Зейінді дамыту

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Зейінді дамыту

Материал туралы қысқаша түсінік
Ойын ережелерін түсіну, есте сақтау және орындау
Материалдың қысқаша нұсқасы


Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары

Пәні: Танымдық әрекеттерін түзету

Бөлім:

Зерде аясын дамыту

Педагогтың тегі, аты, әкесінің (болған жағдайда)


Күні:


Сынып: 6

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Зейінін дамыту.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

6.3.4.3 ойын ережелерін түсіну, есте сақтау және орындау

Сабақтың мақсаты

Оқушы ойын шарттарын түсіну арқылы зейінін дамытады.

Апта құндылығы

Жасампаздық – бәрімізге өнеге.

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі/

уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті


Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

І. Психологиялық ахуал

Ынтымақтастық ортасын құру;

«Сәлемдесу» жаттығуы.

Мақсаты: қарым-қатынас дағдыларын, топтық өзара әрекеттесу әдістерін дамыту, күйзелісті төмендету.

Нұсқау: Қыс, көктем, жаз, күз белгілеріне қарай 4 топқа бөлінейік. Әр топтың міндеті – мимика мен ишарат арқылы басқа топтарға сәлемдесу түрлерін ойлап, құрастыру.


Оқушылар бір-бірімен сәлемдеседі. Сабаққа назар аударады.

Жыл мезгіл суреттері. Музыка

5 мин

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау

«Құндылықтар спектрі»

Оқушыға өткен сабақтағы тақырып бойынша сұрақтар қояды.

Жігер деген – МЕН.

Күш деген - МЕН.

Махаббат деген - МЕН.

Денсаулық деген - МЕН.

Ақылдылық деген - МЕН.

ЕББҚ оқушы сұрақтарға жауап береді

Слайд

Сабақтың ортасы


5 мин











5 мин














20 мин

ІІІ. Жаңа сабақ

Сергіту сәті

Күн ұйықтайды.
Күн оянады.
Жел соқты.
Жаңбыр жауды.
Бұлт шатырлады.
Күн ашылды.
Жел басылды.

1-тапсырма. Жаттығу.

  • Орнынан қозғалмай не жүреді? (уақыт)

  • «Күн» мен «түн» немен аяқталады? («н» әрпімен)

  • Балалардың юмористикалық журналы қалай аталады? (Ералаш)

  • Жердегі ең ірі жануар. Ол не? (піл)

  • Мемлекеттік эмблемасы қалай аталады? (Герб)

  • Ең ірі маймыл қалай аталады? (Горилла)

2 тапсырма. Зейінді жаттықтыру. Мен бір рет оқимын, сен мұқият тыңдап, жауап бер.

  1. Самат пен Марат жүгіруден жарысты. Біреу сәреге 1 минутта, ал Марат – екң минутта жетті.

Асқар 3 минутта жүгіріп өтті, Аслан – бес минутта, Оспан – төрт минутта. Марат – екң минутта жетті. Самат неше минутта жетті?

  1. Бір парақта алмұрт ағашы және лимон ағашы салынған, екінші бетте – алма ағашы, шырша,

қайың, емен, қарағай. Екінші бетте салынған ағаштардың қайсысы бірінші парақтағы ағаштарға келеді. (алма ағашы)

3 тапсырма. Неше бесбұрыш бар?

4 тапсырма. Үйде тұратын жалмауыз кемпірді тауып, боя.

5 тапсырма. Көрсетілген суреттерді есіңе сақта, суретін сал.






Жаттығуларды мұғаліммен бірге жасайды.




Сұрақтарға жауап береді.









.












Суреттегі бесбұрыштардың санын табады








Суреттегі лабиринт жолдарды ажыратады. Тапсырманы мұғаліммен бірге орындайды.


Ауызша қолдау


Жарайсың!







Дескриптор:

- берілген сұрақтарға жауап бере алады.




















Дескриптор:

-суреттегі бес бұрыштардың санын таба алады.






Дескриптор:

-лабиринт жолдарды анықтап, тапсырманы орындай алады.







Слайд

































5 мин

ҮІ. Бекіту

«Үш түсіндірме» әдісі.

Не себепті ... екендігін түсіндіріңіз.

Сіз неге ... ойлайсыз.

Сіз неге ... деп есептейсіз


Сұрақтарға жауап береді.


Сабақтың соңы

2 мин

ҮІІ: Рефлексиялық


Сабақты түсінгені бойынша смайлктің бірін таңдайды.


Оқушының сабақты меңгеру көңіл-күйі анықталады.


3 мин




Үйге тапсырма

ҮІІІ. Оқушыларды бағалау

Оқушылар тапсырманы орындауына орай, жетондар беріледі. Берілген жетондарды санап, бағалйды.


Суретті аяқта.

Әр тапсырмада алған жетондарын санайды

Жетондары саналады.






Күнделік







Пәні:Танымдық әрекеттерді түзету

Өткізілген күні:____________________

Оқушының аты-жөні:_____________________

Тақырыбы: Зейінді дамыту.

1-тапсырма. Неше бесбұрыш бар?

2-тапсырма. Үйде тұратын жалмауыз кемпірді тауып, боя.

3-тапсырма. Көрсетілген суреттерді есіңе сақта, суретін сал.

Shape2 Shape1







Shape4 Shape3



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
12.02.2025
171
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі