|
Білім беру ұйымының атауы |
Әл-Фараби атындағы №21мамандандырылған гимназия |
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Сөз және оның мағынасы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сулейменова Ж. |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
1 сынып |
32 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Заттың қимылын білдіретін сөздер. Ағаштар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.5.1.мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап беру; 1.4.2.1* заттың атын, қимыл-әрекетін, сынын, санын білдіретін сөздерді ажыратып, орынды қолдану; 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
-.мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап береді; - заттың атын, қимыл-әрекетін, сынын, санын білдіретін сөздерді ажыратып, орынды қолданады; -.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазады; |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап: қоршаған орта тазалығын сақтайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Біз қандаймыз?» әдісі -Біз қандаймыз? -Әдептісің, тәртіптісің -Біз қандаймыз -Талаптысың, сенімдісің -Біз бәріміз қандаймыз? -Тәп-тәттіміз, балдаймыз! Өткенді пысықтау «Қолшатырдағы тамшылар» әдісі Табиғат құбылыстарын түсіндір
Тақырыпты ашу Тақтада ілулі тұрған ағаш түрлерінің суреттерімен танысады, олар туралы білімдерін ортаға салады Мысалы: Мынау алма ағашы. Алма жазда, күзде піседі. Ал мынау шие ағашы. Шие көктемде піседі. Жаңа тақырып Ұжымдық жұмыс. ФС тапсырмасы Тыңдалым. Айтылым 1-жаттығу «Ағаштар» әңгімесі. Мәтінмен жүргізілетін жұмыстар: 1.Мұғалім оқушылардың назарын өзіне аударады. 2.Мәтінді өзі оқиды. 3.Сөздік жұмысын жүргізеді. Қиын сөздердің мағынасын түсіндіреді. Мысалы: орманды алқап. 4. Мәтіннің мазмұнын айтады Сұрақ-жауап –Ағаштардың қандай пайдасы бар? –Шырша қандай ағаш? (Мұғалім оқушылардың жауабын толықтырады). Жазылым 2-жаттығу Сөйлемдерді көшіріп жаз Оқулықпен салыстырып тексертеді. Сөйлемдегі сөздерге сұрақ қойып, олардың байланысын тапқызады. Сөйлемдегі сөздердің байланысын сызбамен көрсетеді. Қайың тез өседі.
ЕБҚ Өзің көріп жүрген ағаштарға сипаттама жаса. «Нейрожаттығу» әдісі арқылы саусақ жаттығуларын жасату Жұптық жұмыс 3-жаттығу. Көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қойып оқытады. Шыққан сөздер туралы не білетінін сұрайды. Шырша, қарағай, емен, қайың Сабақты қорыту «Жеміс жинау» ойыны Әр жемістің суретін кәрзеңкеге салады 1-топ: Бас әріппен басталып жазылатын сөздерді жаз 2-топ: Заттың атын білдіретін сөздерді жаз. 3-топ: Заттың қимылын білдіретін сөздерді жаз. Кері байланыс «Ноутбок» әдісі
|
Шеңбер болып тұрып, бір-біріне сұраққа жауап ретінде жақсы мінездерді айтады Қолшатырда ілінген тамшыларды алып тапсырманы орындайды Ағаштарға сипаттама береді Мәтінмен жұмыс жасайды Тақтадан шарша ағашының суретін алып, ол туралы айтады Дәптерге көшіріп жазады Тақтаға бір сөйлемді жазып, сөздердің байланысын көрсетеді Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Араласып жатқан әріптерден тиістісін алып, көп нүктенің орнына қояды Әр жемістің суретін өз ағашына апарып жапсырады Кері байланыс жасайды |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру Тамаша ! «Шие тергенде» әдісі арқылы мадақтап отыру Дескриптор: Табиғат құбылыстарын түсіндіреді Өтілген тақырыпты меңгерген Дескриптор: Ағаштардың түрлерімен танысады Жеміс ағаштары туралы айтады Дескриптор: Мәтінді тыңдайды, мазмұнын айтады Сұрақтарға жауап береді
Дескриптор: Сөйлемдерді көшіріп жазады Сөйлемдегі сөздердің байланысын сызбамен көрсетеді
Тамаша! Дескриптор: Көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қойып оқиды Шыққан сөздер туралы не білетінін айтады Дескриптор: 1-топ: Бас әріппен басталып жазылатын сөздерді жазады 2-топ: Заттың атын білдіретін сөздерді жазады. 3-топ: Заттың қимылын білдіретін сөздерді жазды. «Ноутбок» әдісі арқылы сабақ туралы бір ауыз сөз жазады Күшті! Ұнады! Рақмет! |
Суреттер Табиғат туралы суреттер Қолшатыр Тамшылар Ағаш суреттері Суретте Оқулық Жұмыс дәптері Музыка Кеспе әріптер
Жемістер суреті Тапсырманы орындауға арналаған суреттер Кері байланыс парағы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Заттың қимылын білдіретін сөздер
Заттың қимылын білдіретін сөздер
|
Білім беру ұйымының атауы |
Әл-Фараби атындағы №21мамандандырылған гимназия |
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Сөз және оның мағынасы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сулейменова Ж. |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
1 сынып |
32 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Заттың қимылын білдіретін сөздер. Ағаштар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.5.1.мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап беру; 1.4.2.1* заттың атын, қимыл-әрекетін, сынын, санын білдіретін сөздерді ажыратып, орынды қолдану; 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
-.мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап береді; - заттың атын, қимыл-әрекетін, сынын, санын білдіретін сөздерді ажыратып, орынды қолданады; -.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазады; |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап: қоршаған орта тазалығын сақтайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Біз қандаймыз?» әдісі -Біз қандаймыз? -Әдептісің, тәртіптісің -Біз қандаймыз -Талаптысың, сенімдісің -Біз бәріміз қандаймыз? -Тәп-тәттіміз, балдаймыз! Өткенді пысықтау «Қолшатырдағы тамшылар» әдісі Табиғат құбылыстарын түсіндір
Тақырыпты ашу Тақтада ілулі тұрған ағаш түрлерінің суреттерімен танысады, олар туралы білімдерін ортаға салады Мысалы: Мынау алма ағашы. Алма жазда, күзде піседі. Ал мынау шие ағашы. Шие көктемде піседі. Жаңа тақырып Ұжымдық жұмыс. ФС тапсырмасы Тыңдалым. Айтылым 1-жаттығу «Ағаштар» әңгімесі. Мәтінмен жүргізілетін жұмыстар: 1.Мұғалім оқушылардың назарын өзіне аударады. 2.Мәтінді өзі оқиды. 3.Сөздік жұмысын жүргізеді. Қиын сөздердің мағынасын түсіндіреді. Мысалы: орманды алқап. 4. Мәтіннің мазмұнын айтады Сұрақ-жауап –Ағаштардың қандай пайдасы бар? –Шырша қандай ағаш? (Мұғалім оқушылардың жауабын толықтырады). Жазылым 2-жаттығу Сөйлемдерді көшіріп жаз Оқулықпен салыстырып тексертеді. Сөйлемдегі сөздерге сұрақ қойып, олардың байланысын тапқызады. Сөйлемдегі сөздердің байланысын сызбамен көрсетеді. Қайың тез өседі.
ЕБҚ Өзің көріп жүрген ағаштарға сипаттама жаса. «Нейрожаттығу» әдісі арқылы саусақ жаттығуларын жасату Жұптық жұмыс 3-жаттығу. Көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қойып оқытады. Шыққан сөздер туралы не білетінін сұрайды. Шырша, қарағай, емен, қайың Сабақты қорыту «Жеміс жинау» ойыны Әр жемістің суретін кәрзеңкеге салады 1-топ: Бас әріппен басталып жазылатын сөздерді жаз 2-топ: Заттың атын білдіретін сөздерді жаз. 3-топ: Заттың қимылын білдіретін сөздерді жаз. Кері байланыс «Ноутбок» әдісі
|
Шеңбер болып тұрып, бір-біріне сұраққа жауап ретінде жақсы мінездерді айтады Қолшатырда ілінген тамшыларды алып тапсырманы орындайды Ағаштарға сипаттама береді Мәтінмен жұмыс жасайды Тақтадан шарша ағашының суретін алып, ол туралы айтады Дәптерге көшіріп жазады Тақтаға бір сөйлемді жазып, сөздердің байланысын көрсетеді Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Араласып жатқан әріптерден тиістісін алып, көп нүктенің орнына қояды Әр жемістің суретін өз ағашына апарып жапсырады Кері байланыс жасайды |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру Тамаша ! «Шие тергенде» әдісі арқылы мадақтап отыру Дескриптор: Табиғат құбылыстарын түсіндіреді Өтілген тақырыпты меңгерген Дескриптор: Ағаштардың түрлерімен танысады Жеміс ағаштары туралы айтады Дескриптор: Мәтінді тыңдайды, мазмұнын айтады Сұрақтарға жауап береді
Дескриптор: Сөйлемдерді көшіріп жазады Сөйлемдегі сөздердің байланысын сызбамен көрсетеді
Тамаша! Дескриптор: Көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қойып оқиды Шыққан сөздер туралы не білетінін айтады Дескриптор: 1-топ: Бас әріппен басталып жазылатын сөздерді жазады 2-топ: Заттың атын білдіретін сөздерді жазады. 3-топ: Заттың қимылын білдіретін сөздерді жазды. «Ноутбок» әдісі арқылы сабақ туралы бір ауыз сөз жазады Күшті! Ұнады! Рақмет! |
Суреттер Табиғат туралы суреттер Қолшатыр Тамшылар Ағаш суреттері Суретте Оқулық Жұмыс дәптері Музыка Кеспе әріптер
Жемістер суреті Тапсырманы орындауға арналаған суреттер Кері байланыс парағы |
||
шағым қалдыра аласыз
















