Материалдар / Заттың атын білдіретін сөздер. Шынығу
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Заттың атын білдіретін сөздер. Шынығу

Материал туралы қысқаша түсінік
Заттың атын білдіретін сөздерге арналған тапсырмалар, 1 сынып оқушыларының сабаққа деген қызығушыларын арттырады.
Авторы:
13 Қаңтар 2024
218
20 рет жүктелген
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Пәні

Ана тілі

Сыныбы

1 «Ж»

Күні

17.04.

Мұғалім

Уразбекова Перизат Тегисовна

Бөлімі/Ортақ тақырып

Сөз және оның мағынасы / Дені саудың-жаны сау

Сабақтың тақырыбы

Заттың атын білдіретін сөздер. Шынығу

Сабақ мақсаты

Тақырыбы мен иллюстрациясы бойынша мәтіннің мазмұнын болжайды. Заттың атын білдіретін сөздерді табады,сұрақ қояды. Жаттығуларды көркем жазу талаптарына сай жазады.

Ойлау дағдыларының деңгейі

Білу, түсіну

Бағалау критерийлері


Тақырыбы мен иллюстрациясы бойынша мәтіннің мазмұнын болжайды. Заттың атын білдіретін сөздерді табады,сұрақ қояды. Жаттығуларды көркем жазу талаптарына сай жазады.

Сабақтың барысы

Сабақ-тың кезең-дері (уақы-ты)




Педагогтің әрекеті

Психологиялық дайындық. Мұғалім бүгінгі сабаққа балалардың көңіл күйін көтеру мақсатында: Жаттығу жасау.

Балалар, біз не істедік?

-Жаттығуды қай уақытта жасаймыз?

-Бүгінгі сабағымыз не туралы болмақ?

-Бүгінгі сабағымызда «Шынығу» тақырыбымен танысамыз.

Шынығуға байланысты суреттер көрсету.

Сабақ мақсатын хабарлау.

Тақырыбы мен иллюстрациясы бойынша мәтіннің мазмұнын болжайды. Заттың атын білдіретін сөздерді табады,сұрақ қояды. Жаттығуларды көркем жазу талаптарына сай жазады.

Оқушының әрекеті

«Жылы лебіз». Оқушылар амандасады

Бағалау

Қол шапалақтау

Ресурс- тар

Смай-ликтер

Сабақ-тың басы:


Өткен сабақты қайталау. «Қақпаға допты соғамыз» әдісі арқылы оқушыларға өтілген тапсырмаларды қайталау мақсатында тапсырмалар берілді.

Мақсатым: Өтілген тақырыпты пысықтау.

Шапшаң жауап беруге үйрету.

Дұрыс жауабы жазылған допты қақпаға кіргізу.

І жолды Расул оқиды

ІІ жолды Арлан оқиды

ІІІ жолды Ерназар оқиды

Дескриптор:

1.Сұрақтарға жауап береді

2.Тапсырмаларды орындайды


Доптардағы берілген сұрақтарға жауап береді.


Смаликтер арқылы бағалау.



Доптар,тапсыр-малар


Жаңа сабақ. Оқулықпен жұмыс.

QR әдісі арқылы өлеңді тыңдау.

Өлеңдегі қимылды жаса.

Дескриптор:

  1. Өлеңді оқиды.

  2. Қимылды жасайды.

Сергіту жаттығуы:

Берілген тапсырмаларды орындады.


Жаттығуды түрлерін айтады

ҚБ Балалар бірін-бірі бағалады

Дескриптор:

Шынығу жаттығуын орындайды.





2.Сабақтың ортасы:

30 мин

Дәптермен жұмыс. Жеке жұмыс тапсырмасын орындатамын.

Жеке жұмыс/функционалдық сауаттылық

« Көркем жазу» әдісі

Мақсаты: Бұл әдіс оқушының қажеттілігіне, жеке-дара мүмкіндігіне бағытталған.

Өз бетімен жұмыс істеуге, жазбаша жұмысқа негіз болатын әдіс.

Тапсырма:

Дескриптор:

1. Сөйлемді оқиды.

2. Көркем жазады.

3. тапсырма. Тақтамен жұмыс. Иллюстрация арқылы тапсырма орындайды.

Тапсырма: Сөздерді тауып, жалғаумен байланыстырады.

қала құс күрек

шар лар доп тар үйрек тер

футболшы дос журналист

Мақсатым: Сөздерді тауып, тиісті жалғаумен сәйкестендіру.

Дескриптор:

1. Сөздерді тауып жазады.

2. Сұрақ қояды, сәйкестендіреді.



















Жасырылған суретті тауып, сұрақ қояды. Заттың атын білдіретін сөздерді табады.

Суреттерді сәйкестендіреді




ҚБ «Мадақтамалар»















«Жүлдемен» марапаттау



















Оқу-лық, көгер-шін

Ұжымдық жұмыс. «Кел, ойлайық» әдісі

Тапсырма:











Мақсатым: Тақырыбы мен



иллюстрациясы бойынша мәтіннің мазмұнын болжайды. Мәтіннен заттың атын білдіретін сөздерді табады. Тапсырманы орындай отырып, функционалдық сауаттылығын арттырады.

Дескриптор:

1. Сурет бойынша мәтін құрастырады.

2. Мәтінге тақырып қояды

3. Заттың аттн білдіретін сөздерді табады

Қорытынды: Күн тәртібін сұрау.

Оқушы өз ойын жеткізеді, яғни оқушыда коммуникативтік дағды қалыптасады.

Мақсатым: Оқушының ойын еркін жеткізе алуына жағдай жасау.





Сурет бойынша мәтін құрастырады. Тақырып қояды. Заттың атын білдіретін сөздерді табады.











өз күн тәртібін айтады,өз ойын еркін жеткізеді.




«Күн тәртібі» кестесін беру
















Мадақтау сөздері








Сурет





Сабақ-тың соңы

  1. Балалар, қандай тақырыппен таныстық?

  2. «Шынығу» өлең бе әлде мәтін бе?

  3. «Жүлде » арқылы кері байланыс жасау.








Жасалынған жұмысқа қимылмен кері байланыс беру:

- Жүресінен отыру –өте төмен бағалау, жағымсыз сезіну;

-Тізені бүгіп тұру – орташа баға, немқұрайлыболу;

- Екі қолын түсіріп тұру –қанағаттанарлық баға, сабырлы болу;

- Қолды шынтақтап көтеру –жақсы баға, оң көзқараста болу;

-Қолды жоғары көтеріп, шапалақтап аяқтың ұшымен тұру –өте жоғары баға,қуанышты болу.


































Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!