Күні: 16.10.2018 ж.
Білім беру саласы; қатынас
Бөлімі сауат ашу
Тақырыбы: З дыбысы және әрпі
Мақсаты: сөзге дыбыстық талдау жасай білуге үйрету сөздерді буынға дұрыс бөле білу, суреттер арқылы заттың атауын білу, логикалық ойлау қабілетін арттыру. Жазуға қолдарын үйрету.
Көрнекілігі: кеспе әріптер, суреттер, текшелер, видио көрсетілімдер.
Әдіс тәсілдері :ойын, сұрақ-жауап, түсіндіру.
Оқу қызметінің барысы
І.Ұйымдастыру кезеңі:
Балалар шаттық шеңберге тұрады.
Кел, балалар күлейік.
Күлкіменен түлейік
Қабақ түген не керек.
Көңілді боп жүрейік.
Топқа бөлу.
Қоян ,қонжық,тиін.
Алдыңғы оқуды қайталау.
Әріп тастамақ ойыны;
1 қонжық тобына,а,у,н.
2 қоян тобына ,о,т,л,р.
3 тиін тобына,ш,д,с.
«Шығармашылық тапсырма»
Таяқшалардан сөз құрау.
1 қонжық тобы;ана сөзі
2 қоян тобы ;ата сөзі
3 тиін тобы;ара сөзі.
ІІ.Негізгі бөлім:
Жұмбақ шешу.
Лазатта бар.
Жанатта жоқ.
Азатта бар.
Қанатта жоқ. З әрпі
Жауабын айтқан бала сол з әрпіне сөз ойлап айтады.
Әр топқа з дыбысынан келетін суреттер беріледі сол сөздерді буынға бөліп, дыбыстық талдау жасап сөйлем құрайды.
Сергіту сәті:
Ұзын қанат инелік
Инелікке тимелік.
Ұшақты біз жасадық
Инеліктен үйреніп.
Зу ,зу,зу,зу,зу,зу. ( Қимылмен көрсету).
Дәптермен жұмыс:
Дәптердегі з әрпінен келетін сөздерді шапалақпен буынға бөлгізеді,дыбыстық талдау жасайды.
Үзік сызықтарды бастыру арқылы зәрпін сұлу көркем етіп жазу.
ІІІ. Қортындылау :
Тақтаға әріптер тізбегі жазылған плакат ілінеді.
Балалар З әрпі бар сөздерді тауып сол сөздерге дыбыстық талдау жасайды .
Сұрақ-жауап арқылы алынған білімдері бекітіледі.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Зз дыбысы мен әрпі
Күні: 16.10.2018 ж.
Білім беру саласы; қатынас
Бөлімі сауат ашу
Тақырыбы: З дыбысы және әрпі
Мақсаты: сөзге дыбыстық талдау жасай білуге үйрету сөздерді буынға дұрыс бөле білу, суреттер арқылы заттың атауын білу, логикалық ойлау қабілетін арттыру. Жазуға қолдарын үйрету.
Көрнекілігі: кеспе әріптер, суреттер, текшелер, видио көрсетілімдер.
Әдіс тәсілдері :ойын, сұрақ-жауап, түсіндіру.
Оқу қызметінің барысы
І.Ұйымдастыру кезеңі:
Балалар шаттық шеңберге тұрады.
Кел, балалар күлейік.
Күлкіменен түлейік
Қабақ түген не керек.
Көңілді боп жүрейік.
Топқа бөлу.
Қоян ,қонжық,тиін.
Алдыңғы оқуды қайталау.
Әріп тастамақ ойыны;
1 қонжық тобына,а,у,н.
2 қоян тобына ,о,т,л,р.
3 тиін тобына,ш,д,с.
«Шығармашылық тапсырма»
Таяқшалардан сөз құрау.
1 қонжық тобы;ана сөзі
2 қоян тобы ;ата сөзі
3 тиін тобы;ара сөзі.
ІІ.Негізгі бөлім:
Жұмбақ шешу.
Лазатта бар.
Жанатта жоқ.
Азатта бар.
Қанатта жоқ. З әрпі
Жауабын айтқан бала сол з әрпіне сөз ойлап айтады.
Әр топқа з дыбысынан келетін суреттер беріледі сол сөздерді буынға бөліп, дыбыстық талдау жасап сөйлем құрайды.
Сергіту сәті:
Ұзын қанат инелік
Инелікке тимелік.
Ұшақты біз жасадық
Инеліктен үйреніп.
Зу ,зу,зу,зу,зу,зу. ( Қимылмен көрсету).
Дәптермен жұмыс:
Дәптердегі з әрпінен келетін сөздерді шапалақпен буынға бөлгізеді,дыбыстық талдау жасайды.
Үзік сызықтарды бастыру арқылы зәрпін сұлу көркем етіп жазу.
ІІІ. Қортындылау :
Тақтаға әріптер тізбегі жазылған плакат ілінеді.
Балалар З әрпі бар сөздерді тауып сол сөздерге дыбыстық талдау жасайды .
Сұрақ-жауап арқылы алынған білімдері бекітіледі.
шағым қалдыра аласыз


