|
Бөлім: |
Өнер |
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№58 сабақ. Шебердің қолы ортақ. «Зергер» Фариза Оңғарсынова «Тобылғы» Бауыржан Жақып |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.5.1 өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып жеткізу |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қосымша мәліметтер алады және әңгімелейді |
|||||||||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: Тәртіпсіз ел болмайды
|
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 8минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау 7-тапсырма «Фотокөрме» әдісі «Қазақтың би өнері» тақырыбындағы фотокөрмеге қандай сурет ұсынар едіңдер? Ойларыңды дәлелдеңдер
Құндылық мақсаты: Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету Жаңа тақырып 1-тапсырма Суреттерге зер сал. Ортақ тақырып тап.
2-тапсырма Түсініп оқы. «Зергер» Фариза Оңғарсынова «Үштік» әдісі (Ойлан, жұптас, бөліс) Топ бойынша тапсырманы оқиды. Топтағы оқушылар бірнеше жұптан бөлінеді:бірінші оқушы оқиды немесе айтады, екінші оқушы тындайды, үшінші оқушы түртіп алады, кейін өз пікірін айтады.
ЕҚБ 3-тапсырма Ақынның сұрағына жауап бер «Білесің бе бұл істі? Зергерлікке кім дайын?»
ЕБҚ 4-тапсырма Зергерлік өнер жайлы өз ойыңды айт
Ұжымдық жұмыс 5-тапсырма «Төрт сөйлем» әдісі Үнтаспадан Бауыржан Жақыптың «Тобылғы» өлеңін тыңдау 1. Пікір. Тыңдаған материал бойынша өзіндік пікірін бір сөйлеммен жазады. 2. Дәлел. Өлеңдегі көркем сөздерді табады,түсінік береді 3. Сұрақ. Өлеңге сүйеніп, тобылғы туралы сұрақ ойластырады. 4. Қорытынды. Өлеңнен нақты ақпаратты тауып, сызба түрінде көрсетеді
Жұптық жұмыс 6-тапсырма « Ғажайып көрме» әдісі Өлеңдер бөліктерге бөлініп беріледі. Оқушылар өлеңнің бөліктерін оқиды. Оқыған бөліктері бойынша сурет салады. Жұмысты жұппен орындайды
7-тапсырма Зергерлік өнерге қатысты кесте бойынша сөйле.
Үй тапсырмасы 8-тапсырма « Жаңалық ашамыз» әдісі Оқушыларға түрлі дереккөздер ұсынылады.Ғаламтордан немесе энциклопедиядан халқымыз тобылғы мен қамшыны неліктен қастерлегені туралы мәліметтер жинастыру
Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды
Өткенді пысықтайды
Тапсырманы орындайды
Өлеңді оқиды
Жеке жұмыс жасайды
Өлең мазмұнымен жұмыс жасайды
Тапсырманы орындайды
Кестені толтырады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды
|
Дескриптор: Фотосуреттер таңдап, оны неге таңдағанын айтады-1б
Дескриптор: Суреттерге ортақ тақырып табады-1б
Дескриптор: Топ бойынша тапсырманы оқиды-1б Өлең мазмұнын түсінеді-1б
Тамаша жұмыс!
Дескриптор: Тыңдаған материал бойынша өзіндік пікірін бір сөйлеммен жазады-1б Өлеңдегі көркем сөздерді табады,түсінік береді-1б Өлеңге сүйеніп, тобылғы туралы сұрақ ойластырады-1б Өлеңнен нақты ақпаратты тауып, сызба түрінде көрсетеді-1б
Дескриптор: Өлеңнің бөліктерін оқып,оқыған бөліктері бойынша сурет салады-1б
Дескриптор: Зергерлік өнерге қатысты кесте бойынша сөйлейді-1б
Жарайсыңдар!
«Ноутбок» әдісі
|
Суреттер
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Жұмыс дәптері
Суреттер
Оқулық
Кесте
Оқулық
Кері байланыс тақтасы
|
||||||||

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Зергер.Тобылғы
Зергер.Тобылғы
|
Бөлім: |
Өнер |
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№58 сабақ. Шебердің қолы ортақ. «Зергер» Фариза Оңғарсынова «Тобылғы» Бауыржан Жақып |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.5.1 өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып жеткізу |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қосымша мәліметтер алады және әңгімелейді |
|||||||||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: Тәртіпсіз ел болмайды
|
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 8минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау 7-тапсырма «Фотокөрме» әдісі «Қазақтың би өнері» тақырыбындағы фотокөрмеге қандай сурет ұсынар едіңдер? Ойларыңды дәлелдеңдер
Құндылық мақсаты: Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету Жаңа тақырып 1-тапсырма Суреттерге зер сал. Ортақ тақырып тап.
2-тапсырма Түсініп оқы. «Зергер» Фариза Оңғарсынова «Үштік» әдісі (Ойлан, жұптас, бөліс) Топ бойынша тапсырманы оқиды. Топтағы оқушылар бірнеше жұптан бөлінеді:бірінші оқушы оқиды немесе айтады, екінші оқушы тындайды, үшінші оқушы түртіп алады, кейін өз пікірін айтады.
ЕҚБ 3-тапсырма Ақынның сұрағына жауап бер «Білесің бе бұл істі? Зергерлікке кім дайын?»
ЕБҚ 4-тапсырма Зергерлік өнер жайлы өз ойыңды айт
Ұжымдық жұмыс 5-тапсырма «Төрт сөйлем» әдісі Үнтаспадан Бауыржан Жақыптың «Тобылғы» өлеңін тыңдау 1. Пікір. Тыңдаған материал бойынша өзіндік пікірін бір сөйлеммен жазады. 2. Дәлел. Өлеңдегі көркем сөздерді табады,түсінік береді 3. Сұрақ. Өлеңге сүйеніп, тобылғы туралы сұрақ ойластырады. 4. Қорытынды. Өлеңнен нақты ақпаратты тауып, сызба түрінде көрсетеді
Жұптық жұмыс 6-тапсырма « Ғажайып көрме» әдісі Өлеңдер бөліктерге бөлініп беріледі. Оқушылар өлеңнің бөліктерін оқиды. Оқыған бөліктері бойынша сурет салады. Жұмысты жұппен орындайды
7-тапсырма Зергерлік өнерге қатысты кесте бойынша сөйле.
Үй тапсырмасы 8-тапсырма « Жаңалық ашамыз» әдісі Оқушыларға түрлі дереккөздер ұсынылады.Ғаламтордан немесе энциклопедиядан халқымыз тобылғы мен қамшыны неліктен қастерлегені туралы мәліметтер жинастыру
Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды
Өткенді пысықтайды
Тапсырманы орындайды
Өлеңді оқиды
Жеке жұмыс жасайды
Өлең мазмұнымен жұмыс жасайды
Тапсырманы орындайды
Кестені толтырады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды
|
Дескриптор: Фотосуреттер таңдап, оны неге таңдағанын айтады-1б
Дескриптор: Суреттерге ортақ тақырып табады-1б
Дескриптор: Топ бойынша тапсырманы оқиды-1б Өлең мазмұнын түсінеді-1б
Тамаша жұмыс!
Дескриптор: Тыңдаған материал бойынша өзіндік пікірін бір сөйлеммен жазады-1б Өлеңдегі көркем сөздерді табады,түсінік береді-1б Өлеңге сүйеніп, тобылғы туралы сұрақ ойластырады-1б Өлеңнен нақты ақпаратты тауып, сызба түрінде көрсетеді-1б
Дескриптор: Өлеңнің бөліктерін оқып,оқыған бөліктері бойынша сурет салады-1б
Дескриптор: Зергерлік өнерге қатысты кесте бойынша сөйлейді-1б
Жарайсыңдар!
«Ноутбок» әдісі
|
Суреттер
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Жұмыс дәптері
Суреттер
Оқулық
Кесте
Оқулық
Кері байланыс тақтасы
|
||||||||

шағым қалдыра аласыз






















