|
Білім беру ұйымының атауы |
Водное БМ |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
21.01.2025 |
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
Зорлық зомбылықсыз балалық шақ |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Балаларға зорлық-зомбылықтың түрлері мен оның зияны туралы түсінік беру. Зорлық-зомбылықсыз ортада өмір сүрудің маңыздылығын түсіндіру. Балаларға өз құқықтарын қорғауға және қауіпсіздіктерін қамтамасыз етуге үйрету. |
|
|
Құндылықтар және оның мақсаты. |
ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Адамның қоғамдағы құқықтары мен жауапкершілігі туралы алғашқы көзқарастың болуы • Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну |
|
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Сабақтың өтілу барысы |
|
Сабақтың басы |
Тақырыпты енгізу. Балалардан «зорлық-зомбылық» дегенді қалай түсінетіндерін сұрау. Оқушыларды презентация арқылы осындай қуанышты сөздерін оқыту.
презентация |
|
Сабақтың ортасы |
Сұрақ: 1. Сіздердің ойларыңша, неге біреу басқа адамға қатысты зорлық көрсетеді? /мазақтайды, күледі/ Ол басқаларды төмендету ( мүмкін оны да біреу төмендеткен шығар) , жолдасын төмендетіп, оны күлкіге қалдыру арқылы өзіне назар аудартады. Оның ойынша жолдасын кемсіту арқылы айналадағы адамдардың құрметіне ие болуға, олардың басшысы болуға тырысады. 2. Кімді жиі ренжітеді? Кішілерді, әлсіздерді, бір нәрсемен басқаларынан ерекшеленетіндерді. 3. Қаталдық көрсетудің себебі? Үйдегі нашар қарым-қатынас. Жақындары тарапынан көңіл аударудың жетіспеушілігі, ата-анасының ажырасуы, басқалар тарапынан кемсіту, нашар үлгерім – осының бәрі ашу мен реніштерін көрсетуге әкеп соғады. 4. Егер қысым көрсетілген жәбірленуші өте ақылды болса, сіздің ойыңызша, неге жәбірлеуші оған қысым көрсетеді? Қызғаныш сезім, оның намысына тигісі келеді. 5. Жәбірленушіге көмек қажет деп ойлайсың ба? Әрине қажет. Әңгімелесіп, ішкі ой сезімдерімен бөлісу. 6. Егер әңгімелесу көмектеспесе не істеу керек? Ересектермен бөлісу, мұғаліммен, ата-аналармен, дау-дамайды басуға көмектесетін басқа ересектермен. 7. Егер жолдасың ашулы, көңіл-күйі нашар болса, қалай көмектесуге болады? Әңгімеге тартуға тырысу, оны не мазалап жүргенін анықтау, тыңдау, назар аудару, қолдау көрсету. Түсіндіру: Зорлық-зомбылықтың түрлері (физикалық, психологиялық, эмоционалдық). Топтық жұмыс: Балаларды топтарға бөліп, әр топқа зорлық-зомбылықтың бір түрін талқылау. Олар мысалдар келтіріп, пікір алмасады. Дискуссия: Зорлық-зомбылықтың салдары туралы талқылау. Неге бұл проблема маңызды? Практикалық тапсырма (15 мин) Балаларға «Менің қауіпсіз орным» тақырыбында сурет салу. Неге оларды қорғайтын орындар мен адамдарды көрсету. Интербелсенді тақта/ компьютер |
|
Сабақтың соңы |
Сабақтың нәтижелерін талқылау. Балалардың не үйренгендерін сұрау. Құқықтар туралы ақпарат беру: балалардың құқықтары, қауіпсіздік ережелері.
ХХІ ғасыр, қазақ халқының ғасыры болсын.
презентация |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Зорлық зомбылықсыз балалық шақ. Сынып сағаты. 2 сынып
Зорлық зомбылықсыз балалық шақ. Сынып сағаты. 2 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
Водное БМ |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
21.01.2025 |
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
Зорлық зомбылықсыз балалық шақ |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Балаларға зорлық-зомбылықтың түрлері мен оның зияны туралы түсінік беру. Зорлық-зомбылықсыз ортада өмір сүрудің маңыздылығын түсіндіру. Балаларға өз құқықтарын қорғауға және қауіпсіздіктерін қамтамасыз етуге үйрету. |
|
|
Құндылықтар және оның мақсаты. |
ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Адамның қоғамдағы құқықтары мен жауапкершілігі туралы алғашқы көзқарастың болуы • Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну |
|
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Сабақтың өтілу барысы |
|
Сабақтың басы |
Тақырыпты енгізу. Балалардан «зорлық-зомбылық» дегенді қалай түсінетіндерін сұрау. Оқушыларды презентация арқылы осындай қуанышты сөздерін оқыту.
презентация |
|
Сабақтың ортасы |
Сұрақ: 1. Сіздердің ойларыңша, неге біреу басқа адамға қатысты зорлық көрсетеді? /мазақтайды, күледі/ Ол басқаларды төмендету ( мүмкін оны да біреу төмендеткен шығар) , жолдасын төмендетіп, оны күлкіге қалдыру арқылы өзіне назар аудартады. Оның ойынша жолдасын кемсіту арқылы айналадағы адамдардың құрметіне ие болуға, олардың басшысы болуға тырысады. 2. Кімді жиі ренжітеді? Кішілерді, әлсіздерді, бір нәрсемен басқаларынан ерекшеленетіндерді. 3. Қаталдық көрсетудің себебі? Үйдегі нашар қарым-қатынас. Жақындары тарапынан көңіл аударудың жетіспеушілігі, ата-анасының ажырасуы, басқалар тарапынан кемсіту, нашар үлгерім – осының бәрі ашу мен реніштерін көрсетуге әкеп соғады. 4. Егер қысым көрсетілген жәбірленуші өте ақылды болса, сіздің ойыңызша, неге жәбірлеуші оған қысым көрсетеді? Қызғаныш сезім, оның намысына тигісі келеді. 5. Жәбірленушіге көмек қажет деп ойлайсың ба? Әрине қажет. Әңгімелесіп, ішкі ой сезімдерімен бөлісу. 6. Егер әңгімелесу көмектеспесе не істеу керек? Ересектермен бөлісу, мұғаліммен, ата-аналармен, дау-дамайды басуға көмектесетін басқа ересектермен. 7. Егер жолдасың ашулы, көңіл-күйі нашар болса, қалай көмектесуге болады? Әңгімеге тартуға тырысу, оны не мазалап жүргенін анықтау, тыңдау, назар аудару, қолдау көрсету. Түсіндіру: Зорлық-зомбылықтың түрлері (физикалық, психологиялық, эмоционалдық). Топтық жұмыс: Балаларды топтарға бөліп, әр топқа зорлық-зомбылықтың бір түрін талқылау. Олар мысалдар келтіріп, пікір алмасады. Дискуссия: Зорлық-зомбылықтың салдары туралы талқылау. Неге бұл проблема маңызды? Практикалық тапсырма (15 мин) Балаларға «Менің қауіпсіз орным» тақырыбында сурет салу. Неге оларды қорғайтын орындар мен адамдарды көрсету. Интербелсенді тақта/ компьютер |
|
Сабақтың соңы |
Сабақтың нәтижелерін талқылау. Балалардың не үйренгендерін сұрау. Құқықтар туралы ақпарат беру: балалардың құқықтары, қауіпсіздік ережелері.
ХХІ ғасыр, қазақ халқының ғасыры болсын.
презентация |
шағым қалдыра аласыз













