Материалдар / Заттардың құрылысы мен қасиеттері

Заттардың құрылысы мен қасиеттері

Материал туралы қысқаша түсінік
6.3.1.1 атом мен молекулаларды, қарапайым және күрделі заттарды айыра білу
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
08 Қараша 2024
76
0 рет жүктелген
450 ₸
Бүгін алсаңыз
+23 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +23 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Алматы кітап баспасы 2019 жыл §17

Мектеп баспасы 18 параграф


Бекітемін________________________

Қазақстанның Оқу – ағарту министрлігі

_____________________________________

(білім беру ұйымының атауы)

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары

Заттардың құрылысы мен қасиеттері

(Сабақтың тақырыбы)

Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Жаратылыстану

Бөлім:

6.3 Заттар және материалдар

Педагогтің аты – жөні:


Күні:

04.11.2024

Сынып: 6

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Заттардың құрылысы мен қасиеттері

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

6.3.1.1 атом мен молекулаларды, қарапайым және күрделі заттарды айыра білу

Сабақтың мақсаты

Атом мен молекулаларды, қарапайым және күрделі заттарды айыра білу

Құндылықты дарыту

Жасампаздық және Жаңашылдық

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/

уақыты

Педагогтің іс - әрекеті

Білім алушының іс - әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин




2 мин









3 мин

(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен амандасып, оқушылардың көңілін сабаққа аудару. Сыныпты түгелдеу, сыныптағы оқушылардың зейінін сабаққа аудару

Тренинг

«Атомдар және молекулалар»

Мақсаты: Жылдамдыққа үйретіп, қарым-қатынасты нығайту. Барысы: Бөлмеде қатысушылар шашырап жүреді. Жүргізуші алақанын қанша соқса, сонша қатысушы бірігеді. Мысалы: жүргізуші алақанын 5 рет соқса қатысушылар әр жерге бес-бесеуден шоғырланады т.с.с. ... ойын осылай жалғаса береді.

Үй жұмысы

  • Өткен тоқсандағы өткен тақырыптарға шолу

  1. Макроорганизмдер дүниесіне жататын нысандар?

  2. Материктердің ауданы?

  3. Мұхиттардың ауданы?

  4. Жер туралы қандай ақпараттар білеміз?

  5. Жер бетіндегі тығыздық қалай?

  6. Жердегі тіршілік қалай жаралған?

Мұғаліммен амандасып, кезекші оқушы сыныптағы оқушылардың санын баяндайды


Бұл тренинг арқылы оқушылардың бойында бір – бірене құрмет және жасампаздық құндылығы дариды


Оқушылар өткен тоқсан тақырыптарына тоқталады


(ҚБ) мұғалім

1-10 балл аралығында бағалайды













Дескриптор:

Жалпы – 2 балл:

Өткен тарау сұрақтарына жауап береді


Сабақтың ортасы

3 мин





4 мин








8 мин








3 мин








7 мин

Жаңа сабақ

Picture 1


Бейнеролик: Атомдар мен молекулалар

  • Бір ғана атом түрінен тұратындарды қалай атайды?

  • Атом мен молекулалар айырмашылығы




  1. Тапсырма

(ЖТ)Жеке тапсырма

Терминдерге анықтама беріңіз

  • Атомдар;

  • Молекулалар;

  • Зат;

  • Дене;

Бейнеролик: Броун қозғалысы

Сұрақтар:

  • Жер бетінде барлық заттар қозғалып тұрама?

  • Броун қозғалысын кім ашты?




  1. Тапсырма

(ЖТ) Жеке тапсырма

(ФС) Функционалдық сауаттылық тапсырмасы

  • Қарапайым заттар

  • Күрделі заттар


  1. Тапсырма

(ЖТ) Жеке тапсырма

Сөйлемдерді толықтыр

Молекулалар ________________ тұрады, атомдардың ________________ түрі және заттар түзеді, керісінше ________________, атомдар ________________ заттар түзеді. Сутек пен оттек ________________ зат. Су, ас тұзы ­_____________________ зат.


Оқушылар суретке сабақтың тақырыбы және мақсатын атайды


Оқушылар бейнероликті көріп зерделейді. Атом мен молекулаларды талдайды


Оқушылар тақырыптағы терминдерге тоқталып мағынасын ашады



Оқушылар бейнероликті ұжым болып талқылайды. Броун қозғалысын атайды


Оқушылар мұғалімнің нұсқаулығымен қарапайым және күрделі заттарды анықтайды






Оқушылар бүгінгі тақырыпты қорыту мақсатында сөйлемдерді толықтыру тапсырмасын орындайды

«Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.












Дескриптор:

Жалпы 4 – балл:

1.Атом, молекула, зат және денені сипаттайды;











Дескриптор:

Жалпы 4 – балл:

1.Қарапайым заттарды атайды;

2.Күрделі заттарды атайды;





Дескриптор:

Жалпы 2 – балл:

Молекула мен атомдарды сипаттайды








https://youtu.be/i8hORIrC1xE?si=VxDAvsPHaD_gFKOj



Ж.И

https://chatgpt.com


оқулық




https://youtu.be/AKtoM6YWRtM?si=z12TPn7BiurIi2Gv



https://learningapps.org/watch?v=pzmrr72kn24

Сабақтың соңы

5 мин

Кері байланыс

БББ кестесі

Үйге тапсырма

Алматы кітап баспасы 2019 жыл §17

Мектеп баспасы 18 параграф

Оқушы жаңа тақырыпты қорытындылап бүгінгі сабаққа кері байланыс орнатады

Мұғалім оқушылардың тапсырмаларды орындауына байланысты

1 – 10 балл аралығында бағалайды




  1. Күрделі және қарапайым заттарды анықтаңыз

  1. Сөйлемді толықтыр

Молекулалар ________________ тұрады, атомдардың ________________ түрі және заттар түзеді, керісінше ________________, атомдар ________________ заттар түзеді. Сутек пен оттек ________________ зат. Су, ас тұзы ­________________ зат.







Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ