«Бауыржан Момышұлы атындағы орта мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Бекітемін:
Мектеп директоры: Г.Т. Абылғазиева
Сабақтың тақырыбы
Тау жыныстары мен минералдардың жіктелуі
Тексерген ДӘІЖО: Бейсекенова А.Қ
Зерттеу сабағы: 8 «В» сынып География пәні мұғалімі: Дуисбаева Ж.С
2022-2023 оқу жылы
|
Тақырыбы |
Тау жыныстары мен минералдардың жіктелуі |
|
|
Күні,айы: 14.10.2022ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Дуисбаева Ж.С |
|
|
Сынып: 8 «В» |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.3.1.5- тау жыныстары мен минералдарды түрлі белгілері бойынша жіктейді |
|
|
Сабақ мақсаты |
Тау жыныстары және минералдардың жіктелуі туралы білім негіздерін қалыптастыру
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың күтілетін әрекеттері «А», «Б», «С» |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин 5 мин |
1 Оқушылардың сабаққа дайындығы.Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру.
2. «Шарлар» әдісі
бойынша топқа бөлу 2 топ.Құмдар 3 топ.Мрамор
3.Үй тапсырмасын
тексеру. 1.Орография деген не? 2.Морфометрия деген не? 3.Терең суасты науалары дегеніміз не? 4.Мұхиттық платформалар деген не? 5.Ірі орографиялық нысандарға мысал келтір. 4.Өткен тақырыпты қайталаймыз.Жеке жұмыс «Менен сұрақ, сенен жауап» сұрақ- жауап сәті 1 География сөзінің мағынасы? 2. Географияның ірі екі саласы? 3. Карта дегеніміз не? 4. Тақырыптық карта дегеніміз не? 5. Тақырыптық караталар нешеге бөлінеді? 6. География атауын ғылымға белгілеген? 7. Глобус дегеніміз не? |
«А» география ғылымы салаларын ажыратады «Б» географиялық карталар түрлерін ажыратады «С» тақырыптық карталар түрлерін ажыратады |
Оқушылар мұғаліммен амандасады. Топқа бөлінеді
Үй тапсырмасы бойынша;
Сұрақтарға жауап беруі; Топ басшылары тапсырманы орындап бағалау парағына балл қояды Оқушылар қайталап сабақ мақсатын айтып өтеді. |
Оқушылардың белсенділігіне байланысты бағаланады. Дескриптор: -берілген тапсырмаларға анықтама береді - берілген сұрақтарға жауап береді 4-5 сұраққа дұрыс жауап 2балл 3 сұраққа жауап 1б 0-2 сұраққа жауап 0балл Жалпы балл: 2 балл Бағалау: -дұрыс жауапқа 1 балл Жалпы бал- 1 балл |
Слайд, жұмыс ддддддддәпте дәптері
|
||||||||
|
|
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 3 мин 20мин ”Кім жылдам?” 10 мин Үйге тапсырма |
Жаңа сабақты ашу Бейнекөрсетілім https://youtu.be/1FALreRSyZ8 (Т.Ж) Топтық Жұмыс «Ойлан, тап» әдісі бойынша берілген тапсырмадан өздеріне қажетті білімді алып, топпен орындап, өз пікірлерін ортаға салады,бір-біріне түсіндіреді а) Шөгінді тау жыныстары тақырыпшасын қорғайды б) Магмалық тау жыныстары тақырыпшасы в)Метаморфтық тау жыныстары Жеке жұмыс Кестені толтыр:
|
«А» тау жыныстарын жіктей алады 3 топқа «Б» түрлерін атап бере алады «С» тау жыныстарын 3 топқа жіктеп,қасиеттер атап бере алады
«А» магмалық тау жыныстары түрлерін ажырата алады «Б» шөгінді тау жыныстарын ажырата алады «С» метаморфтық тау жыныстарын ажырата алады
|
Оқушылар бейнекөрсетілімді тамашалайды
Тапсырманы топтасып орындайды
Топ басшылары тапсырманы орындап бағалау парағына балл қояды
Тапсырманы жеке орындайды
Топ басшылары тапсырманы орындап бағалау парағына балл қояды
|
Дескриптор: -тау жыныстарның жіктелуін анықтайды 2балл -тау жыныстарының түрлерін атап бере алады 1 балл -постерге берілген тақырыпшаларды бейнелеп,қорғайды 2балл:Жалпы балл – 5 балл Топ басшылары топ мүшелерін бағалайды
Дескриптор: - кестеге тау жыныстары түрлерін көрсете алады 2балл Жалпы балл – 2балл
|
Слайд,бейнекөрсетілім
Постер |
||||||||
|
Сдайд,плакат кесте |
|||||||||||||
|
|
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы Сабақтың соңы Ой толғаныс Рефлексия 4 мин. |
Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
|
|
Рефлексия. - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - қандай бағытта жұмысты жетілдіру қажет |
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тау жыныстары мен минералдардың жіктелуі
Тау жыныстары мен минералдардың жіктелуі
«Бауыржан Момышұлы атындағы орта мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Бекітемін:
Мектеп директоры: Г.Т. Абылғазиева
Сабақтың тақырыбы
Тау жыныстары мен минералдардың жіктелуі
Тексерген ДӘІЖО: Бейсекенова А.Қ
Зерттеу сабағы: 8 «В» сынып География пәні мұғалімі: Дуисбаева Ж.С
2022-2023 оқу жылы
|
Тақырыбы |
Тау жыныстары мен минералдардың жіктелуі |
|
|
Күні,айы: 14.10.2022ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Дуисбаева Ж.С |
|
|
Сынып: 8 «В» |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.3.1.5- тау жыныстары мен минералдарды түрлі белгілері бойынша жіктейді |
|
|
Сабақ мақсаты |
Тау жыныстары және минералдардың жіктелуі туралы білім негіздерін қалыптастыру
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың күтілетін әрекеттері «А», «Б», «С» |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин 5 мин |
1 Оқушылардың сабаққа дайындығы.Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру.
2. «Шарлар» әдісі
бойынша топқа бөлу 2 топ.Құмдар 3 топ.Мрамор
3.Үй тапсырмасын
тексеру. 1.Орография деген не? 2.Морфометрия деген не? 3.Терең суасты науалары дегеніміз не? 4.Мұхиттық платформалар деген не? 5.Ірі орографиялық нысандарға мысал келтір. 4.Өткен тақырыпты қайталаймыз.Жеке жұмыс «Менен сұрақ, сенен жауап» сұрақ- жауап сәті 1 География сөзінің мағынасы? 2. Географияның ірі екі саласы? 3. Карта дегеніміз не? 4. Тақырыптық карта дегеніміз не? 5. Тақырыптық караталар нешеге бөлінеді? 6. География атауын ғылымға белгілеген? 7. Глобус дегеніміз не? |
«А» география ғылымы салаларын ажыратады «Б» географиялық карталар түрлерін ажыратады «С» тақырыптық карталар түрлерін ажыратады |
Оқушылар мұғаліммен амандасады. Топқа бөлінеді
Үй тапсырмасы бойынша;
Сұрақтарға жауап беруі; Топ басшылары тапсырманы орындап бағалау парағына балл қояды Оқушылар қайталап сабақ мақсатын айтып өтеді. |
Оқушылардың белсенділігіне байланысты бағаланады. Дескриптор: -берілген тапсырмаларға анықтама береді - берілген сұрақтарға жауап береді 4-5 сұраққа дұрыс жауап 2балл 3 сұраққа жауап 1б 0-2 сұраққа жауап 0балл Жалпы балл: 2 балл Бағалау: -дұрыс жауапқа 1 балл Жалпы бал- 1 балл |
Слайд, жұмыс ддддддддәпте дәптері
|
||||||||
|
|
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 3 мин 20мин ”Кім жылдам?” 10 мин Үйге тапсырма |
Жаңа сабақты ашу Бейнекөрсетілім https://youtu.be/1FALreRSyZ8 (Т.Ж) Топтық Жұмыс «Ойлан, тап» әдісі бойынша берілген тапсырмадан өздеріне қажетті білімді алып, топпен орындап, өз пікірлерін ортаға салады,бір-біріне түсіндіреді а) Шөгінді тау жыныстары тақырыпшасын қорғайды б) Магмалық тау жыныстары тақырыпшасы в)Метаморфтық тау жыныстары Жеке жұмыс Кестені толтыр:
|
«А» тау жыныстарын жіктей алады 3 топқа «Б» түрлерін атап бере алады «С» тау жыныстарын 3 топқа жіктеп,қасиеттер атап бере алады
«А» магмалық тау жыныстары түрлерін ажырата алады «Б» шөгінді тау жыныстарын ажырата алады «С» метаморфтық тау жыныстарын ажырата алады
|
Оқушылар бейнекөрсетілімді тамашалайды
Тапсырманы топтасып орындайды
Топ басшылары тапсырманы орындап бағалау парағына балл қояды
Тапсырманы жеке орындайды
Топ басшылары тапсырманы орындап бағалау парағына балл қояды
|
Дескриптор: -тау жыныстарның жіктелуін анықтайды 2балл -тау жыныстарының түрлерін атап бере алады 1 балл -постерге берілген тақырыпшаларды бейнелеп,қорғайды 2балл:Жалпы балл – 5 балл Топ басшылары топ мүшелерін бағалайды
Дескриптор: - кестеге тау жыныстары түрлерін көрсете алады 2балл Жалпы балл – 2балл
|
Слайд,бейнекөрсетілім
Постер |
||||||||
|
Сдайд,плакат кесте |
|||||||||||||
|
|
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы Сабақтың соңы Ой толғаныс Рефлексия 4 мин. |
Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
|
|
Рефлексия. - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - қандай бағытта жұмысты жетілдіру қажет |
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
|
шағым қалдыра аласыз
.(Ұ)
Ұйымдастыру.












