|
Бөлім: |
Құқық |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Джиренбаева Г.Т. |
|
Күні: |
24.01.2025 ж |
|
Сыныбы: 4 |
Қатысушылар саны: 16 Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Зорлық- зомбылықсыз бақытты балалық шақ |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
Барлық оқушылар үшін: Балаларға зорлық- зомбылық туралы мағлұмат беру, адамның жаны мен тәніне үлкен зардап әкелетінін соққы екенін түсіндіру және зорлыққа қарсы біздің елімізде заң бар екенін айту |
|
Құндылықтарға баулу: |
Әділдік және жауапкершілік *Әділдік, мейірімділік және жауапкершілік таныту арқылы басқаларға көмектесуге дайын болу *Кез- келген қызмет түріне немесе іс- әрекетке жауапкершілікпен қарау |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезең |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Амандасу, сәттілік тілеймін. Миға шабуыл: Оқушылар шеңбер жасау арқылы 1 стакан суды төкпей бірігіп көтереді Оқушыларды топтарға біріктіруді ұйымдастыру «Мен болсам, барлық бала бақытты болады. Мен жоқ жерде көңілсіздік пен жылау пайда болады. Мен кіммін?» (Бақыт) |
Амандасады. Өз болжамдарын айтады. Бірдей уақытта 1 стакан суды жұмыла көтереді. |
Мадақтау |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Видео көрсету Видеодан не туралы көрдіңдер? Қандай тақырып деп ойлайсыңдар? Асық түстеріне қарай 3 топқа бөлу І топ: Қызыл асық – алшы ІІ топ: Жасыл асық- шік ІІІ топ: Сары асық – бүк |
Дескриптор: -видеоны көреді. -сұрақтарға жауап береді. - асық түсіне қарай топқа бөлінеді. |
Тамаша! |
ссылкасы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1 – тапсырма: «Бәйге» әдісімен топтық жұмыс І топ: Зорлық зомбылық дегеніміз не? «Кластер құрастырыңдар.
Зорлық-зомбылық дегеніміз не?
ІІ топ: Зорлық – зомбылықтың түрлерін «Ментальды картаға» салыңдар.
Физмкалық зорлық Экономикалық зорлық Психологиялық зорлық
4 5
ІІІ топ: Зорлық-зомбылықсыз балалық шақ тақырыбындағы суреттердің дұрысын таңдап, «Бақыт ағашына» жапсырып, түсіндіріңдер. 2- тапсырма: «Сәйкестендіру» әдісімен берілген сөз бен мәтінді сәйкестендіріңдер. І топ:
ІІ топ:
ІІІ топ: Ойын: «Досқа көмектес»
Балаларға шағын оқиғалар ұсыну (мысалы, бір бала ойыншықты тартып алды, немесе біреуді мазақтады).
3-тапсырма: Қорғау әрекеті: «Мен қорықпаймын!» Балалар қиын жағдайда қалай әрекет ету керектігін түсіндіруге мүмкіндік жасау
ҚАУІПСІЗДІК САБАҒЫ: қысқы қауіпсіздік |
Дескриптор: -Зорлық-зомбылық туралы кластерге зорлыққа қатысты мәліметтерді құрастырады. -Зорлық – зомбылықтың түрлерін ментальды картаға салады. - Бақыт ағашына «зорлық-зомбылықсыз балалық шақ» суреттерін жапсырады, түсіндіреді.
Дескриптор: 1- 2- 3- 4- 5- 6- 7- 8-
Дескриптор: 1- 2- 3- 4- 5- 6- 7-
Дескриптор: - Балалар дұрыс шешімін табады: досқа көмектесу, мұғалімге айту, кешірім сұрау.
Дескриптор: -1. Өзінің қауіпсіздігін ойлау. -2. Ересек адамнан көмек сұрау. -3. «Жоқ» деп айтуға үйрену деп жауап береді. Әр оқушы мен қорықпаймын деп айтып шығады.
|
Мадақтау
мадақтау |
А-1 қағазы, Маркер, Клей
А-1 қағазы, клей, т.б
А-1 қағазы, сәйкестендіру парағы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Рефлексия
|
«Зорлық-зомбылықсыз» акциясын жүргізу «Біз бақытты баламыз!» хор бірге орындау |
Дескриптор: -зорлық-зомбылыққа қарсылығын білдіреді. -біз бақытты баламыз әнін хормен орындайды. |
Жарайсың! Жақсы!
|
Краска, ағаш суреті, қорап
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Зорлық- зомбылықсыз бақытты балалық шақ
Зорлық- зомбылықсыз бақытты балалық шақ
|
Бөлім: |
Құқық |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Джиренбаева Г.Т. |
|
Күні: |
24.01.2025 ж |
|
Сыныбы: 4 |
Қатысушылар саны: 16 Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Зорлық- зомбылықсыз бақытты балалық шақ |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
Барлық оқушылар үшін: Балаларға зорлық- зомбылық туралы мағлұмат беру, адамның жаны мен тәніне үлкен зардап әкелетінін соққы екенін түсіндіру және зорлыққа қарсы біздің елімізде заң бар екенін айту |
|
Құндылықтарға баулу: |
Әділдік және жауапкершілік *Әділдік, мейірімділік және жауапкершілік таныту арқылы басқаларға көмектесуге дайын болу *Кез- келген қызмет түріне немесе іс- әрекетке жауапкершілікпен қарау |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезең |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Амандасу, сәттілік тілеймін. Миға шабуыл: Оқушылар шеңбер жасау арқылы 1 стакан суды төкпей бірігіп көтереді Оқушыларды топтарға біріктіруді ұйымдастыру «Мен болсам, барлық бала бақытты болады. Мен жоқ жерде көңілсіздік пен жылау пайда болады. Мен кіммін?» (Бақыт) |
Амандасады. Өз болжамдарын айтады. Бірдей уақытта 1 стакан суды жұмыла көтереді. |
Мадақтау |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Видео көрсету Видеодан не туралы көрдіңдер? Қандай тақырып деп ойлайсыңдар? Асық түстеріне қарай 3 топқа бөлу І топ: Қызыл асық – алшы ІІ топ: Жасыл асық- шік ІІІ топ: Сары асық – бүк |
Дескриптор: -видеоны көреді. -сұрақтарға жауап береді. - асық түсіне қарай топқа бөлінеді. |
Тамаша! |
ссылкасы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1 – тапсырма: «Бәйге» әдісімен топтық жұмыс І топ: Зорлық зомбылық дегеніміз не? «Кластер құрастырыңдар.
Зорлық-зомбылық дегеніміз не?
ІІ топ: Зорлық – зомбылықтың түрлерін «Ментальды картаға» салыңдар.
Физмкалық зорлық Экономикалық зорлық Психологиялық зорлық
4 5
ІІІ топ: Зорлық-зомбылықсыз балалық шақ тақырыбындағы суреттердің дұрысын таңдап, «Бақыт ағашына» жапсырып, түсіндіріңдер. 2- тапсырма: «Сәйкестендіру» әдісімен берілген сөз бен мәтінді сәйкестендіріңдер. І топ:
ІІ топ:
ІІІ топ: Ойын: «Досқа көмектес»
Балаларға шағын оқиғалар ұсыну (мысалы, бір бала ойыншықты тартып алды, немесе біреуді мазақтады).
3-тапсырма: Қорғау әрекеті: «Мен қорықпаймын!» Балалар қиын жағдайда қалай әрекет ету керектігін түсіндіруге мүмкіндік жасау
ҚАУІПСІЗДІК САБАҒЫ: қысқы қауіпсіздік |
Дескриптор: -Зорлық-зомбылық туралы кластерге зорлыққа қатысты мәліметтерді құрастырады. -Зорлық – зомбылықтың түрлерін ментальды картаға салады. - Бақыт ағашына «зорлық-зомбылықсыз балалық шақ» суреттерін жапсырады, түсіндіреді.
Дескриптор: 1- 2- 3- 4- 5- 6- 7- 8-
Дескриптор: 1- 2- 3- 4- 5- 6- 7-
Дескриптор: - Балалар дұрыс шешімін табады: досқа көмектесу, мұғалімге айту, кешірім сұрау.
Дескриптор: -1. Өзінің қауіпсіздігін ойлау. -2. Ересек адамнан көмек сұрау. -3. «Жоқ» деп айтуға үйрену деп жауап береді. Әр оқушы мен қорықпаймын деп айтып шығады.
|
Мадақтау
мадақтау |
А-1 қағазы, Маркер, Клей
А-1 қағазы, клей, т.б
А-1 қағазы, сәйкестендіру парағы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Рефлексия
|
«Зорлық-зомбылықсыз» акциясын жүргізу «Біз бақытты баламыз!» хор бірге орындау |
Дескриптор: -зорлық-зомбылыққа қарсылығын білдіреді. -біз бақытты баламыз әнін хормен орындайды. |
Жарайсың! Жақсы!
|
Краска, ағаш суреті, қорап
|
шағым қалдыра аласыз














