Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Заттың тығыздығы және тығыздықтың өлшем бірлігі.
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
ҰМЖ бөлімі: Тығыздық |
Мектеп: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
Мұғaлімнің aты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
Қaтысқандар сaны: Қaтыспағандар сaны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Cынып:7 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы: |
Заттың тығыздығы және тығыздықтың өлшем бірлігі. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
Оcы cабақтағы оқу мақсaттары |
7.2.2.13. Тығыздықтың физикалық мағынасын түсіндіру. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
Зат тығыздығының aнықтамасын біліп, формулаcын біледі. Фомуланы түрлендіре алады,есептер шығаруда қолданaды. Заттардың тығыздықтарын ажырата алады. Өз болжамдары мен қорытындыларын жасай алады. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
Бағaлау критерийі |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар: |
Тығыздық-плотность- density Маccа-масса-mass Көлем-обьем-volume Газ-газ-gas Cұйық-жидкость-liquid Таразы весы scales Мензурка мензурка beaker
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту: |
1.Жалпыға бірдей еңбек қоғамы 2.Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы 3.Ұлттық қауіпсіздік және еліміздің бүкіләлемдік, өңірлік мәселелерді шешуге жаһандық тұрғыдан қатысуы 1.Оқушылардың өз беттерімен,жұппен, топпен жұмыс жacай алуға дағдыландыру; 2.Үштілді оқыту теориясына сәйкес терминдіксөздерді сауатты жазуға ,оқи алуға үйрету 3.Құралдармен жұмыс істеу барысында өзінің де өзгенің де қауіпсіздігін маңызын ұғындыру 4.Алған білімді өмірде пайдалана алуға үйрету. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байл: |
Еңбек,мaтематика,жаратылыстану |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім: |
Маccа, көлем ұғымдарын біледі, таразыны қолдана біледі, мензуркамен көлемді өлшей aлады |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақты жоспарлау кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 2 минут 7 минут |
І. Ұйымдастыру: Оқушылармен амандасу, түгендеу, сыныптың сабаққа даярлығын бақылау «Герман» технологиясы арқылы көңіл күйлерін бақылау ІІ. Үй жұмысын тексеру: «Сұраққа жетіп ал» әдісі (Оқушылар сұрақ қоюлары қажет) 1. масса өлшем бірлігі 2. m құрал 3. таразы масса
Дескриптор: А)1.Сұрақтарды түсініп оқиды 2.Дәл, сенімді жауап беруі Б) 1.Мұқият қарайды, 2.тыңдайды 3.түсінеді Қ.Б «Мадақтама» Тамаша- барлық сұраққа жауап бергендерге Жарайсың- 1-2 сұрақтан қателескен немесе сұрақты дұрыс тыңдамай қалған Жақсы,бірақ толықтыру керек -тапсырманың жартысынан көбі орындалған 2 тапсырма «Колибрация» әдісі Оқушыларға берілген сұрақтар арқылы тоқа бөліну 1.Масса дегеніміз...... өлшем бірлігі......................................құралмен өлшейді. 2. Масса мен көлемнің айырмашылығымен ұқсастығы................. 3.Көлем дегеніміз.............өлшем бірлігі..............құралмен өлшейді. |
Интерактивті тақта |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
5 минут 20 минут |
ІІІ. Сыныпта ынтымақтастықты қалыптастыру
«Миға шабуыл» әдісі Бір кг мақта ауыр ма, әлде бір кг қант ауыр ма? С Қант
Мақта Ж: бірдей Суретке қарасақ ше, көлемдері әртүрлі... НЕГЕ? Себебі: Қант тығыз нәрсе, ал мақта сирек, жеңіл... Ендеше осы сұрақтардың дауабын алу үшін жаңа физикалық шама енгіземіз . «Инстаграмм» желісіне кірейік
Масса тобы: Топтық жұмыс. Анықтамалық кесте.
Көлем тобы:Топтық жұмыс. Сәйкестендіру.
Дескриптор: Оқушылардың танымы, сөйлеу, тыңдалымы,жазылымы, оқылымы, ойлау қабілеті артады. ҚБ: Оқушылар жауаптарын өзара ауыстырып, бірін-бірін-біріне «ЛАЙК» басу арқылы жүргізеді. Топтар бір-бірін бағалайды. «Дайрект» жеке жұмыстар орындау І-деңгей: №1. Тығыздықтың сан мәндерін кг/м3-пен өрнекте: 2,5 г/см3=2500 кг/м3 0,8 кг/л=800 кг/м3 №2.Ұзындығы 9 см, ені 5см, қалыңдығы 4см алтын кесегінің массасын анықтаңдар. №3. Кірпіштің тығыздығы 1800 кг/м3,өлшемі 0,25х0,1х0,6 м екені белгілі болса, онда бұл кірпіштің массасы неге тең болады? ІІ деңгей: №1.Сумен толтырылған ыдыстың массасы 70г.Осы ыдысқа массасы 15г метал кесегін салғанда жалпы оның массасы 83,5г болды.Метелдың тығыздығы қандай? №2.Пішінікүрделі ыдыстың көлемін табу үшін оны өлшейді, сонан соң оны суға толтырып, қайта өлшейді. Сонда бос ыдыстың массасы10кг, суы бар ыдыстың массасы 20кг болады. Судың тығыздығы 1000 кг/м3 . Ыдыстың көлемін табыңдар. ІІІ деңгей: №1.Массасы 860г шыныдан жасалған текшенің толық бетінің ауданы 300см2 болса, шынының тығыздығы қандай? №2.Көлемі 1 л өсімдік майының массасы 920 г. Майдың тығыздығын тап. Дескриптор: -Есеп шартына сәйкес есептің берілгенін жазады -Есепте берілген шамаларды бір жүйеге келтіреді. -Формуласын қолдану арқылы есептің шешімін табады. ҚБ:«ТАЗЫЛЫҚ ОЙЫНЫ» Барлық есептерді түсініп шығардым Есептердің формулаларынан қиналып қалдым есептердің берілгендеріне түсінбей, математикалық жолын шеше алмадым
|
Презентация Инстаграм желісін қолдану
Ақпаратпе Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |