Материалдар / Заттың қимылын білдіретін сөздер/Инелік пен тиін
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Заттың қимылын білдіретін сөздер/Инелік пен тиін

Материал туралы қысқаша түсінік
сапалы ашық сабаққа арналған сабақ жоспары
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
17 Сәуір 2024
79
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
900 тг 675 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Білім беру ұйымының атауы


Пәні:


Бөлім:


Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

Қатысқандардың саны

Қатыспағандардың саны:

Сабақтың тақырыбы:

Заттың қимылын білдіретін сөздер/ Инелік пен тиін

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

1.4.2.1. заттың қимыл әрекетін, сынын,санын білдіретін сөздерді ажыратып, орынды қолдану;

1.3.6.1. жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төмен сызықтарын сақтап,әріп элементтерін,әріптердің бір – бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу;

Сабақтың мақсаты

Заттың қимылын білдіретін сөздерді қайталайды;

Мәтінді рөлдерге бөліп оқиды;

Құндылықтар

талап: білімді, жасампаз ұрпақ

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут












Өткен сабақты пысықтау

5 минут




















Сабақтың ортасы

20 минут

















































Сергіту сәті

2 минут






























Сабақты қорыту

8мин










Кері байланыс

5 минут


Амандасады

«Біз қандаймыз?» әдісі арқылы ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады



Оқушылар 3 топқа бөлінеді:

1 – топ «Дарындылар»

2 – топ «Таланттылар»

3 – топ «Үздіктер»



Балалар,өткен сабақта біз қандай тақырыпты өттік? Кім айтады?


«Күн сәулесі» әдісі

1) Адамдарға қатысты сөздерге қандай сұрақ қойылады? (кім?кімдер?)

2) Заттар мен жануарларға қатысты сөздерге қандай сұрақ қойылады? (не?нелер?)

3) Заттың қимылын білдіретін сөздер қандай сұраққа жауап береді? (не істеді? Қайтті?)

4) Жер – су аттары қалай жазылады? (Бас әріппен)

5) Үй хайуанаттары мен жануарларына қойылған аттарды көрсет: Ақтөс, күшік, құлын (Ақтөс)

6) Жер – су аттарын көрсет: Жетісу,ауыл,көше (Жетісу)


Жарайсыңдар!


Жаңа сабаққа кіріспе:

Балалар, менің қолымдағы суреттерге назар аударыңдаршы;

Қандай іс – әрекеттерді көріп тұрсыңдар?

Заттың, адамның іс – әрекетіне қандай сұрақ қойылады?


Сабақтың мақсаты:

Заттың қимылын білдіретін сөздерді қайталайды;

Мәтінді рөлдерге бөліп оқиды;



1 – тапсырма (топтық жұмыс)

  • «Инелік пен тиін» мәтінін оқиды;

  • Мәтінді рөлдерге бөліп оқиды;

  • Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар:

  • Мәтінде кімдер туралы айтылған?

  • Инелік тиінге қандай сұрақ қойды?

  • «Қыстық азық» дегенді қалай түсіндірді?

  • Инелік қыста не істейді екен?

Жарайсыңдар!



2 – тапсырма (топтық жұмыс)

Заттың атын білдіретін сөздерге заттың қимылын білдіретін сөздерді жалғап айтады;

«Арқан тартыс» әдісі


Алма

Айжан

Марал

Сәби

Теледидар

Үстел

Ұстаз

Ата

апа

Әже

Ана

Інім



3 – тапсырма (жеке жұмыс)

Дәптермен жұмыс

Берілген сөздерді көркем жазумен жаз:







СЕРГІТУ СӘТІ






4 – тапсырма (жұптық жұмыс)

Функционалдық сауаттылыққа берілген тапсырма

Саралау - диалог


"Не?"-------------------"Кім?"

... құлындайды---- ...емдейді

...қоздайды-------- ...оқытады

...боталайды-------- ...тігеді

...бұзаулайды-------. ..жазады



2

Адасқан сөздерді сәйкестендір.

Арыстан ............боздайды

Түйе .................ақырады

Аю ...................мөңірейді

Жылқы ............маңырайды

Қой .................кісінейді

Сиыр ...............бақырады


(не істеді? Қайтті? Деген сұраққа жауап беріп тұрған сөздерді көрсетеді)


5 – тапсырма

«Асықтар» әдісі

1) Заттың атын білдіріп тұрған сөзді көрсет: Тақта, қара, жүрді; (тақта)

2) Заттың қимылын білдіріп тұрған сөзді көрсет: отырды, Асхат, отын (отырды)

3) Қате жазылған сөзді көрсет: алматы,естелік,жүгері (Алматы)

4) Күн сөзіне қажетті сөзді жалғап айт- келді, отырды, шықты (шықты)

5) Заттың қимылын білдіретін сөздерге қандай сұрақтар қойылады? (не істеді?не қылды?қайтті?)

6) «Бұлыт» сөзін қалай дұрыс жазу керек? (бұлт)

7) Табиғат құбылыстары деген не? (табиғаттағы әртүрлі өзгерістер)

8) Сөйлемдегі адам аттарын қалай жазу керек? (бас әріппен)


«Асықтар» әдісі арқылы кері байланыс береді

амандасады

ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруға қатысады




оқушылар топқа бөлінеді







өткен тақырыптар бойынша сұрақтарға жауап береді

Заттың атын,қимылын білдіретін сөздер туралы сұрақтарға дұрыс жауап береді











суреттегі балалардың іс – қимылын талдайды

Мысалы – жүгірді, ашуланды т.б



сабақтың мақсатымен танысады





мәтінді оқиды

талдайды

сұрақтарға жауап береді






заттың атын білдіретін сөздерге заттың қимылын білдіретін сөздер жалғап айтады
















Біз бақта тиінді көрдік. Ол бізден қорыққан жоқ.Адамға әбден үйреніп алған.






«кім?» деген сұраққа жауап беретін сөздерді орындарына қояды;

Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!