|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
3D баспа |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Рахманова Дилбар |
|||
|
Күні |
06.12.2023 |
|||
|
Сынып 6 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Объектілердің 3D модельдері |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.5- 3D-редактордағы объектілердің модельдерін құру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
- «Кірістірген объектілер» анықтамасын біледі -Материал, Компонеттер, Стильдер диалогті терезелерінің қызметін біледі -Құралдар мен кірістірілген объектілердің модельдерін құрады |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу. «Заряд алу» әдісі. Шаттық шеңберге тұрып бастапқы бастаушы қолды 1 рет қысады, екінші айналымда 2 рет қысады, соңында барлығы көзді жұмып 3 рет қысады бұл бастапқы бастаушыға барғанда қанша заряд жібергені бойынша қайта сол келу керек. «Фигуралар» арқылы түрлі түсті конус пен сфера көмегімен 2 топқа бірігеді. І топ «Конус» тобы ІІ топ «Сфера» тобы «Кубизм» әдісімен үй тапсырмасын кубикті тастау арқылы сұрақтарға жауап береді.
ҚБ: конус, цилиндр, сфера Жаңа сабақты ашу мақсатында «Ой қозғау» әдісімен cуреттерге қарап сұрақтарға өз ойларымен бөліседі. |
1.Мұғаліммен амандасады. Тілек айтады. Конус, сфераларды алып, 2 топқа бірігеді. Кубикті айналдырып тастайды, сұраққа жауап береді Өз ойларымен бөліседі |
3балл
2балл
5балл |
Слайд, Конус, сфера Кубик Слайд |
|||||||
|
Сабақтың ортасы Дарынды оқушымен жұмыс Үлгерімі төмен оқушымен жұмыс |
Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. «Кинометафора» әдісімен бейнеролик арқылы жаңа сабақты түсіндіру. SketchUp программасының мәзіріндегі Окно бөлімінде орналасқан Материалдар, Компоненттер және Стильдер диалогті терезелерінің қызметімен танысамыз. Жеке жұмыс. «Практикада қолдану» тапсырмасы А-тапсырма. SketchUp программасының кіріктірілген құралдарын пайдаланып «Машина» моделін құрастырып, бояп, дөңгелектерін бөлектеп ажыратып алу.
ҚБ: конус, цилиндр, сфера В-тапсырма. SketchUp программасының кіріктірілген құралдарын пайдаланып «Үй іргетасы» моделін құрастыр.
тырады.ҚБ: конус, цилиндр, сфера С-тапсырма. Paint программасының кіріктірілген объектілерін пайдаланып үй моделін құрады
ҚБ: конус, цилиндр, сфера «Желпуіш» әдісімен бүгінгі сабақта өткен терминдер, не үйренгенін бүктелген әр бөлікке әр оқушы жазып шығады.
|
Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. Сабақтың мақсаттарымен танысады. Мұғалімді тыңдайды Материалдар Компоненттер Стильдер диалогті терезелерінің қызметімен танысады SketchUp программасының құралдарын пайдаланып моделін құрастырады SketchUp программасының құралдарын пайдаланып модель құрастырады Paint программа сының құралдарын пайдаланып модель құрастырады Желпуішке термин, не анықтама жазады кезекпен |
Конус (3балл) Цилиндр (2балл) Сфера (5балл) |
SketchUp бағдарламасы Компьютер Paint программасы Желпуіш |
|||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс: «Қолыңмен көрсет» әдісі
|
Қолмен кері байланыс жасап, сұхбат береді |
|
|
|||||||
|
Үйге тапсырма |
§ 2.4, 58-бет 2-тапсырма |
|
|
|
|
В-деңгейі: SketchUp программасының кіріктірілген құралдарын пайдаланып «Үй іргетасы» моделін құрастыр. |
Дескриптор: |
|
|
- төртбұрыш пен тарту/итеру құралдарын қолданады; -материалдар модулін пайдаланып «Үй іргетасы» моделін құрастырады; -эскизден камень материалымен әрлейді; |
|
А-деңгейі: SketchUp программасының кіріктірілген құралдарын пайдаланып «Машина» моделін құрастырып, бояп, дөңгелектерін бөлектеп ажыратып алу. |
Дескриптор: |
|
|
-компонент қызметін пайдаланып, машина моделін жасайды; -модельді эскиз көмегімен бояйды; -ажырату мен жылжыту құралдары көмегімен машинаның дөңгелектерін ажыратады; |
|
С-деңгейі: Paint программасының кіріктірілген объектілерін пайдаланып үй моделін құр, қабырғасын, шатырын бояу |
Дескриптор: |
|
|
- төртбұрыш, үшбұрыш құралдарын пайдаланады; -Құралдар мен кірістірілген объектілердің көмегімен үй моделін салады; -модельді бояйды; |
|
А-деңгейі: SketchUp программасының кіріктірілген құралдарын пайдаланып «Машина» моделін құрастырып, бояп, дөңгелектерін бөлектеп ажыратып алу. |
Дескриптор: |
|
|
-компонент қызметін пайдаланып, машина моделін жасайды; -модельді эскиз көмегімен бояйды; -ажырату мен жылжыту құралдары көмегімен машинаның дөңгелектерін ажыратады; |
|
С-деңгейі: Paint программасының кіріктірілген объектілерін пайдаланып үй моделін құр, қабырғасын, шатырын бояу |
Дескриптор: |
|
|
- төртбұрыш, үшбұрыш құралдарын пайдаланады; -Құралдар мен кірістірілген объектілердің көмегімен үй моделін салады; -модельді бояйды; |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Зерттеу сабағы: Объектілердің 3D модельдері. 6 сынып
Зерттеу сабағы: Объектілердің 3D модельдері. 6 сынып
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
3D баспа |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Рахманова Дилбар |
|||
|
Күні |
06.12.2023 |
|||
|
Сынып 6 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Объектілердің 3D модельдері |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.5- 3D-редактордағы объектілердің модельдерін құру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
- «Кірістірген объектілер» анықтамасын біледі -Материал, Компонеттер, Стильдер диалогті терезелерінің қызметін біледі -Құралдар мен кірістірілген объектілердің модельдерін құрады |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу. «Заряд алу» әдісі. Шаттық шеңберге тұрып бастапқы бастаушы қолды 1 рет қысады, екінші айналымда 2 рет қысады, соңында барлығы көзді жұмып 3 рет қысады бұл бастапқы бастаушыға барғанда қанша заряд жібергені бойынша қайта сол келу керек. «Фигуралар» арқылы түрлі түсті конус пен сфера көмегімен 2 топқа бірігеді. І топ «Конус» тобы ІІ топ «Сфера» тобы «Кубизм» әдісімен үй тапсырмасын кубикті тастау арқылы сұрақтарға жауап береді.
ҚБ: конус, цилиндр, сфера Жаңа сабақты ашу мақсатында «Ой қозғау» әдісімен cуреттерге қарап сұрақтарға өз ойларымен бөліседі. |
1.Мұғаліммен амандасады. Тілек айтады. Конус, сфераларды алып, 2 топқа бірігеді. Кубикті айналдырып тастайды, сұраққа жауап береді Өз ойларымен бөліседі |
3балл
2балл
5балл |
Слайд, Конус, сфера Кубик Слайд |
|||||||
|
Сабақтың ортасы Дарынды оқушымен жұмыс Үлгерімі төмен оқушымен жұмыс |
Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. «Кинометафора» әдісімен бейнеролик арқылы жаңа сабақты түсіндіру. SketchUp программасының мәзіріндегі Окно бөлімінде орналасқан Материалдар, Компоненттер және Стильдер диалогті терезелерінің қызметімен танысамыз. Жеке жұмыс. «Практикада қолдану» тапсырмасы А-тапсырма. SketchUp программасының кіріктірілген құралдарын пайдаланып «Машина» моделін құрастырып, бояп, дөңгелектерін бөлектеп ажыратып алу.
ҚБ: конус, цилиндр, сфера В-тапсырма. SketchUp программасының кіріктірілген құралдарын пайдаланып «Үй іргетасы» моделін құрастыр.
тырады.ҚБ: конус, цилиндр, сфера С-тапсырма. Paint программасының кіріктірілген объектілерін пайдаланып үй моделін құрады
ҚБ: конус, цилиндр, сфера «Желпуіш» әдісімен бүгінгі сабақта өткен терминдер, не үйренгенін бүктелген әр бөлікке әр оқушы жазып шығады.
|
Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. Сабақтың мақсаттарымен танысады. Мұғалімді тыңдайды Материалдар Компоненттер Стильдер диалогті терезелерінің қызметімен танысады SketchUp программасының құралдарын пайдаланып моделін құрастырады SketchUp программасының құралдарын пайдаланып модель құрастырады Paint программа сының құралдарын пайдаланып модель құрастырады Желпуішке термин, не анықтама жазады кезекпен |
Конус (3балл) Цилиндр (2балл) Сфера (5балл) |
SketchUp бағдарламасы Компьютер Paint программасы Желпуіш |
|||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс: «Қолыңмен көрсет» әдісі
|
Қолмен кері байланыс жасап, сұхбат береді |
|
|
|||||||
|
Үйге тапсырма |
§ 2.4, 58-бет 2-тапсырма |
|
|
|
|
В-деңгейі: SketchUp программасының кіріктірілген құралдарын пайдаланып «Үй іргетасы» моделін құрастыр. |
Дескриптор: |
|
|
- төртбұрыш пен тарту/итеру құралдарын қолданады; -материалдар модулін пайдаланып «Үй іргетасы» моделін құрастырады; -эскизден камень материалымен әрлейді; |
|
А-деңгейі: SketchUp программасының кіріктірілген құралдарын пайдаланып «Машина» моделін құрастырып, бояп, дөңгелектерін бөлектеп ажыратып алу. |
Дескриптор: |
|
|
-компонент қызметін пайдаланып, машина моделін жасайды; -модельді эскиз көмегімен бояйды; -ажырату мен жылжыту құралдары көмегімен машинаның дөңгелектерін ажыратады; |
|
С-деңгейі: Paint программасының кіріктірілген объектілерін пайдаланып үй моделін құр, қабырғасын, шатырын бояу |
Дескриптор: |
|
|
- төртбұрыш, үшбұрыш құралдарын пайдаланады; -Құралдар мен кірістірілген объектілердің көмегімен үй моделін салады; -модельді бояйды; |
|
А-деңгейі: SketchUp программасының кіріктірілген құралдарын пайдаланып «Машина» моделін құрастырып, бояп, дөңгелектерін бөлектеп ажыратып алу. |
Дескриптор: |
|
|
-компонент қызметін пайдаланып, машина моделін жасайды; -модельді эскиз көмегімен бояйды; -ажырату мен жылжыту құралдары көмегімен машинаның дөңгелектерін ажыратады; |
|
С-деңгейі: Paint программасының кіріктірілген объектілерін пайдаланып үй моделін құр, қабырғасын, шатырын бояу |
Дескриптор: |
|
|
- төртбұрыш, үшбұрыш құралдарын пайдаланады; -Құралдар мен кірістірілген объектілердің көмегімен үй моделін салады; -модельді бояйды; |
шағым қалдыра аласыз

















