Бекітілді:
|
Бөлім: |
Заттардың тасымалдануы |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Арғынова Нармина Алхиссақызы |
|
|
Күн: 05.11.2025 |
Сыныбы : 7 «В» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Заттар тасымалдануының тірі ағзалардың тіршілік әрекеті үшін маңызы. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.1.3.1 - тірі ағзалардағы қоректік заттардың тасымалының маңызын түсіндіру; |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
Тірі ағзалар тіршілігінде қоректік заттарды тасымалдайтын мүшелердің маңызын түсінеді. |
|
|
Құндылықтар |
БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Бірлескен іс-әрекет пен өзара іс-әрекет кезінде басқалардың пікірлері мен сезімдерін құрметтей білу |
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: Ынтымақтастыру атмосферасын ұйымдастыру. Сәлемдесу. Бір-бірімізге жақсы көңіл күй тілейміз. «Ортадағы қаламсап» әдісі арқылы беріледі; |
Бір-біріне жақсы көңіл күй тілейді; |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
|
|
7 мин Сабақтың ортасы 20 мин 10 мин Сабақ тың соңы 5 мин |
ІІ Үй тапсырмасы:Өткенге шолу І.Өсімдіктер ағзасы қандай элементтерге мұқтаж? ІІ. Өсімдікке азот жетіспесе қандай белгілер байқалады? ІІІ.Тірі ағзалар үшін судың маңызы;
Жаңа тақырып интербелсенді тақта арқылы көрсетіліп,түсіндіріледі; Тақырыпқа байланысты термин сөздер айтылады; Сабақты бекіту тапсырмалары. 1-тапсырма : «Талдау» (жеке тапсырма)
Жануарлардағы заттар тасымалын сызба түрінде көрсетіңіз ?
2-тапсырма: «Tarsia» әдісі бойынша беріледі;
3- тапсырма «Festisite» әдісі арқылы беріледі;
Кері байланыс «Жетістік баспалдағы» тәсілі арқылы кері байланыс жасауды ұсынады Рефлексия «Бір ауыз сөз» әдісі арқылы алынады. Үй жұмысы: Тақырыпты мазмұндау; |
Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы, өткен сабақтың тақырыбын пысықтайды. Сызба жасап, тапсырманы орындайды;
Сұрақтарды жауаптарымен белсенді түрде сәйкестендіреді;
Сөздерді дұрыс оқиды,топпен жұмыс жасайды; Оқушылар «Жетістік баспалдағы» тәсілі арқылы кері байланыс жасайды |
Дескриптор Жалпы-2 балл -Өткенге шолу сұрақтарына жауап береді; Дескриптор: Жалпы-3 балл Жануарлардың заттар тасымалын сызбаға түсіреді; Дескриптор: Жалпы-2 балл - Ашық және тұйық қан айналымды біледі; Дескриптор: Жалпы-3 балл Жануарлардағы зат тасымалдану процесін біледі Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» тәсілі арқылы |
ДК экраны Қалам Жұмыс дәптері
Оқулық
Қалам |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Заттардың тасымалдануы
Заттардың тасымалдануы
Бекітілді:
|
Бөлім: |
Заттардың тасымалдануы |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Арғынова Нармина Алхиссақызы |
|
|
Күн: 05.11.2025 |
Сыныбы : 7 «В» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Заттар тасымалдануының тірі ағзалардың тіршілік әрекеті үшін маңызы. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.1.3.1 - тірі ағзалардағы қоректік заттардың тасымалының маңызын түсіндіру; |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
Тірі ағзалар тіршілігінде қоректік заттарды тасымалдайтын мүшелердің маңызын түсінеді. |
|
|
Құндылықтар |
БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Бірлескен іс-әрекет пен өзара іс-әрекет кезінде басқалардың пікірлері мен сезімдерін құрметтей білу |
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: Ынтымақтастыру атмосферасын ұйымдастыру. Сәлемдесу. Бір-бірімізге жақсы көңіл күй тілейміз. «Ортадағы қаламсап» әдісі арқылы беріледі; |
Бір-біріне жақсы көңіл күй тілейді; |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
|
|
7 мин Сабақтың ортасы 20 мин 10 мин Сабақ тың соңы 5 мин |
ІІ Үй тапсырмасы:Өткенге шолу І.Өсімдіктер ағзасы қандай элементтерге мұқтаж? ІІ. Өсімдікке азот жетіспесе қандай белгілер байқалады? ІІІ.Тірі ағзалар үшін судың маңызы;
Жаңа тақырып интербелсенді тақта арқылы көрсетіліп,түсіндіріледі; Тақырыпқа байланысты термин сөздер айтылады; Сабақты бекіту тапсырмалары. 1-тапсырма : «Талдау» (жеке тапсырма)
Жануарлардағы заттар тасымалын сызба түрінде көрсетіңіз ?
2-тапсырма: «Tarsia» әдісі бойынша беріледі;
3- тапсырма «Festisite» әдісі арқылы беріледі;
Кері байланыс «Жетістік баспалдағы» тәсілі арқылы кері байланыс жасауды ұсынады Рефлексия «Бір ауыз сөз» әдісі арқылы алынады. Үй жұмысы: Тақырыпты мазмұндау; |
Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы, өткен сабақтың тақырыбын пысықтайды. Сызба жасап, тапсырманы орындайды;
Сұрақтарды жауаптарымен белсенді түрде сәйкестендіреді;
Сөздерді дұрыс оқиды,топпен жұмыс жасайды; Оқушылар «Жетістік баспалдағы» тәсілі арқылы кері байланыс жасайды |
Дескриптор Жалпы-2 балл -Өткенге шолу сұрақтарына жауап береді; Дескриптор: Жалпы-3 балл Жануарлардың заттар тасымалын сызбаға түсіреді; Дескриптор: Жалпы-2 балл - Ашық және тұйық қан айналымды біледі; Дескриптор: Жалпы-3 балл Жануарлардағы зат тасымалдану процесін біледі Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» тәсілі арқылы |
ДК экраны Қалам Жұмыс дәптері
Оқулық
Қалам |
шағым қалдыра аласыз
















