» әдісі Жаңа сабақ бойынша дайындалған сұрақтарға, телефон тұтқасы арқылы жауап береді. Кері байланыс:
Үйге тапсырмасы: 60-61 бет, түсініп оқу |
Қойылған сұрақтарға жауап береді |
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Заттардың қасиеті қалай өзгереді?»
«Заттардың қасиеті қалай өзгереді?»
Жалпы білім беретін №39 мектеп
Ашық сабақ
Тақырыбы: «Заттардың қасиеті қалай өзгереді?»
Өткізген мұғалім: Сембайқызы Ақжан

Атырау 2023-2024 оқу жылы
Бекітемін: Баймуханова Ж.Т
|
Бөлім |
Заттардың және олардың қасиеттері. Ауа мен су |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
Сембайқызы Ақжан |
|||||
|
Күні |
28. 11.2023ж |
|||||
|
Сынып: 4 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Пәні |
Жаратылыстану |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Заттардың қасиеті қалай өзгереді? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.3.1.1заттың қасиетіне
байланысты қолдану аясын анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
-заттардың басқа затқа айналуы қалай жүретінін білесің; -жаңа зат қалай пайда болатынын түсінесің; |
|||||
|
Бағалау критерийі |
- заттың қасиетіне байланысты қолдану аясын анықтайды; -ағаш жаңқасының үдеріске дейінгі қасиетін анықтайды,ағаш жаңқасының үдерістен кейінгі қасиетін анықтайды; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Алдыңғы білімді қайталау «Күн көзін ашайық» әдісі арқылы. Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстырады Ой қозғау «Жедел жауап» әдісі Заттар өзгеріске түсе ме? Суреттерді сипатта.Темір құбырлар қандай өзгеріске түскен?Неліктен? Темір өз қасиетін сақтай ма? |
Сұрақтарға жауап береді Сабақтың тақырыбы мен мақсаты мен танысады
Суреттерді сипаттап ойын білдіреді. |
1балл |
Оқулық 60- 61 беттер |
||
|
Сабақтың ортасы 15минут 15 минут |
1-тапсырма «Зертеу» әдісі Бастапқы қалпына келе ме? Майшам мен сіріңкенің жанғанда қандай өзгерістер болады? Қандай заттар түзіледі? Майшам мен сіріңкені бастапқы қалпына келтіруге бола ма? Дескриптор: - майшам мен сіріңкенің жанғанда қандай өзгерістер болатынын айтады(1б) - қандай заттар түзілетінін айтады(1б) - майшам мен сіріңкені бастапқы қалпына келтіруге бола ма сұрағына ойын білдіреді(1б) Зертте: Ағаш жаңқасы арқылы жүргізіледі
2 тапсырма Жұптық жұмыс Зертте Үдерістердің қайсысында ағаш жаңқасының қасиеті өзгерді? Кестеге толтыр Дескриптор: -ағаш жаңқасының үдеріске дейінгі қасиетін анықтайды(1б) - ағаш жаңқасының үдерістен кейінгі қасиетін анықтайды(1б) Сергіту: 3-тапсырма Топтық жұмыс I-топ: Заттардын касиетін өзгертетін немесе жаңа затқа айналдыратын үдерістерді кызыл қарындашпен, қасиеті өзгермейтін, басқа зат түзілуі журмейтін үдерістерді көк қарындашпен боя. Дескриптор: - заттардың қасиетін өзгертетін немесе жаңа затқа айналадыратын үдерісті тауып,қызыл қарандашпен бояйды; - басқа зат түзілуі журмейтін үдерістерді тауып, көк қарындашпен бояйды. II-топ: Үдеріс. Мақтаны өңдеу арқылы түрлі түсті жейде алудың ретін жаз. Дескриптор: - мақтаны өңдеу арқылы түрлі түсті жейде алудың ретін тауып жазады; -тағы қандай заттар алуға болатынын жазады.
III-топ: Сәйкестендір. Берілген заттардың өзгеруіне қандай үдерістер әсер етеді? Нәтижесінде қандай зат алынады? Заттар мен үдерістерді сәйкестендір. Дескриптор: - берілген заттардың өзгеруіне қандай үдерістер әсер ететінін тауып, сәйкестендіреді; -нәтижесінде қандай заттар алынатынын жазады. |
Майшам мен сіріңкені зерттеп сипаттайды. Ағаш пен қағаздың қасиеттерін салыстырып, сипаттайды Ағаш жаңқасының үдеріске дейінгі қасиетін анықтайды, |
ҚБ: 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл ҚБ: 1балл 1балл Барлығы: 10балл |
Оқулық 60-61-бет Майшам Сіріңке Қағаз Ағаш Таратпа кесте Оқулық 61 бет Ағаш жаңқасы, су,сіріңке кесте |
||
|
Сабақтың аяғы 5 минут |
Сабақты қортындылау: «Телефон» әдісі Жаңа сабақ бойынша дайындалған сұрақтарға, телефон тұтқасы арқылы жауап береді. Кері байланыс:
Үйге тапсырмасы: 60-61 бет, түсініп оқу |
Қойылған сұрақтарға жауап береді |
|
|
||
шағым қалдыра аласыз















