Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Заттың сынын білдіретін сөздер
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Пәні: |
Ана тілі |
||||
Күні: |
|
||||
Педагогтің аты-жөні: |
Утеева Салтанат |
||||
Сынып: 1 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы |
Мұғалім Заттың сынын білдіретін сөздер |
||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.3.1* тақырыбы мен иллюстрациясы бойынша мәтіннің мазмұнын болжау; 1.4.2.1* заттың атын, қимыл-әрекетін, сынын, санын білдіретін сөздерді ажыратып, орынды қолдану; |
||||
Сабақтың мақсаты |
тақырыбы бойынша мәтіннің мазмұнын болжау заттың сынын білдіретін сөздерді тауып, сұрақ қою |
||||
Р.Л Сабақ барысы |
|||||
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Көңіл күй» |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен көңіл – күйлерін білдіреді. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
https://www.youtube.com/watch?v=ui8J9vlQ4wA
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин)
10 мин |
«Иесін тап» ойыны Берілген құралдардың қандай мамандық иесіне қатысты екенін тап. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Болжам» әдісі Тақырыбы бойынша өлеңнің мазмұнын болжа. Өлеңді тыңда Шуақты, ыстық сөздеріне сұрақ қой. «Дауыстап ойлау» әдісі -Өлең не туралы? -ақын мұғалімді қалай сипаттаған? ЕББҚ Өлең не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Сен кім болғың келеді? |
Берілген құралдардың қандай мамандық иесіне қатысты екенін табады
1. өлеңнің мазмұнын болжайды 2.өлеңнің мазмұнын әңгімелейді 3.берілген сөздерге сұрақ қояды 4.қорытынды шығарады
Сұраққа жауап береді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Лайктар салынған таратпа Дескриптор: - өлеңнің мазмұнын болжайды -өлеңнің мазмұнын әңгімелейді -берілген сөздерге сұрақ қояды -қорытынды шығарады
ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Қалам,дәптер,бор,машина,жанармай,қылқалам,бояудың суреттері
Аудио тыңда лым https://atamuraweb.kz/?page_id=33242 Оқулық 1 –жаттығу 110 –бет
|
|
10 мин
Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Із кесуші» әдісі 1) Құрамында Ф әрпі бар сөздерді айт және көркем жаз 2-жаттығу а)Сөйлемдерді көшіріп жаз. ә)Қандай? сұрағына жауап беретін сөздердің астын сыз. ЕББҚ Сөйлемдерді көшіріп жаз Талқылау сұрақтары: 1.Заттың сынын білдіретін сөздер қандай сұраққа жауап береді?
Қол жаттығуы «Қырыққабат тұздау» Біз қырыққабатты кесеміз, кесеміз, Біз қырыққабатты тұздап,тұздап аламыз. Енді сәбізді үккіштен жақсылап өткізіп аламыз, Біз қырыққабатты басамыз, басамыз. |
1. әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады 2. қандай? сұрағына жауап беретін сөздердің астын сызады
Сұраққа жауап береді Қол жаттығуын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады - қандай? сұрағына жауап беретін сөздердің астын сызады ЕББҚ Дескриптор: -сөйлемдерді көшіріп жазады Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 2-жаттығу 111-бет Дәптер қаламсап
|
|
8 мин
|
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Бинокль» әдісі Жаңылтпашты тыңдап, жатқа жаз. ЕББҚ Жаңылтпашты көшіріп жаз. Талқылау сұрақтары: 1.Жаңылтпаш кім туралы? |
1. жаңылтпашты жатқа айтады 2.жаңылтпашты жатқа жазады
Сұрақтарға жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |