Материалдар / зертханалық жұмыс "№3" 8 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

зертханалық жұмыс "№3" 8 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
зертханалық жұмыс
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Желтоқсан 2017
16940
5 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Электростатика негіздері



Мектеп: 29 ЖББОМ КММ


Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Авий Жумагул.

Сабақ Физика

Қатысқандар саны:

Сынып: 8

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

3 зертханалық жұмыс «Электр тізбегін құрастыру және оның әртүрлі бөліктеріндегі ток күшін өлшеу»

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

8.4.2.4 – электр тізбегіндегі ток күші мен кернеуді анықтау;

8.1.3.3 – физика кабинетінде қауіпсіздік ережелерін білу және сақтау

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: ток куші мен кернеудің анықтамасын біледі. Шартты белгілерін ажырата алады. Электр схемасын графикалық түрде бейнелеуін біледін біледі

Көптеген оқушылар: схема бойынша электр тізбегін құрастырып, амперметр, волтьметр көрсеткіштерін анықтай алады

Кейбірі: электр схемасын графикалық бейнелеуде электр тізбегі элементерінің шартты белгілерін қолданып зартханалық жұмыс бойынша қорытынды жасайды, талдайды

Бағалау критерийі

  • Ток күші, кедергінің формуласын біледі

  • Ом заңын қолдана алады

  • Схема бойынша электр тізбегін құрастырады

  • Бөлік құны арқылы құралдардың көрсеткішін жазады

  • Зертханалық жұмыстар бойынша есептеулер жүргізеді

  • Зертханалық жұмысқа қортынды жасайды

Тілдік мақсаттар
















Арнайы пәндік лексика мен терминология:

Сөздік

Ағылшынша

Қазақша

Орысша

Current

ток

ток

Voltage

кернеу

напряжение

Resistance

кедергі

сопротивление

Circuits

тізбек

схема


Құндылықтарды дарыту:

Мәңгілік Ел «Зайырлы қоғам жоғары руханият. Индустрияландыру мен инновацияға негізделген экономикалық өсу».

Пәнаралық байланыс

Математика пәнін байланыстыра отырып жан – жақты талқылау, ағылшын тілінің сөздіктерін қолдану.

АКТ қолдану дағдылары

BilimLаnd, youtube

Бастапқы білім

Электр тізбегі және оның құрамды бөліктері, ток күші, кернеу



Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың

басталуы

2 мин



3 мин



5 мин







І.Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа даярлығын тексеріп, назарын сабаққа аудару. Сынып оқушыларын ортақ мақсатқа жетуге жұмылдыру.


ІІ. Ынтымақтастықты қалыптастыру

«Тілек тілеу» шаттық шеңберін құру арқылы оқушылар бір біріне жылы лебіздер білдіреді.

ІІІ. Үй жұмысын тексеру :

«Физикалық диктант» үйге берілген тапсырманы еске түсіру арқылы білімді игеруге белсендіру.

Кері байланыс: Өткен тақырыпты бекіту негізінде 10 сұрақтан тұратын блиц тапсырмасы алынады. Әр дұрыс жауапқа 1 балл беріледі.

Түрлі түсті қағаздар

смайликтер

стикерлер























Сабақтың ортасы

Жаңа білім беру

22мин

"Физикалық лото" әдісін қолданып, сурақтар қою арқылы зертханалық жұмысты түсіндіріп кету. Жеке және топтық жұмыс

Зертханалық жұмыс барысы бойынша жұмысты орындайды. Өлшеулер жүргізеді. Формулаларды қортып, есептеулер жүргізеді. Прибор көрсеткенде алынған мәнін есептеп, практикада қолданылған жағдайдағы мәндермен салыстырады. Қорытынды жасайды.

161 беттегі, 79-суретте берілген сұлбаларда жіберілген қателерді табыңдар.





Дескриптор.

1.Өлшеулер жүргізеді – 2 балл

2.Формулаларды біледі – 2 балл

3.Есептеулер жүргізеді, мәндерін салыстырады – 4 балл

4.Қортынды жасайды – 4 балл





Амперметр.Шам

Сым, тоқ көзі, кілт.

Схема.









Сабақтың

соңы

10мин

















Қорытындылау.

Рефлексия. БББ тәсілі

Екі жұлдыз бір тілек: екі түсті қорапша қойылып сабаққа қатысты оқушының ойы мен тілегі салынады.

Үйге тапсырма: §37, 38 қайталау





Қосымша ақпарат

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді

жоспарлайсыз? Сіз қабілеті

жоғары оқушыларға

қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз ?





Бағалау - Оқушылардың

материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді

жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік ережелерінің

сақталуы

"Миға шабуыл", "Физикалық лото" "Физикалық диктант" әдістерді қолдану арқылы оқушылардың қызығушылығын арттыруға тырысамын. "Зигзаг" стратегиясын қолданып оқушылардың топтасып жұмыс атқаруына электр схемасын жинап, құрастырып амперметр мен вольтметрдің бөлік құнын анықтап есептеулер жүргізіп оны қорытындылап өз оймен бөлусіге ықпал жасаймын.

"Бағдаршам" арқылы бағалаймын, смайликтер қолданамын. "Екі жұлдыз, бір тілек" арқылы бағалаймын. Бағалау өте жоғары маңыздылыққа ие, себебі бағалау арқылы оқушының сабаққа қаншалықты ынталы екендігін анықтаймын.

Физика кабинетінде қауіпсіздік техникасы ережелерін сақтайды













Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!