|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||||||
|
Бөлім: |
5.3 Заттар және материалдар |
|||||||||
|
Педагогтің аты – жөні: |
|
|||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Заттардың түзілуі және алынуы. |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
5.3.3.1 - кейбір табиғатта түзілген және жасанды жолмен алынған заттарға мысалдар келтіру |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кейбір табиғатта түзілген және жасанды жолмен алынған заттарға мысалдар келтіреді ЕББҚ Табиғи және жасанды жолмен алынған заттарды анықтайды |
|||||||||
|
Құндылықты дарыту |
Жасампаздық және Жаңашылдық |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс - әрекеті |
Білім алушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 2 мин 5 мин |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасып, оқушылардың көңілін сабаққа аудару. Сыныпты түгелдеу, сыныптағы оқушылардың зейінін сабаққа аудару Үй жұмысы LearningApps бағдарламасы бойынша металдар мен бейметалдарды жіктейді
|
Мұғаліммен амандасып, кезекші оқушы сыныптағы оқушылардың санын баяндайды Оқушылар металдар мен бейметалдарды жіктейді |
(ҚБ) мұғалім 1-10 балл аралығында бағалайды Дескриптор: Жалпы – 2 балл: Металдар мен бейметалдарды жіктейді |
|
||||||
|
Сабақтың ортасы 3 мин 5 мин 6 мин 10 мин 8 мин |
Жаңа сабақ Мағынаны тану Бейнеролик: Жібек мата жасалу
(ФС) Функционалдық сауаттылық тапсырмасы (ЖТ) Жеке тапсырма (ЕББҚ) Сәйкестендіру әдісі
(ЖЖ) Жұптық жұмыс Ғаламтор көмегімен
Мысалы, Е621 Натрий глутаматы чипсыларда кездеседі
(ЖТ) Жеке тапсырма Жасанды заттардың артықшылығымен кемшілігін атаңыз
|
Оқушылар суретке қарау арқылы сабақтың тақырыбын ашады және сипаттайды
Оқушыар бейнероликті ұжым болып талқылайды.
Оқушылар жасанды және табиғи заттарды сәйкестендіреді
Оқушылар жасанды дәмдеуіштерді анықтайды
Жасанды заттардың артықшылығымен кемшілігін атайды |
«Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.
Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Табиғи заттарды сәйкестендіреді 2.Жасанды заттарды сәйкестендіреді
Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Жасанды дәмдеуіш қоспаларды анықтайды
Дескриптор: Жалпы 2 – балл: 1.Артықшылығын атайды 2.Кемшілігін атайды |
|
||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс Куб әдісі
Үй тапсырмасы
|
Оқушы жаңа тақырыпты қорытындылап бүгінгі сабаққа кері байланыс орнатады |
Мұғалім оқушылардың тапсырмаларды орындауына байланысты 1 – 10 балл аралығында бағалайды |
|
||||||

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Заттардың түзілуі және алынуы. 5-сынып
Заттардың түзілуі және алынуы. 5-сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||||||
|
Бөлім: |
5.3 Заттар және материалдар |
|||||||||
|
Педагогтің аты – жөні: |
|
|||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Заттардың түзілуі және алынуы. |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
5.3.3.1 - кейбір табиғатта түзілген және жасанды жолмен алынған заттарға мысалдар келтіру |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кейбір табиғатта түзілген және жасанды жолмен алынған заттарға мысалдар келтіреді ЕББҚ Табиғи және жасанды жолмен алынған заттарды анықтайды |
|||||||||
|
Құндылықты дарыту |
Жасампаздық және Жаңашылдық |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс - әрекеті |
Білім алушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 2 мин 5 мин |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасып, оқушылардың көңілін сабаққа аудару. Сыныпты түгелдеу, сыныптағы оқушылардың зейінін сабаққа аудару Үй жұмысы LearningApps бағдарламасы бойынша металдар мен бейметалдарды жіктейді
|
Мұғаліммен амандасып, кезекші оқушы сыныптағы оқушылардың санын баяндайды Оқушылар металдар мен бейметалдарды жіктейді |
(ҚБ) мұғалім 1-10 балл аралығында бағалайды Дескриптор: Жалпы – 2 балл: Металдар мен бейметалдарды жіктейді |
|
||||||
|
Сабақтың ортасы 3 мин 5 мин 6 мин 10 мин 8 мин |
Жаңа сабақ Мағынаны тану Бейнеролик: Жібек мата жасалу
(ФС) Функционалдық сауаттылық тапсырмасы (ЖТ) Жеке тапсырма (ЕББҚ) Сәйкестендіру әдісі
(ЖЖ) Жұптық жұмыс Ғаламтор көмегімен
Мысалы, Е621 Натрий глутаматы чипсыларда кездеседі
(ЖТ) Жеке тапсырма Жасанды заттардың артықшылығымен кемшілігін атаңыз
|
Оқушылар суретке қарау арқылы сабақтың тақырыбын ашады және сипаттайды
Оқушыар бейнероликті ұжым болып талқылайды.
Оқушылар жасанды және табиғи заттарды сәйкестендіреді
Оқушылар жасанды дәмдеуіштерді анықтайды
Жасанды заттардың артықшылығымен кемшілігін атайды |
«Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.
Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Табиғи заттарды сәйкестендіреді 2.Жасанды заттарды сәйкестендіреді
Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Жасанды дәмдеуіш қоспаларды анықтайды
Дескриптор: Жалпы 2 – балл: 1.Артықшылығын атайды 2.Кемшілігін атайды |
|
||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс Куб әдісі
Үй тапсырмасы
|
Оқушы жаңа тақырыпты қорытындылап бүгінгі сабаққа кері байланыс орнатады |
Мұғалім оқушылардың тапсырмаларды орындауына байланысты 1 – 10 балл аралығында бағалайды |
|
||||||

шағым қалдыра аласыз















