Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Зерттеу және зерттеушілер
|
Бөлім |
1 Географиялық зерттеу әдістері |
||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||||||
|
Күні |
|
||||||||
|
Сынып 7 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Зерттеу және зерттеушілер |
||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.1.1.3 -географиялық дереккөздермен жұмыс істейді: карта, сурет, мәтін, фотосуреттер, графикалық материалдар |
||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Суреттер, графикалық материалдар мен мәтінді қолдана отырып, адам іс-әрекетінің табиғи-аумақтық кешендергі әсерін сипаттайды; Адам әс-әрекетінен өзгеріске ұшыраған жерлерді кескін картаға түсіреді. |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармаен сәлемдесу, түгендеу. Сыныпта психологиялыө ахуал туғызу. Сынып оқушыларын 3-топқа бөлу. 2.Үй тапсырмасын оқушылар топпен қорғайды. 1 топ: «Қызыл кітапқа» енген өсімдіктер мен жануарларға фотоколлаж жасау 2 топ: Туған өлкеде кездесетін өсімдіктер мен жануардың суретін салып, буклет жасау 3 топ:Туған өлкеде құрылған қорықтар мен саябақтардан фотоколлаж жасау |
Әр топ мүшелері өз жобаларын қорғайды Сұрақ жауап орындайды |
Жалпы 4 балл |
Оқулық Дүниежүзі картасы |
|||||
|
Ортасы |
Білімді өзектеу. Жаңа тақырыпты түсіндіру. Түйінді ұғымдарды жазып алу 1-тапсырма. Торлы диаграмма әдісі І-топ. Географикалық карталармен жұмыс жасайды ІІ-топ.Географикалық дерек көздерге сиапттамалар беру ІІІ-топ. Бүлінген табиғи кешендерді анықтайды. 2-тапсырма. Адамның табиғатқа тигізетін әсері, шешу жолдарын кестеге түсіру.
|
Дескриптор Тақырыптық карталармен жұмыс істедй; Географиялық дереккөздерге сипаттама береді; Бүлінген табиғи кешендерді анықтайды.
Дескриптор Адамның табиғатқа тигізетін әсерін анықтайды. Шешу жолдарын ұсынады. |
Жалпы 3 балл
Жалпы 3 балл
|
Атлас Суреттер Кескін карта Ғаламтор желісі
Кесте АКТ Карта
|
|||||
|
Бөлім бойынша жиынтық бағалау жұмысын орындау |
Сабақтың келесі бөлігінде «Физикалық география бөлімі. Табиғи-аумақтық кешендер бөлімшесі» бойынша жиынтық бағалау тапсырмаларын орындатамын |
БЖБ тапсырмаларын дәптерге орындайды |
|
7-сынып атласы БЖБ дәптері |
|||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс. «3.2.1.» 3 факт 2 көзқарас 1 тұжырым Үйге тапсырма: §38 оқу, Картамен жұмыс. |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
Бағалау парақшасын толтырады.
|
Рефлексия парағы |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Зерттеу және зерттеушілер 7 сынып ҚМЖ
Зерттеу және зерттеушілер 7 сынып ҚМЖ
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Зерттеу және зерттеушілер
|
Бөлім |
1 Географиялық зерттеу әдістері |
||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||||||
|
Күні |
|
||||||||
|
Сынып 7 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Зерттеу және зерттеушілер |
||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.1.1.3 -географиялық дереккөздермен жұмыс істейді: карта, сурет, мәтін, фотосуреттер, графикалық материалдар |
||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Суреттер, графикалық материалдар мен мәтінді қолдана отырып, адам іс-әрекетінің табиғи-аумақтық кешендергі әсерін сипаттайды; Адам әс-әрекетінен өзгеріске ұшыраған жерлерді кескін картаға түсіреді. |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармаен сәлемдесу, түгендеу. Сыныпта психологиялыө ахуал туғызу. Сынып оқушыларын 3-топқа бөлу. 2.Үй тапсырмасын оқушылар топпен қорғайды. 1 топ: «Қызыл кітапқа» енген өсімдіктер мен жануарларға фотоколлаж жасау 2 топ: Туған өлкеде кездесетін өсімдіктер мен жануардың суретін салып, буклет жасау 3 топ:Туған өлкеде құрылған қорықтар мен саябақтардан фотоколлаж жасау |
Әр топ мүшелері өз жобаларын қорғайды Сұрақ жауап орындайды |
Жалпы 4 балл |
Оқулық Дүниежүзі картасы |
|||||
|
Ортасы |
Білімді өзектеу. Жаңа тақырыпты түсіндіру. Түйінді ұғымдарды жазып алу 1-тапсырма. Торлы диаграмма әдісі І-топ. Географикалық карталармен жұмыс жасайды ІІ-топ.Географикалық дерек көздерге сиапттамалар беру ІІІ-топ. Бүлінген табиғи кешендерді анықтайды. 2-тапсырма. Адамның табиғатқа тигізетін әсері, шешу жолдарын кестеге түсіру.
|
Дескриптор Тақырыптық карталармен жұмыс істедй; Географиялық дереккөздерге сипаттама береді; Бүлінген табиғи кешендерді анықтайды.
Дескриптор Адамның табиғатқа тигізетін әсерін анықтайды. Шешу жолдарын ұсынады. |
Жалпы 3 балл
Жалпы 3 балл
|
Атлас Суреттер Кескін карта Ғаламтор желісі
Кесте АКТ Карта
|
|||||
|
Бөлім бойынша жиынтық бағалау жұмысын орындау |
Сабақтың келесі бөлігінде «Физикалық география бөлімі. Табиғи-аумақтық кешендер бөлімшесі» бойынша жиынтық бағалау тапсырмаларын орындатамын |
БЖБ тапсырмаларын дәптерге орындайды |
|
7-сынып атласы БЖБ дәптері |
|||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс. «3.2.1.» 3 факт 2 көзқарас 1 тұжырым Үйге тапсырма: §38 оқу, Картамен жұмыс. |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
Бағалау парақшасын толтырады.
|
Рефлексия парағы |
|||||
шағым қалдыра аласыз













