Қысқа мерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|
||||
|
Бөлім: |
Сөз және оның мағынасы |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
||||
|
Күні: |
|
|
||||
|
Сынып: |
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
81-сабақ. Заттың сынын білдіретін сөздер.Мұғалім |
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.3.1 тақырыбы мен иллюстрациясы бойынша мәтіннің мазмұнын болжау; 1.4.2.1 заттың атын, қимыл-әрекетін, сынын, санын білдіретін сөздерді ажыратып, орынды қолдану; 1.4.1.1 айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді есту, есте сақтау арқылы жазу |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты/Бағалау критерийлері |
Тақырыбы мен иллюстрациясы бойынша мәтіннің мазмұнын болжайды. Сөйлемнен заттың сынын білдіретін сөздерді тауып, сұрақ қояды. Сөйлемдегі айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді қатесіз көшіріп жазады. |
|
||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу және түсіну. Қолдану. Жоғарғы деңгей |
|
||||
|
Құндылық:«Еңбекқорлық пен кәсіби біліктілік айы» Дәйексөз:«Білікті білім жинап кәсіп етер, білімнің дәмін татып өсіп өнер» |
Мамандықтың ерекшеліктерін білу және адамдардың еңбегін құрметтеу; Өз-өзіне қызмет ету және өзін-өзі ұйымдастыру дағдыларын қолдану; отбасында және оқуда қажетті жұмыстарды жүйелі түрде тәртіпті және сапалы орындау; нәтижеге жету мақсатын белгілеу және оны іске асыруды жоспарлау, ұйымдастыру және оған қол жеткізуге ұмтылу; өз білімі мен дағдыларын дамыту үшін тыңғылықты жұмыс істеу. |
|
||||
|
Сабақтың барысы |
|
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3 минут Өткенді пысықтау 5минут Тақырып-ты ашу 5 минут Оқылым 10 минут Жазылым 5 минут Сергіту сәті 2 минут Жұптық жұмыс 3 минут Сабақты қорыту 10минут Кері байланыс 2 минут |
І.Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу Психологиялық ахуал
Өткенді еске түсіріп.Суретке қарап мазмұндау. «Торсық» әдісі арқылы тапсырманы орындайды.
Тақырыпты ашу. «Қоржын» –Балалар, біз жаңа сабағымызды бастамас бұрын топқа бөлінейік. Ол үшін қоржында тұрған асықтардың біреуін таңдап аласыңдар. Асықтардағы сан бойынша 3 топқа бөлінеміз. –Ал енді, балалар, бүгінгі сабағымыздың тақырыбын анықтау үшін экрандағы суреттерге назар аударайық. «Бұл қандай мамандық?» Экрандағы суреттерге қарап, мамандық атауларын айту. –Қараңдаршы, бұл қай мамандық иесіне қажет құралдар деп ойлайсыңдар? (қалам, дәптер, бор, мәшине, жанармай, жүргізуші куәлігі, қылқалам, бояу т.б.) Мұғалім, жүргізуші, суретші. –Дұрыс айтасыңдар, біздің бүгінгі сабағымыздың тақырыбы – «Мұғалім». –Мұғалім деген кім? Ол қандай жұмыс атқарады? – Тағы қандай мамандық иелерін білесіңдер? Ол үшін жұптық жұмыс орындайық. Мысалы: Дәрігер не істейді? Дәрігер емдейді. Оқушылар суретке қарап, толықтырып, оқу арқылы мамандық иелерінің не істейтінін айтып үйренеді. Оқушылар мамандық атауларын тағы бір пысықтап, оқытады, емдейді, сурет салады, тамақ пісіреді сияқты тіркестерді айтып жаттығады. Жаңа тақырыпты «Теледидар» әдісі Автор туралы. Рақымжан Өтегенов – журналист, ақын. 1949 жылы Құлжада дүниеге келген. Алғашқы өлеңі – «Жас керуен». Оқылым.1-жаттығу. «Мұғалім» Мәтінмен жүргізілетін жұмыстар: 1.Мұғалім оқушылардың назарын өзіне аударады. 2.Өлеңді QR кодпен тыңдатады. 3.Жеке оқушыларға оқытады. 4.Сөздік жұмысын жүргізеді. Қиын сөздердің мағынасын түсіндіреді. Мысалы: мейіріммен бізге қараған. 5.Тізбектей оқытады. 6.Мазмұнына байланысты сұрақ қояды. 7.Жеке оқушыларға оқытады.
Жұптық жұмыс «Текемет» әдісі
Топпен жұмыс «Сандықшада не бар?» әдісі
Ережемен таныстыру. Хормен оқу. Оқушыларға мысал келтірту. Жеке оқушыларға оқыту. Жазылым. Дәптермен жұмыс. «Көркем жазу» әдісі. 2-жаттығу. Сөйлемдерді көшіріп жаз. Мұғалім – мейірімді адам. Ол барлық баланы жақсы көреді. Бізге сапалы білім береді.Мұғалімді сыйлаймыз. • Қандай? сұрағына жауап беретін сөздердің астын сыз. ЕБҚ тапсырмасы
Сергіту сәті.
3-жаттығу. «Ойлан,жұтас,бөліс» әдісі. Жаңылтпашты тыңдап, жатқа жаз. Қол ұстас. Бұл ұстаз – Жас ұстаз. Жеке жұмыс «Ою сырлы»тапсырмасы
Сабақты пысықтау Сыйқырлы асықтар тапсырмасы
Тест жұмысын орындау. 1.Дәрігер … а) оқытады ә) емдейді б) үй салады 2.Мұғалім ... а) емдейді ә) оқытады б) киім тігеді 3.Құрылысшы ...а) үй салады ә) оқытады б) тігеді 4.Тігінші ... а) оқытады ә) тігеді б) тоқиды 5.Ұшқыш ... а) ұшады ә) тігеді б) салады 6.Сақшы ... а) ұшады ә) бағады б) қорғайды Бүгін қандай ұғыммен таныстың? -Сабақтың мақсатына жеттің бе ? - Не қиын болды ? Кері байланыс «Киіз үй» әдісі арқылы кері байланыс.
|
Мұғаліммен амандасады. Оқушылар қолдарындағы парқшаға көңіл-күйлерін белгілеп суретін салады. Интербелсенді тақтадан тапсырманы орындайды
Интербелсенді тақтадан құралдардың қай мамандық иесі екенін айтады. (ЖЖ) Мұғалім мамандығы туралы айтады. Интербелсенді тақтада «Теледидар» әдісі арқылы ашу
Интербелсенді тақтада
Оқушылар сандықшаны ашып тапсырманы орындайды
Көркем жазу Мейірімді, ұстаз сөздерін көркем жазады Оқушылар қимылдарды қайталап жасайды. Оқушылар өздеріне берілген тапсырмаларын орындайды. Жеке жұмыс жасайды Оқушылар қолдарындағы ұл мен қызда берілген киіз үйлермен кері байланыс жасайды. |
Ауызша мадақтау жүреді Дискриптор: Суретке қарап сұрақтарға жауап береді Теңгемен бағалау
Дескриптор: -Тақырыбы бойынша өлеңнің мазмұнын болжайды. Өлеңді тыңдайды. Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді
Дескриптор: - Сөйлемдерді көшіріп жазып, қандай? сұрағына жауап беретін сөздердің астын сызады. Смайликтер арқылы бағалау
Дескриптор: Жаңылтпашты тыңдап, жатқа жазғызады. Смайликтер арқылы бағалау
Дескриптор: - Ойын ойнау арқылы әр мамандық иесі туралы мағлұматтар айтады.
Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ? Бүгінгі сабақта не үйрендің ? Қорытынды бағалау |
Оқулық
оқулық |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Заттың сынын білдіретін сөздер.Мұғалім
Заттың сынын білдіретін сөздер.Мұғалім
Қысқа мерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|
||||
|
Бөлім: |
Сөз және оның мағынасы |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
||||
|
Күні: |
|
|
||||
|
Сынып: |
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
81-сабақ. Заттың сынын білдіретін сөздер.Мұғалім |
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.3.1 тақырыбы мен иллюстрациясы бойынша мәтіннің мазмұнын болжау; 1.4.2.1 заттың атын, қимыл-әрекетін, сынын, санын білдіретін сөздерді ажыратып, орынды қолдану; 1.4.1.1 айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді есту, есте сақтау арқылы жазу |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты/Бағалау критерийлері |
Тақырыбы мен иллюстрациясы бойынша мәтіннің мазмұнын болжайды. Сөйлемнен заттың сынын білдіретін сөздерді тауып, сұрақ қояды. Сөйлемдегі айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді қатесіз көшіріп жазады. |
|
||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу және түсіну. Қолдану. Жоғарғы деңгей |
|
||||
|
Құндылық:«Еңбекқорлық пен кәсіби біліктілік айы» Дәйексөз:«Білікті білім жинап кәсіп етер, білімнің дәмін татып өсіп өнер» |
Мамандықтың ерекшеліктерін білу және адамдардың еңбегін құрметтеу; Өз-өзіне қызмет ету және өзін-өзі ұйымдастыру дағдыларын қолдану; отбасында және оқуда қажетті жұмыстарды жүйелі түрде тәртіпті және сапалы орындау; нәтижеге жету мақсатын белгілеу және оны іске асыруды жоспарлау, ұйымдастыру және оған қол жеткізуге ұмтылу; өз білімі мен дағдыларын дамыту үшін тыңғылықты жұмыс істеу. |
|
||||
|
Сабақтың барысы |
|
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3 минут Өткенді пысықтау 5минут Тақырып-ты ашу 5 минут Оқылым 10 минут Жазылым 5 минут Сергіту сәті 2 минут Жұптық жұмыс 3 минут Сабақты қорыту 10минут Кері байланыс 2 минут |
І.Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу Психологиялық ахуал
Өткенді еске түсіріп.Суретке қарап мазмұндау. «Торсық» әдісі арқылы тапсырманы орындайды.
Тақырыпты ашу. «Қоржын» –Балалар, біз жаңа сабағымызды бастамас бұрын топқа бөлінейік. Ол үшін қоржында тұрған асықтардың біреуін таңдап аласыңдар. Асықтардағы сан бойынша 3 топқа бөлінеміз. –Ал енді, балалар, бүгінгі сабағымыздың тақырыбын анықтау үшін экрандағы суреттерге назар аударайық. «Бұл қандай мамандық?» Экрандағы суреттерге қарап, мамандық атауларын айту. –Қараңдаршы, бұл қай мамандық иесіне қажет құралдар деп ойлайсыңдар? (қалам, дәптер, бор, мәшине, жанармай, жүргізуші куәлігі, қылқалам, бояу т.б.) Мұғалім, жүргізуші, суретші. –Дұрыс айтасыңдар, біздің бүгінгі сабағымыздың тақырыбы – «Мұғалім». –Мұғалім деген кім? Ол қандай жұмыс атқарады? – Тағы қандай мамандық иелерін білесіңдер? Ол үшін жұптық жұмыс орындайық. Мысалы: Дәрігер не істейді? Дәрігер емдейді. Оқушылар суретке қарап, толықтырып, оқу арқылы мамандық иелерінің не істейтінін айтып үйренеді. Оқушылар мамандық атауларын тағы бір пысықтап, оқытады, емдейді, сурет салады, тамақ пісіреді сияқты тіркестерді айтып жаттығады. Жаңа тақырыпты «Теледидар» әдісі Автор туралы. Рақымжан Өтегенов – журналист, ақын. 1949 жылы Құлжада дүниеге келген. Алғашқы өлеңі – «Жас керуен». Оқылым.1-жаттығу. «Мұғалім» Мәтінмен жүргізілетін жұмыстар: 1.Мұғалім оқушылардың назарын өзіне аударады. 2.Өлеңді QR кодпен тыңдатады. 3.Жеке оқушыларға оқытады. 4.Сөздік жұмысын жүргізеді. Қиын сөздердің мағынасын түсіндіреді. Мысалы: мейіріммен бізге қараған. 5.Тізбектей оқытады. 6.Мазмұнына байланысты сұрақ қояды. 7.Жеке оқушыларға оқытады.
Жұптық жұмыс «Текемет» әдісі
Топпен жұмыс «Сандықшада не бар?» әдісі
Ережемен таныстыру. Хормен оқу. Оқушыларға мысал келтірту. Жеке оқушыларға оқыту. Жазылым. Дәптермен жұмыс. «Көркем жазу» әдісі. 2-жаттығу. Сөйлемдерді көшіріп жаз. Мұғалім – мейірімді адам. Ол барлық баланы жақсы көреді. Бізге сапалы білім береді.Мұғалімді сыйлаймыз. • Қандай? сұрағына жауап беретін сөздердің астын сыз. ЕБҚ тапсырмасы
Сергіту сәті.
3-жаттығу. «Ойлан,жұтас,бөліс» әдісі. Жаңылтпашты тыңдап, жатқа жаз. Қол ұстас. Бұл ұстаз – Жас ұстаз. Жеке жұмыс «Ою сырлы»тапсырмасы
Сабақты пысықтау Сыйқырлы асықтар тапсырмасы
Тест жұмысын орындау. 1.Дәрігер … а) оқытады ә) емдейді б) үй салады 2.Мұғалім ... а) емдейді ә) оқытады б) киім тігеді 3.Құрылысшы ...а) үй салады ә) оқытады б) тігеді 4.Тігінші ... а) оқытады ә) тігеді б) тоқиды 5.Ұшқыш ... а) ұшады ә) тігеді б) салады 6.Сақшы ... а) ұшады ә) бағады б) қорғайды Бүгін қандай ұғыммен таныстың? -Сабақтың мақсатына жеттің бе ? - Не қиын болды ? Кері байланыс «Киіз үй» әдісі арқылы кері байланыс.
|
Мұғаліммен амандасады. Оқушылар қолдарындағы парқшаға көңіл-күйлерін белгілеп суретін салады. Интербелсенді тақтадан тапсырманы орындайды
Интербелсенді тақтадан құралдардың қай мамандық иесі екенін айтады. (ЖЖ) Мұғалім мамандығы туралы айтады. Интербелсенді тақтада «Теледидар» әдісі арқылы ашу
Интербелсенді тақтада
Оқушылар сандықшаны ашып тапсырманы орындайды
Көркем жазу Мейірімді, ұстаз сөздерін көркем жазады Оқушылар қимылдарды қайталап жасайды. Оқушылар өздеріне берілген тапсырмаларын орындайды. Жеке жұмыс жасайды Оқушылар қолдарындағы ұл мен қызда берілген киіз үйлермен кері байланыс жасайды. |
Ауызша мадақтау жүреді Дискриптор: Суретке қарап сұрақтарға жауап береді Теңгемен бағалау
Дескриптор: -Тақырыбы бойынша өлеңнің мазмұнын болжайды. Өлеңді тыңдайды. Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді
Дескриптор: - Сөйлемдерді көшіріп жазып, қандай? сұрағына жауап беретін сөздердің астын сызады. Смайликтер арқылы бағалау
Дескриптор: Жаңылтпашты тыңдап, жатқа жазғызады. Смайликтер арқылы бағалау
Дескриптор: - Ойын ойнау арқылы әр мамандық иесі туралы мағлұматтар айтады.
Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ? Бүгінгі сабақта не үйрендің ? Қорытынды бағалау |
Оқулық
оқулық |
||
шағым қалдыра аласыз



































